Tatil İçin 3 Otel Önerisi

Tatil İçin 3 Otel Önerisi

Mandarin Oriental Bodrum

Mandarin Oriental Hotel Group; lüks otelleri, tatil köyleri ve rezidanslarından bazılarının sahibi ve işletmecisi olarak ödül almış birfirma. Uzak Doğu kökenli tanınmış ve saygın bir otelden dünyaca ünlü bir markaya dönüşen Group, 45 oteli ile 24 ülkede hizmet veriyor. Asya’da 21, Amerika’da 9, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 15 oteli bulunuyor.

Mandarin Oriental Bodrum

l-LÜKSÜ VE GASTRONOMİK DENEYİMLERİ SEVERİM

Executive Chef Leonardo Concezzi’nin yönetiminde gurme lezzetler sunan 10 restoran ve bar var. Geleneksel Türk balık restoranı olarak hizmet veren ve canlı ıstakoz tankı dahi bulunan Bodrum Balıkçısı’na mutlaka gidin. Sofra Restaurant bölgedeki en iyi Türk kahvaltısını sunuyor. Assaggio. Restaurant İtalyan mutfağının en güzel örneklerini deniz kenarında tattırıyor. Kurochan Restaurant’da Japon mutfağının en iyi örnekleri servis ediliyor. Mandarin Bar’ı, Blue Beach Club&Bar’ı, Mandarin Cake Shop’u ve daha niceleri yazmıyoruz, siz keşfedin.

bodrum-fine-dining-terrace-lounge

2-ZEYTİN AĞAÇLARI, ÇAM ORMANLARI, PIRIL PIRIL DENİZ OLSUN

“Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda, 600 dönümlük arazi üzerinde yamaca kurulu Ege Denizi’nin nefes kesen manzarasına sahip lüks bir resort. iki plajı var.

Mandarin Oriental Bodrum 4

3-ODAM ŞIK, DENİZ MANZARALI, BÜYÜK, BAHÇEYE AÇILIR VE HAVUZLU OLSUN

Dünyaca ünlü İtalyan mimar Antonio Cittero, tesisin 127 odasını 21. yüzyılın modern stilinde tasarlamış ama tasarım unsurlarında Mandarin Oriental’in Doğu kökenli izlerinin yanı sıra yerel öğeler de mevcut. 72 metrekarelik deniz manzaralı odaların yanı sıra, 145 metrekarelik Akdeniz süitleri ile Bodrum Yarımadası’nın en büyük konaklama alanına sahip. Odaların özel teraslarında yemek alanı ve şezlonglar var. Süitlerin Ege Denizi’nin muhteşem manzarasını bahçe atmosferinde sunan teraslarında ise sonsuzluk havuzu ve duş bulunuyor.

mandarin-oriental-bodrum

4-EŞSİZ SPADENEYİMİ İSTERİM

The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum 2.700 metrekarelik bir merkez. Ödüllü spa konseptlerini ve özel terapilerini misafirlerle buluşturduğu gibi bölgedeki en kapsamlı sağlıklı yaşam, güzellik ve masaj programlarına sahip. Spa’da uygulanan ayrıcalıklı bakımların bir kısmında, resortunspa bahçesinin mahsulü olan organik ürünler kullanılıyor. Spa’da bir VIP Spa Süiti ve bir Çift Süiti’nin yanı sıra Akdeniz’e özgü bitki örtüsüyle iç içe geçmiş geniş teraslara sahip iki adet açık hava kabanının dâhil olduğu toplam 12 bakım odası bulunuyor. Spa terapilerinde kullanılan cilt bakım ürünleri, saflığı, tedavi edici özellikleriyle bilinen, organik bitkilerden elde ediliyor. Bu ürünler arasında Mandarin Oriental için özel olarak Londra merkezli, ödüllü şirket Aromatherapy Associates tarafından geliştirilen ürün grubu ise öne çıkıyor.

mandarin-oriental-bodrum-2

5-SINIRSIZ AKTİVİTE İSTERİM

Scuba diving ve şnorkelle dalmadan, yelken ve balık tutmaya birçok aktivite var. Yatınız veya tekneniz varsa bağlanması ve zodyak botların yanaşması için kullanılan ahşap iskelelere de ev sahipliği yapılıyor, iki tenis kortu ve bir basketbol sahası, Cennet Koyu’nu çevreleyen koşu parkuru ve yemyeşil yamaçlara kurulu yüzme havuzları var. Ayrıca 18 delikli Vita Park golf sahasına 30 dakika uzaklıkta.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir