Alışveriş merkezlerinde yeni yıl coşkusu

Alışveriş merkezlerinde yeni yıl coşkusu

Alışveriş merkezlerinde yeni yıl coşkusu başladı.

Gelenekselleşen otomobil kampanyaları Anadolu’daki AVM’lere de yayıldı. Porsche’den Mercedes’e, Subaru’dan Volvo’ya lüks otomobillerin dağıtılacağı kampanyalarda tatil seçenekleri de var…

YENİ yılın yaklaşmasıyla birlikte alışveriş merkezlerinde (AVM) hareketlilik iyice arttı. Hemen her firmanın indirim kampanyası düzenlediği bugünlerde, AVM yönetimleri de daha fazla ziyaretçi çekmek için tüketicilere cazip fırsatlar sunuyor. Bunların başında da birçok alışveriş merkezi için artık geleneksel hale gelen lüks otomobil kampanyaları geliyor.

Bu yıl Galleria, Carousel gibi köklü AVM’ler otomobil kampanyasından vazgeçseler de İstanbul’dan Antakya’ya, Edirne’den Çorum’a birçok yöredeki AVM’ler birbirinde değerli otomobil kampanyalarını bu yıl da uyguluyor. En ilginç kampanyayı yapan AVM ise Capitol. Tesla’nm ürettiği sürücüsüz gidebilen Model X’iyle kampanyaya katılan Capitol, bu sadece l ciddi ilgi görüyor. 1 Kasım’da başlayıp 1 Şubat’ta sona erecek kampanyaya katılmak için 500 TL’lik alışveriş yapmak gerekiyor.

PORSCHE VERİYORLAR

Giyimden aksesuara, ev tekstilinden tüketici elektroniğine 350 mağazanın bulunduğu Mail of İstanbul yeni yılı Porsche Maçan marka otomobil kampanyası ile karşılıyor. 150 TL ve üzeri alışveriş yapanların ka-tılabildiği ve 15 Kasım’da başlayan kampanya 18 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek. Son model Porsche Macan otomobilin sahibi ise 22 Şubat tarihinde Mail of İstanbul AVM’de noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek.

Mail of İstanbul Operasyondan Sorumlu AVM Müdür Yardımcısı Mehmet Babakoğlu, ayda yaklaşık lmilyon 720 bin kişinin ziyaret ettiği AVM’de yeni yılın büyük bir coşkuyla karşılanacağını söylüyor. Otomobil kampanyasının yanı sıra rengarenk sirk kortejleri ve çocuklar için sanat atölyeleri organize ettiklerini belirten Dabakoğlu, isteyen herkesin şeflik yapabileceği profesyonel orkestranın da bir konser vereceğini söylüyor.

Porsche Maçan kampanyası yapan bir başka AVM de Bursa’da kurulu olan Kentpark. 23 Ekim 2017 tarihinde başlayan ve 18 Şubat 2018’de sona erecek kampanyaya ziyaretçiler aynı gün içerisinde toplam 200 TL’lik alışveriş yapmak şartıyla katılabiliyor. 206 mağazayla hizmet veren Kentpark’ta ziyaretçi sayısı aylık 1 milyon 150 bini buluyor. AVM’de yeni yıl etkinlikleri arasında yılbaşı içerikli özel müzik dinletileri ve kış masalı temalı atlıkarınca etkinliği de ziyaretçileri bekliyor.

10 ADET MİNİ COOPER

İstanbul Bakırköy’de hizmet veren Capa-city AVM, 10’uncu yılını geride bıraktı. Bu vesileyle ‘‘10’uncu Yıla Özel 10 Mini Coo-per” kampanyası başlatan Capacity, bunun yanı sıra yeni yılı çeşitli etkinliklerle karşılamaya hazırlanıyor. Ayda ortalama 1 milyon 200 bin kişinin ziyaret ettiği ve 200 mağazanın bulunduğu AVM’nin otomobil kampanyası ise 1 Aralık’ta başladı. 29 Mayıs 2018’e kadar sürecek kampanyaya katılmak için AVM’deki mağazalardan 100 TL ve üzerinde alışveriş yapmak gerekiyor. Capacity AVM Genel Müdürü Barış Özcan’m verdiği bilgiye göre bu kampanya kapsamında 10 Şubat, 14 Nisan ve 9 Haziran tarihlerinde olmak üzere üç kez çekiliş yapılacak. Böylece toplam 10 adet Mini Cooper otomobil sahiplerini bulacak.

Bunun yanı sıra yeni yılı lO.Yıl Festivali, müzik, sanat ve eğlence dolu büyük bir şölenle karşılayacaklarını belirten Özcan, ziyaretçiler için trio, jazz, ritim bando, gitar, arp ve keman dinletileri ile Noel Baba ile buluşma, kar küresi yapım atölyesi gibi etkinlikler gerçekleştireceklerini ifade ediyor.

İSKANDİNAV KONSEPTİ

Her yılbaşı için farklı bir konsept hazırlayan Kanyon AVM’de bu yılbaşı İskandinav rüzgarı esecek.

Kanyon Pazarlama ve Satış Direktörü Çağla Gül, bu yıl dünyada yükselen bir trend olan kuzey ışıklarını Kanyon’a taşıdıklarını söylüyor. Gül, “Kanyon’da 1 Aralık itibariyle tam bir İskandinav havası hakim. Her yıl olduğu gibi bu yıl da alışveriş kampanyamız var. Bu yıl 1-31 Aralık tarihleri arasında 100 TL ve üzeri alışveriş yapan misafirlerimiz dünyaca ünlü İskandinav otomobili yeni Volvo XC60 kazanma şansı yakalayacak. Ayrıca beş çift de Kuzey Işıkları seyahati ödüllü Kanyon Büyük Yılbaşı Çekilişi’ne katılma şansı yakalıyor” diyor. Yılda yaklaşık 14 milyon kişinin ziyaret et-tiği Kanyon AVM’de 137 mağazanın bulunduğunu belirten Gül, şöyle devam ediyor:

“Kanyon’un gelenekselleşen Yılbaşı Hediye Pazarını sevdiklerine farklı hediye alternatifi arayanlarla 22-28 Aralık tarihleri arasında buluşturacağız. Bu yıl İskandinav konseptimizden ötürü ünlü İskandinav grup Abba’nın tribute grubu ‘Arrival The Hits Of ABBA’ Kanyon Büyük Yılbaşı Konseri’nde 29 Aralık saat 20.00’de sahne alacak. 1-21 Aralık boyunca etkinlik alanımızda yer alacak dev igloo içindeki kış bahçesinde hygge felsefesinden yola çıkılarak I oluşturulan ev sıcaklığı hissedilecek. 19-20 Aralık tarihlerinde Burcu Esmersoy’un kendi dolabından özenle seçtiği kıyafetler, etkinlik alanındaki dev iglo içerisinde moda severlerle buluşacak ve kıyafetlerin satışından elde edilecek tüm gelir Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak.”

MERCEDES KAMPANYALARI YOĞUN

Ece Türkiye’nin yönetiminde olan birçok AVM’de de otomobil kampanyaları dikkat çekiyor. Bunlardan 365 mağazanın bulunduğu AnkaMall’m otomobil kampanyası 30 Eylül 2017 tarihinde başladı. Kampanya 20 Şubat 2018’de sona erecek. Kampanya tarihleri arasında yapılan her 200 TL’lik alışverişe bir çekiliş hakkının verileceğini belirten AnkaMall AVM Müdürü Tahir Yılmaz, bu dönemde yılbaşı atmosferini yansıtan ImK bir repertuarda müzik etkinlikleri düzenleneceğini belirtiyor.

Espark’m yeni yıla özel otomobil kampan- M yası da 30 Eylül’den bu yana devam ediyor.

31 Ocak 2018’de sona erecek bu kampanyanın hediyesi ise Mercedes Benz CLA 200 FL Comfort 2017. Espark bünyesindeki 165 mağazadan aynı gün içerisinde her 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçiler kampanyaya katılım hakkı kazanıyor. Her 100 TL için bir adet katılım hakkı elde ediliyor. Kupon adedi, alış tutarının 100 TL ve katları olmasına bağlı olarak artıyor. Talihli ziyaretçi ise 6 Şubat’ta yapılacak çekilişle belirlenecek. Espark AVM Müdürü Berkay Damgacı, bunun yanı sıra 15 Aralık’ta başlayan ve 31 Aralık akşamına kadar sürecek Çarkıfelek etkinliği ile ziyaretçilere yaptıkları alışveriş karşılığında hediye verildiğini söylüyor. Espark’ın geleneksel hale gelen yeni yıl konserinde ise Leman Sam ziyaretçilerle buluşacak.

İstanbul Ümraniye’de hizmet veren Canpark AVM de Mercedes kampanyası yapıyor. 1 Aralık 2017’de başlayan kampanya 1 Nisan 2018’de sona eriyor. Buna göre tek seferde 150 TL ve üzerinde alışveriş yapanlar çekilişe katılma hakkı elde ediyor. Bir kişinin Mercedes C180 AMG Cabriolet otomobil kazanacağı kampanyada 15 çifte de Hilton Oteli’nde tatil hediye ediliyor.

KİRACIYA DA HEDİYE VAR

İstanbul Beylikdüzü’nün en gözde AVM’lerinden Marmara Park’ta 250 mağaza bulunuyor. Bu mağazalardan 150 TL ve katları tutarında alışveriş yapanlar Mercedes Benz C180 çekilişine katılma hakkı kazanıyor. 5 Ekim’de başlayan kampanya 5 Ocak’ta sona erecek. Farklı kampanyalarının da olduğunu belirten Marmara Park AVM Müdürü Emre Saraç, “30- 31 Aralık tarihlerinde AVM plaza alanında paten kaykay, bisiklet şov ve trambolinli basket şov etkinlikleri düzenleyeceğiz. Ayrıca kiracılarımıza ve sosyal medya takipçilerimize yılbaşı ile ilgili bazı sürpriz hediyelerimiz de olacak” diye konuşuyor.

İstanbul 4’üncü Levent’te hizmet veren M ÖzdilekPark AVM de yeni yıl için Mercedes Benz GLA 180 otomobil kampanyası düzenleyenlerden. 28 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek kampanyaya katılmak için en az 100 TL tutarında alışveriş yapmak gerekiyor. Üç adet otomobilin verileceği bu kampanyanın talihlileri ise 6 Mart 2018 tarihinde ÖzdilekPark AVM’de yapılacak çekilişle belirlenecek.

Mercedes kampanyası yapan bir diğer AVM de Palladium Antakya. Toplamda 100 TL ve katlan alıveriş yapan ziyaretçilerin katılabildiği bu kampanya sonucunda bir kişi Mercedes A180 model otomobil kazanacak. 13 Kasım’da başlayan kampanya 14 Şubat’ta sona eriyor. Bu AVM’de 27-31 Aralık tarihleri arasında ise Eskimo Köyü etkinliği düzenlenecek. Ayda ortalama 650 bin ziyaretçisi olan Palladium Antakya’da 122 mağaza hizmet veriyor.

BMW 418İ COUPE

Yeni yıla otomobil kampanyası heyecanıyla girmeye hazırlanan bir başka AVM de JLL Türkiye tarafından yönetilen Palladium Ataşehir. 1 Aralık 2017-31 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen kampanya ile bir talihli BMW 418i Coupe otomobil kazanma şansı yakalayacak. Bunun yanı sıra üç kişiye iPhone 8 64GB cep telefonu ve yine üç kişiye iPad wi-fi 32GB 9.7 tablet dağıtılacak. Kampanyanın talihlilerini belirlemek için 5 Şubat’ta AVM’de çekiliş yapılacak.

40 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan Palladium AVM’de 195 mağaza hizmet veriyor. Ayda ortalama 750 bin kişinin ziyaret ettiği Palladium AVM’de kampanyaya katılmak için bu mağazalardan 125 TL tutarında alışveriş yapmak gerekiyor.

HEDİYE FUARI

Yine Ece Türkiye’nin yönettiği Park Afyon AVM’den alışveriş yapanlar da Mercedes Benz CLA 200 FL Comfort otomobil kazanma şansı elde ediyor. 160 mağazanın yanı sıra, 26 restoran, sekiz sinema salonu ve buz pisti gibi sosyal etkinlik alanlarıyla ziyaretçilerini ağırlayan bu AVM’de otomobil kampanyası 30 Eylül’den bu yana sürüyor. 31 Aralık’ta sona erecek kampanyanın talihlisi ise 5 Ocak’ta yapılacak çekilişle belirlenecek. Kampanyaya katılmak için aynı gün içerisinde 75 TL ve üzeri alışveriş yapmak gerekiyor. Park Afyon AVM Müdürü Enver Şavkay, “Yılbaşına görkemli yeni yıl dekorasyonu ile girecek alışveriş merkezimizde mağazalarımızın yeni yıla özel hazırlanmış stantlarmdan oluşan Hediye Fuarı etkinliğimiz ziyaretçilerimize birbirinden güzel hediye alternatifleri sunacak” diyor.

ANADOLU’DA İLGİ YOĞUN

Otomobil kampanyasına katılan Anadolu’daki AVM’lerde AHL Park Çorum, bir adet Skoda Süper ve bir adet Seat Ibıza veriyor. 1 Kasım 2017 ve 14 Şubat 2018 tarihleri arasında geçerli olan kampanyaya katıl-W mak için toplamda 75 TL tutarında alışverişin yapılması gerekiyor. AHL Park Çorum’da yeni yıl coşkusu sadece bu kampanyayla sınırlı değil. 23-31 Aralık tarihleri arasında ise yeni yıl köyü etkinliği var. Yılbaşı dekorlarıyla süslü köyde çocuklar için birbirinden eğlenceli atölyeler oluşturulacak. 22 Aralık’ta Hande Kazanova ile 2018 yılma ilişkin burçlarla ilgili bir söyleşi de planlanmış durumda. 30 ve 31 Aralık’ta ise Noel Baba ziyaretçilere sürpriz hediyeler dağıtacak. 92 mağazanın bulunduğu AHL Park Çorum’u ise ayda yaklaşık 650 bin kişi ziyaret ediyor. Urfa City AVM, Gebze Çenter ve Taurus da araba kampanyası yapan AVM’ler arasında yer alıyor.

SUBARU FORESTER

Ankara Oran’da kurulu olan One Tower AVM’de de bu yılbaşı ziyaretçilere birçok hediye var. Bunların başında Subaru Forester otomobil geliyor. Aynı gün içinde 150 TL harcama yapanların katılabildiği kampanya 15 Kasım’da başladı. 18 Şubat’ta sone erecek kampanyada otomobilin dışında beş adet iPhone 8.5MacBook Air ve 5 adet LG led TV verilecek. Noel Baba bandosu ve çocuklara yönelik yeni yıl atölye çalışmaları da bu AVM’deki etkinlikler arasında yer alıyor. 51 mağazanın yer aldığı One Tower’m kapı girişi ise aylık 200 bini buluyor.

Edirne Erasta ise otomobil kampanyasına Hyundai ile katılıyor. Aynı gün içerisinde toplamda 35 TL harcama yapanların ka-tılabildiği kampanya sonucunda bir kişiye Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2017 model otomobil hediye ediliyor. Bu kampanyada da her 35 TL’lik alışverişe bir çekiliş hakkı veriliyor. 15 Kasım’da başlayan kampanyanın bitiş tarihi ise 14 Şubat 2018. Ayda 750 bin kişi ağırlayan Edirne Erasta AVM’de 120 mağaza var.

HER ŞEY DAHİL TATlL

Esas 14 Burda Bolu AVM’de ise gün içerisinde toplam 150 TL’lik harcama yapanlar Toyata CHR otomobil kampanyasına katılabiliyor. Böylece bu AVM’de bir şanslı ziyaretçi otomobil sahibi olurken, şanslı bir başka çift ise Antalya Belekte bulunan Titanic Deluxe Otel’de dört gece beş gün ultra her şey dahil tatil kazanacak. Kampanya 6 Kasım’da başladı. 21 Şubat 2018 tarihinde ise sona eriyor. 82 mağazasıyla hizmet veren Esas 14 Burda Bolu’yu ayda 300 bin kişi geziyor.

Ayda 635 bin ziyaretçinin giriş yaptığı Atlantis AVM ise yeni yıla Nissan Qashqai ile giriyor. 14 Ekim’de başlayan kampanyanın bitiş tarihi 24 Ocak 2018. Kampanyaya katılmak için en az 100 TL’lik alışverişin yapılması gerekiyor. Her 100 TL’lik alışveriş için bir çekiliş hakkının kazanıldığı Atlantis AVM’de 128 mağaza bulunuyor.

NOSTALJİK KAMPANYA

Bugüne kadar birçok kez otomobil kampanya düzenleyen Carousel ise bu yılbaşı farklı bir kampanya düzenliyor.

100’ün üzerinde mağazanın bulunduğu AVM’yi ayda 900 bine yakın kişinin ziyaret eteğini belirten Carousel AVM İcra Kurulu Üyesi Orhan Demir, “15. yılımızda 15 adet otomobil verdik. 18. yılımızda 18 adet otomobil vererek çok başarılı geri dönüşler aldık. Hatta bundan beş ay önce yenileme lansmanımızda iki ay süren bir otomobil kampanyası yaptık.

Ancak müşterilerimizin eski heyecanını yitirdiğini fark ettik. Bu yüzden bu ay çok özel bir organizasyon düzenliyoruz. ‘Carousel’le Hatıralarım’ başlığında, kuruluşumuzdan bugüne misafirlerimizin Carousel’de başlarından geçen hatıralarını sosyal medya üzerinden bizimle paylaşıp yarışmaya katılmalarına olanak sağlayacağız. Proje sonunda paylaşılan tüm hikayeler değerlendirmeye alınıp oylamaya sunulacak. Ocak ayında düzenlenecek ödül töreniyle kazanan ilk üç misafirimize özel hediyeler vereceğiz” diyor.

RANGE ROVER

İstanbul Küçükyalı’da bulunan Hilltown AVM ise araba kampanyasına 27 Ekim 2017’de başladı. 28 Şubat 2018’de sona erecek kampanya ile bir kişiye Range Rover Evoque SE Dynamic 2017 model otomobil verilirken, altı kişi de Vespa Primavera 150cc ABS E4 2017 model motosiklet sahibi olacak. Bu hediyelerden birine sahip olmak için kampanya tarihlerinde aynı gün içinde toplamda 150 TL tutarında alışveriş yapmak gerekiyor. Her 150 TL’lik alışveriş karşılığında bir çekiliş hakkı elde ediliyor. Cadde alışveriş merkezi konsep-tinde inşa edilen Hilltown’da 192 mağaza bulunuyor.

Prime Development’in Türkiye’de gerçekleştirdiği ikinci AVM projesi olan Primemall Antakya AVM ise, toplam 108 mağazasıyla hizmet veriyor. Bu yıl altıncı yılını geride bırakan bu AVM’nin yeni yıl hediyesi ise Nissan Juke. 1 Aralık 2017-28 Şubat 2018 tarihleri arasını kapsayan kampanyaya katılmak için aynı gün içinde 75 TL’lik harcama yapmak yeterli. Bu tutarda yapılacak her harcama için bir çekiliş hakkı kazanılıyor.

2018 yılında bir ziyaretçisini Mercedes Benz C180 Comfort model araba sahibi yapacak bir başka AVM de Osmaniye’de bulunan Park 328.1 Kasım 2017 ile 28 Şubat 2018 tarihleri arasında aynı gün içinde 100 TL ve katları tutarında harcama yapacak olan ziyaretçiler bir çekiliş hakkı kazanıyor. Çekiliş 10 Mart 2018 tarihinde yapılacak. 80’in üzerinde mağazanın bulunduğu Park 328, Osmaniye’nin ilk alışveriş merkezi.

Üç ay önce açıldı

Geçen Eylül ayında Nevşehir’de hizmete giren Nissara AVM, Türkiye’nin önde gelen turizm bölgelerinden Kapadokya’nın hemen yanı başında. 26 bin metrekarenin üzerdeki kiralanabilir alanı bulunan Nissara’da 85 mağaza faaliyet gösteriyor. Bulunduğu bölge itibariyle daha çok turistlere hitap eden AVM, henüz yeni hizmete girmesine rağmen ayda 370 bine yakın ziyaretçi ağırlıyor. Nissara da yeni yılı otomobil kampanyası ile karşılayan AVM’lerden.

14 Ekim-14 Şubat 2018 tarihleri arasını kapsayan kampanya sonucunda bir kişiye Mercedes C 180 Comfort model otomobil verilecek. Kampanyaya katılmak için bu tarihler arasında 50 TL ve üzeri alışveriş yapmak gerekiyor. Nissara AVM Genel Muduru Göktürk Özhan, bu tutarda alışveriş yapan her ziyaretçinin bir çekiliş hakkı kazanacağını belirtiyor.

Müzik dinletileri ve konserler de revaçta

Bu yılbaşı birçok AVM’de müzik dinletileri ve ünlü isimlerin sahne alacağı konserler de var. 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezlerinden Tepe Nautilus da bunlardan biri. Aralık ayı boyunca birbirinden keyifli etkinlikler ve kampanyalar organize eden Tepe Nautilus, misafirlerine yeni yıl coşkusunu dolu dolu yaşatmayı planlıyor. Piyano dinletileri,jazz trio ile yılbaşı şarkıları, Emre Kınay ve Bora Öztoprak yılbaşı özel konseri bu organizasyonlardan birkaçı. Yılbaşı temalı atölyelerin de düzenleneceği Tepe Nautilus’ta ziyaretçilere çeşitli hediyeler de dağıtılacak. 28, 29 ve 30 Aralık tarihlerinde tek seferde 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçilere tercihlerine göre hediye paketi ya da yılbaşına özel kapı süsleri verilecek.

ÖZBEY MEN
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir