Tatil-Plaj Şıklığı

Tatil-Plaj Şıklığı

TATİL-PLAJ ŞIKLIĞI

Geldik yazın en önemli kısmı plaj şıklığına… Siz de benim gibi tatili seviyorsanız bir kadın olarak plajda da şık görünme ihtiyacı içindesiniz, biliyorum. Bikini ve mayo seçimi sıkıntılı bir süreç olabiliyor. Şimdi ufak tefek tüyolar vereceğim size. Böylece deniz kıyafetlerini kombinlemek bir kabus olmayacak.

Bence her kombinde dikkat etmemiz gereken birinci kural; vücudumuza uygun parçalan bulmak. Elbette burada da en büyük sıkınü bikini-mayo seçiminde oluyor. Vücut tipleri karar vermemizdeki en önemli unsur. İşte size kendi gözlemlerim sonucunda doğru mayo-bikini seçmenin birkaç kuralı:

Tatil-Plaj Şıklığı

Ufak göğüslüyseniz…

Püsküllü, renkli, desenli, fırfırlı ve üçgen üstleri seçebilirsiniz. Aynca birtakım hileler yapıp göğüslerinizi dolgun gösterebilirsiniz. Dolgulu veya balenli üstler kullanırsanız istediğiniz görünüme kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Büyük göğüslüyseniz…

Yine balenli, toparlayan ve kalın askılı modelleri tercih edin. Üst kısmı sade, mümkünse tek renk seçmeniz sizin için daha iyi olur. Boyundan bağlanan üstler de kesinlikle toparlamaya yardıma olur.

Göğsü de kalçası da büyük olanlar…

Hem göğüs hem kalça büyükse dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, desenden kaçınıp tek renk modellere yönelmek. Dediğim gibi her bedenin ve vücudun kendine has güzelliği var, önemli olan onu seçimlerimizle iyi göstermek. Fazla kilolara karşı olmamın tek sebebi de sağlık bunu unutmayın.

Plaj modası sadece bikini-mayo seçimiyle bitmiyor tabii. Üstüne kullanacağınız parçalar da önemli. Birkaç sezondur benim tercihim uzun ve salaş gömlekler ya da önü açık tunikler. Bunlarda da her keseye uygun çok fazla seçenek mevcut. Aynı zamanda püsküllü örgü parçalar hatta ve hatta erkek gömlekleri bile çok şık durabiliyor. Eğer bikinim ya da mayom desenliyse plaj kıyafeti seçiminde düz renkler tercihim.

Üste giyilen parçaların hafif tranparan olması plaj kıyafetinize ayrı bir şıklık katar. Uzun penye elbiseler de plaj için hem rahat hem şık.

Bu konuda seçenek çok, seçim sizin zevkinize kalmış. Her kombinde dediğim gibi bir tane göz alıcı parçanız varsa geri kalan parçaları sadeleştirin ki gerçek şıklığı yakalayın.

Plaj terliği veya sandalette tercihim kesinlikle düz ve rahat olması. Bikini ve üst kombinenize göre terlik ve sandalette istediğiniz kadar taş, pul, süs, çiçek kullanabilirsiniz.

Kısa boyundan çok şikayetçi olanlar için de en fazla hasır veya mantar dolgu topuk tavsiye ederim.

Gece ayakkabısıyla plaja gelmiş gibi görünüp bir yandan da zorlanıp yürüyememek asla şık durmuyor, bilginize…
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir