Yoga Nasıl Zayıflatır?

Yoga Nasıl Zayıflatır?

YOGA NASIL ZAYIFLATIR?

Yoga Eğitmeni
İPEK DARGA

Yoga hareketlerini düzenli ve dengeli yaparak hem zayıflayabilir hem de canlı ve fit görünebilirsiniz. Öncelikle yapılan hareketlerle omurganız dikleştir, bu da zayıf görünmenize yardımcı olur.

Tavsiye ettiğim bu serideki hareketleri tekrarlamak beden ısısını arttırır, eneıjiyi yükseltir ve kardiyo etkisi yaratır. Bedeninize uygun (haftada 2-3 kez) belli bir disiplin edinmeli ve düzeninizi mümkün olduğunca sürdürmelisiniz.

Yoga Nasıl Zayıflatır

Önce bedensel farkındalık!

Bedensel farkmdalık arttıkça kendimizi daha iyi tanırız. Ne yemeli ne yememeli, ne kadar yemeliyiz gibi soruların cevaplarını araştırmaya ve bulmaya başlarız. Bedenin ihtiyacı olan besinlere yöneliriz. Böylelikle gereksiz, fazla ve bedenin istemediği besinlerden uzak kalırız. Çer çöp yemekten sakınırız. Bedeni yoracak boşa eneıji harcadığımız besinlerden uzak dururuz.

Zihinsel farkmdalık

Zihinsel farkmdalık ile bu kez zihni gereksiz, çer çöp düşüncelerle doldurmayıp aynı beden gibi zihni de genç tutabiliriz. Kısacası bedensel ve zihinsel farkmdalıkla, hem bedeni hem zihni kötü alışkanlıklardan koruruz.

Kalıcı zayıflık için de farkmdalık önemli.

Yoga hareketlerinde metabolizmayı hızlandıran, sindirirtı sistemini dengeleyen, hormon ve sinir sistemini rahatlatan, kasları güçlendiren hareketleri seçmeliyiz.

Yogada kullandığımız nefes teknikleriyle bol oksijen alarak hücrelerin oksijenle beslenmesini, tüm organların ve sistemlerin düzenli ve dengeli çalışmasını sağlayabiliriz. Bol oksijen demek canlılık demek, dolaşım sisteminin güçlenmesi tüm bedenin sağlıklı olması demek.

Yogada yaptığımız karın ve bacak kaslarını güçlendiren, eneıjimizi yükselten hareketlerle sağlıklı bir beden, berrak bir zihin ve mutlu bir gülümseme bizi bekliyor. işte sizi zayıflatabilecek yoga hareketlen Bu ‘GüneşeSelam’serisidir, ilk hareketten başlayarak son harekete kadar ayrı ayn hem sağ hem sol ayakla başlayarak yapın, ideal şartlarda doğada veya açık bir pencere önünde, her sabah 3-4 kez tekrarladığınızda kardiyo etkisi yapar. Bu seriyi veya diğer hareketlen adım adım uygulama için ‘Yıldızlarla Duruş ’ kitabım kullanabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir