Tatil için bakım tüyoları

Tatil için bakım tüyoları

ÖNCELLİKLE tabii ki saçlar. Biliyor muydunuz saçlarımız yaz aylarında daha çabuk ve sağlıklı uzar. Tatildeyken doğru bakımlar yaparak her zamankinden daha iyi saçlarla eve dönebilirsiniz. O yüzden bavulunuza şampuandan çok saç bakım maskesi atın. Deniz, rüzgar, güneş ve havuzdan yıpranan saçlar için bol bol bakım şart çünkü.

Diyelim ki bir haftalığına tatile çıktınız; saç diplerinizi sadece iki gün yıkayın. Geri kalan günlerde her akşam saçlarınıza hem banyoda durulanan hem de gün boyu saçta kalan bakımlar uygulayın.

Tatil icin bakim

Özellikle saç diplerinizi şampuanlayın. Çünkü kir ve yağ saçların sadece diplerinde yoğun olarak birikir. Bu yüzden sadece diplerde köpürtün ve tırnaklarınızı kullanmadan masaj yaparak saçınızı yıkayın. Şampuanı saçtan durularken zaten tüm saça nüfus etmiş oluyor. En başta sıcak su tüm yağı ve kiri zaten yerinden söküyor.

Bakım kremleri ayrı bir dosya. Tatilde saçlar hızlı uzarken onlara çok iyi bakmak gerekir. Deniz tuzu, rüzgar, güneş, klor hepsi bir arada saçlarımıza hiç iyilik yapmıyorlar. Bu ‘üzden tatildeyken her akşam plaj dönüşü »akım yapın ve plaj çantanızdan saç bakım rünlerini eksik etmeyin.

Plajlarda bu yaz mat ruj moda

Birçok kadın plajda da makyajından vazgeçmez ama sıcak altında makyajı korumak kolay iş değil.

En başta her şey suya dayanıklı olmalı.

Maskaranız, göz kalemleriniz… Geçtiğimiz yıllarda plajlarda dudaklarda ıslak görünüm veren lipgloss’lar çok revaçtaydı. Bu yıl ise mat rujları görüyoruz. Çünkü lipgloss genelde soğukta donup sıcakta akıp gidiyor. Mat rujlar ise kuru olmasından dolayı daha uzun süre dudaklarda kalıyor ve suda da kolay kolay çıkmıyor.

Mat rujlarda renk seçeneğiniz de çok. Bence bronzlaşmış yüze özellikle akşamları yemeğe giderken çok fazla makyaj yapmamak lazım.

Sadece biraz maskara yeterli olacaktır. Fondöten, pudra hele ki allık sakın sürmeyin çünkü hepsi çok yapay durur. Bırakın yüzünüz doğal kalsın! Böyle çok daha güzelsiniz..

Tülin Şahin / Para
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir