En İyi Elektrikli Bisikletler 2022

En İyi Elektrikli Bisikletler 2022

Elektrikli bisikletler çok popüler. Yaz aylarının başlamasıyla beraber bisikletseverler de pedallara asılmaya başladı. Çevreci ruhu ve kent içi ulaşımda kullanılabilecek bir seçenek olması nedeniyle son yıllarda elektrikli bisikletler oldukça popüler. İşte size birkaç tavsiye.

Yeni nesil elektrikli bisiklet modelleri

ELEKTRİKLİ bisikletler, son yıllarda tıpkı scooter’lar gibi kent içi ulaşımda popüler hale gelmeye başladı. Özellikle İstanbul gibi inişli çıkışlı sokakların olduğu kentlerde bisiklet kullanmak isteyenler için elektrikli bisikletler büyük kurtarıcı. Katlanır ve taşınır modelleri ise daha çok tercih ediliyor. Aslında e-bike kavramı, 1800’lere kadar gidiyor. İlk elektrikli bisiklet denemesinin bu yıllarda yapıldığı biliniyor ancak yaygınlaşması bugünlere kısmetmiş.

Temel olarak elektrikli bisikletlerin çoğu normal bisikletlerde olduğu gibi pedal gücüyle çalışıyor. Ancak elektrikli bisikletlerle normal bisikletlerin farkı, motor gücü devreye girince başlıyor. Elektrikli bisikletlerde, kullanıcılar ek bir güce ihtiyaç duyduklarında elektrik desteğini devreye sokabiliyorlar. Örneğin sürücü, yokuş çıkarken zorlandığı anda elektrik desteğini devreye alarak yokuşu daha rahat çıkabiliyor.

Bundan dolayı da bisiklet sürücüleri, sürüş deneyimlerini artırmak ve kolaylaştırmak adına, özellikle kent içinde elektrikli bisikletlere yönelmeye başladı. Çevreci olması da bilinçli tüketiciler için tcrcih sebebi. Sürekli gelişip dönüşen bisiklet pazarı, yepyeni açılımları da beraberinde getiriyor. Bu doğrultuda elektrikli bisikletler, pazarı domine etmeye başladı. Biz de bunun örneklerini sayfalarımıza taşıdık, işte motor gücü, bataryası ve sürüş deneyimiyle öne çıkan, incelemeye değer bazı elektrikli bisiklet modelleri…

DAĞLAR İÇİN ÜRETİLMİŞ
Kron EXC 500 Elektrikli Bisiklet:

Dokuz farklı vites geçişi bulunan bisiklet, tüm rampaların üstesinden geliyor. Uzun yollarda ve dağda kullanabiliyor. Continental lastikleri ile güçlü yol tutuşu sağlıyor.

DAR ALANDA KOLAY MANEVRA
Ventus 16 Inch Katlanır Bisiklet:

Elektrikli bisikletler
Yeni nesil elektrikli bisiklet modelleri

250W gücünde motor, disk fren sistemi, 40 km menzil, 16 inç tekerlekler, hidrolik arka süspansiyon, katlanabilir gidon ve gövdesi ile Hollanda tarzı bir bisiklet. Dar alanlarda kolay manevra yapma kabiliyetiyle öne çıkıyor.

GÜVENLİ VE DAYANIKLI
Salcano Cappadocia 1 Elektrikli Dağ Bisikleti:

Hidrolik fren sistemi sayesinde kısa fren mesafesi sunan model, oldukça güvenli bir kullanım deneyimi sağlıyor. Dayanıklı malzemesiyle öne çıkıyor.

16 DERECEYE KADAR RAMPA ÇIKABİLİYOR
Volta VSM Elektrikli Bisiklet:

Maksimum 25 km hız yapabilen bu model, 16 derecelik rampaları çıkabiliyor. Altı-sekiz saat arasında şarj oluyor ve 40 km menzil yapabiliyor. 55 kg olduğu için taşıması biraz zahmetli olabilir.

GUÇLU BATARYA, UZUN MENZİL
Rks RK-3 Pro Elektrikli Bisiklet:

Güçlü bataryası ve alüminyum jantlarıyla ön plana çıkan model, dört-altı saatte şarj olabilen Samsung bataryaya sahip. Yüksek performans vadeden bisiklet, Shimano vitesiyle de rahat bir kullanıma sahip. Uzun menzil sunuyor.

KLASİK VE YERLİ
Salcano Antalya 700 Man:

En İyi Elektrikli Bisikletler 2022
En İyi Elektrikli Bisikletler 2022

250W motor bulunduran bu bisiklet ile maksimum 50 km yol alınabiliyor. Klasik bisiklet görünümü sevenler için ideal. Yokuşlarda da iyi bir performans sunuyor. Yerli üretim olması ise avantaj.

100 KM SÜRÜŞ MENZİLİ
Carraro E-MTB KifukaX:

Pahalı bir model ama hayli iddialı. Shimano Steps E7000 güç ünitesinin kullanıldığı bisiklet, 27,5 akıllı pedal desteğine sahip. Eco modu ile 100 km’ye kadar sürüş menzili sunuyor. Beş saatte şarj oluyor ve yokuşları kolayca tırmanabiliyor.

ŞOK EMİCİ LASTİKLER
Skyjet Nitro Pedal Destekli E-Bike:

Bisiklet yüksek performanslı motoru ve 36 V10 Ah bataryasıyla dikkat çekiyor. Şok emici özelliğe sahip geniş lastikleriyle iyi bir yol tutuşu sağlıyor. Kolayca katlanıp taşınabilmesi de artı avantaj.

FREN MESAFESİ KISA
Yuki Yadea E-Wild 20S Katlanabilir Elektrikli Bisiklet:

Sahip olduğu lityum batarya ile 50 km menzil yapabiliyor. Modelin ön ve arka tekerleklerinde disk fren sistemi bulunuyor. Fren mesafesinin kısa oluşu, kent içi kullanımda güvenlik sağlıyor.

HAFİF VE KATLANABİLİR
Volta VB1 Elektrikli Katlanır Bisiklet:

Düşük ağırlığı ve katlanabilir yapısı sayesinde kent ulaşımında tercih sebebi olabilir. Altı vitesi bulunan modelin ön ve arka kısmında disk fren kullanılmış.Tam kapasite şarj ile 110 km yol yapabiliyor.

RETRO SEVERLER İÇİN
Arora İzmir:

250W motora sahip bu model 35 km yol yapabiliyor ve 25 km maksimum hız sunuyor. 26 jant tekerleklere sahip. 6-8 saatte şarj oluyor. Retro tarz sevenlerin beğenebileceği bir bisiklet.

İşte size göz atabileceğiniz birkaç derin dondurucu modeli

ÜRÜN DİRİER / PARA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir