Tırnakları Güçlendirme – Tırnak Bakımı

Tırnakları Güçlendirme – Tırnak Bakımı

Dur tahmin edelim: Oje rengin doğal tonlarda bej, tırnakların kısa kesilmiş ve uçları yuvarlak, tırnak etlerin ise kesilmeden geriye itilmiş. Manikürün bu kadar kolay tahmin edilebiliyorsa, biraz ilham ve risk almaya ne dersin?

TIRNAKLARINI GÜÇLENDİR!

Çabuk kırılan, ince tırnaklarını Sally Hansen Hard as Nails Advanced Nail Hardener gibi nitroselüloz bakımından zengin bir tırnak güçlendiricisiyle kuvvetlendir.

TIRNAKTA DA STROBING!

Los Angeles’tan Manikür Uzmanı JennaHipp, “Aydınlatıcılar, f elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktan fazlasını yapıyor. Parmakları daha uzun ve elleri genç gösteriyor ” diyor. Ojeni sürdükten sonra, M.A.C Liquid Pigment (Top Coat) in Pink Peari gibi sedefli bir top coat’u her bir tırnağının ortasına aşağıdan başlayarak sür. Kuruduğunda, Nars The Multiple in Copacabana gibi stik , formda bir aydınlatıcıyı parmak kemiklerinin üzerine sür ve bileğine doğru nazikçe dağıt.

Tamam, bu aslında pek de farkına varamadığın bir alışkanlık. Durumu özetleyelim: Pahalı manikürlere tonla para yatırıyorsun, ardından tırnak uçlarına İsviçre çakısı gibi davranmaya devam ediyorsun. Günün sonunda ise tırnaklarının hâlinden şikâyet ediyorsun. Onlara iyi davranmanın yolları aşağıda:

tirnak-bakimi

Manikürünün Dayanması İçin Bunları Yap

1. DOĞRU TÖRPÜYÜ SEÇ. New York’taki Mount Sinai Tıp Merkezi Klinik Dematoloji Bölümü’nden Yardımcı Doçent Doktor Dana Stern, “ince bir kristal törpü, zımpara törpülerin yaptığını yapmaz, dolayısıyla her iki yöne de törpülediğinde hasar söz konusu olmaz” diyor. Sephora Collection Crystal Nail File’ı (*30; Sephora mağazalarında) dene.

2. STRATEJİK DARBELERLE SÜR. Ojeni ilk olarak tırnak kenarına sür. Böylece tırnak kenarlarına sekil vermiş olacaksın. Ardından (en kısa sürede) aşağıdan yukarıya doğru olmak üzere geri kalan kısmına sür. Julep Beauty’nin kurucusu ve CEO’su Jane Park, “Bu tekniği sürdüğün her kat için tekrar et. Böylece ojenin tırnak kenarına bulaşmasını ve kolayca çıkmasını engellemiş olursun” diyor.

3. SU SICAKLIĞINA DİKKAT ET. Park, “Ellerini çok sıcak ya da soğuk suya maruz bırakmak ani genleşmeye ve daralmaya neden olur. Böylece tırnak uçların bu ısı derecelerine ayak uydurmaya çalışır. Dolayısıyla tırnaklarındaki küçük çentikler yarıklara dönüşür” diyor.

4. ALKOLDEN KAÇIN. Çoğu el antiseptiğinde bulunan alkol, bakterileri silip süpürürken kütikülleri de kurutur. Bunu dengelemek için, daha hedefe yönelik olan ve az nem emen sprey versiyonları ya da alkolsüz olanları tercih et. Sterilox Antibakteriyel El ve Cilt Solüsyonu’nu (*11,89; hijyenmarket.com) deneyebilirsin.

5. ORGANİZE OL. Elini, anahtarını bulmak için çantana daldırdığında bile manikürüByrmahvediyorsun. Park, düzenli bir el çantasının en kesin çözüm olduğunu söylüyor: “Çantamda dört küçük torba taşıyor ve çantada kaybolan küçük şeyleri bunlara koyuyorum. Yumuşak bir torbayı tutmak, yeni manikürümü anahtarlara sürterek çizdirmekten çok daha iyi.”

Yeni ve Taza Renkleri Dene

Söz konusu renkse, seçeneğin bol! New York’taki Van Court Tırnak Stüdyosu’nun kurucusu Ruth Kallens, “Beş geleneksel oje rengini daha havalı olan sezon renkleriyle değiştir” diyor.

1. ELVEDA KIRMIZI, HOŞ GELDİN BEBEK MAVİSİ! Cesur ve doygun klasik renge uygun bir alternatif. Flormar Full Color Enamel in ClearSky’ı dene.

2. ELVEDA SİYAH, HOŞ GELDİN GECE MAVİSİ! Siyah kadar keskin olmasa da, belli belirsiz bir sertlik barındırıyor. Chanel Le Vernis-Mariniere 516’yı deneyebilirsin.

3. ELVEDA BEBEK PEMBESİ, HOŞ GELDİN LAVANTA! ikisi de ciddi şekilde feminen, fakat açık mor rengi radarımıza girdi bir kere! Seçimimiz ise Avon Gel Shine Tırnak Cilası-Lavender Sky

4. ELVEDA BEJ, HO$ GELDİN İNCİ! Her şeyle uyum sağlıyor fakat boz kahve ya da ten renginin aksine şeffaf ve ıslak görünümüyle tırnaklara ışıltı veriyor. Oriflame Giordani Gold Diamond Shine Tırnak Cilası Hypnotic Pearl’ü dene.

5. ELVEDA ŞARAP, HO$ GELDİN KOYU YEŞİL! İkisi de eşit bir şekilde gizemli ve seksi, fakat yeşil orijinalliğini koruyor. Zoya Nail Polish in Noot’u deneyebilirsin.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir