Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

vücut şekillendirme

Estetik dünyasında yağlardan kurtulmak için önerilen yöntemler arasında liposuction birinci sırada yer alıyor. Şimdi ses dalgaları teknolojisiyle bu işlemi ameliyatsız gerçekleştirmek de mümkün.

Günlük hayatımızda yediklerimizin miktarı artarken hareket ettiğimiz süreler kısaldığında fazla kilolar göbek, basen ve vücut şekilsizlikleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yağları eritmek için düzenli spor şart olmasına rağmen çoğunlukla bahaneler üretiliyor.

Kozmotolog ve Medikal Estetisyen Songül Durur Zevzir, “Oysa ki yaş ilerledikçe zaman aleyhimize işliyor. Vücudun zayıf kalması ve sağlıklı olması için sürekli bir ilave çalışmaya ihtiyaç Kozmotolog ve duyuluyor. Zayıflamak Medikal Estetisyen çaba isteyen bir Songül Durur Zevzir süreci temsil ediyor.

Herkes kilo almanın çok kolay olduğundan fakat alman fazla kiloların ise çok zor kaybedildiğinden şikayetçi. Günümüzde yeni bir teknoloji sayesinde zayıflamak kolaylaştı. En etkili ve kalıcı zayıflama yöntemi liposuction olarak biliniyor. Fakat liposuction yönteminin acılı, sancılı, yan etkili, meşakkat dönemi uzun olan bir operasyon olması kendini buna hazır hissetmeyenler için uygun olmuyor.

Böyle hissedenler için artık ameliyatsız liposuction adı verilen bir yöntem geliştirildi” diye anlatıyor.

Bu yöntemde odaklı ultrason ve bipolar radyofrekans dalgalarının sinerjisi ile ses dalgaları sayesinde yağların kırılması hedefleniyor. Ses dalgaları kullanılarak geliştirilen birçok cihaz bugün birçok hastalığın iyileştirilmesi için de tercih ediliyor. Örneğin böbrek taşlarının kırılması, tümör hücrelerinin küçültülmesi ve fizik tedavi alanında ses dalgaları teknolojisi kullanılıyor. Yine zayıflama alanında ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin parçalanıp sıvılaştırtarak vücut tarafından atılması hedefleniyor. Yöntemin en önemli avantajının yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılması olduğu söyleniyor. Bu şekilde kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında yağlı bölgede kalıcı bir zayıflama sağlanması hedefleniyor. Dolayısıyla kilo koruma aşamasında kişinin tekrar o bölgesinden eskisi gibi yağlanmaması bekleniyor. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli şey; hangi yöntem uygulanırsa uygulansın bu zayıflama hedefi bir süreliğine olmamalı, aksine kilo almaya neden olan bütün faktörlerin yok ederek formun korumaya çalışılması gerekiyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir