Bermuda ve kapri modellerine ilgi yoğun

Bermuda ve kapri modellerine ilgi yoğun

Bermuda ve kapri modelleri erkeklerin vazgeçilmezi oluyor. Yaz aylarının ferah ve serin tutan pantolon modeli bermuda ve kaprilere tüketicilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Geçmiş yıllarda sadece gençlerin ilgi gösterdiği bermuda ve kapriler bugün genç yaşlı, kadın erkek her yaş grubu tercih ediyor. Bermuda ve kaprilere ilgi bu yıl da çok yoğun. Özellikle keten ve pamuklu olanlar çok revaçta. Piyasaya onlarca farklı model sunan hazır giyim firmaları, talepten oldukça memnun.

Bermuda ve Kapriler

ÖZBEY MEN / PARA ; Bu yıl geçen yıla göre daha fazla talebin olduğunu ifade eden firma yetkilileri, bermuda ve kapri modellerini her yıl artırdıklarına dikkat çekiyor. Son yıllarda alternatiflerin çoğalmasıyla birlikte bu ürünleri trikolarla hatta ceketlerle kombinlemenin de mümkün olduğunu söyleyen firma yetkilileri, kaprilerin sadece tatilde değil, günlük giyimde de rahatlıkla kullanılabildiklerine işaret ediyorlar.

Nefes Alan Kumaşlar Kullanılıyor

Hemington CEO’su Umut Boz da İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonunda oldukça geniş bir bermuda seçeneği sunduklarını vurguluyor. Boz, “Canlı renkleri ile yazın enerjisine eşlik eden bermuda modelleri, yumuşak dokusu ve hareket kabiliyetini engellemeyen yapısı ile şıklık ve konforu bir arada sunuyor. Koleksiyonda yer alan pamuk chino bermuda, triko bermuda ve saf keten bermudalar doğal elyafları ve nefes alan yapıları ile ister tatilde ister şehirde sıcak havalar için serin bir giyim deneyimi vaat ediyor” değerlendirmesinde bulunuyor.

Her yaz döneminde olduğu gibi bu sene de kaprilere ilginin yoğun olduğunu kaydeden Boz, şu açıklamalarda bulunuyor:

“Nefes alan ince yüzeyi, rahat kesimi ile konforu ve şıklığı ön planda tutan kapri modelleri yazın en fonksiyonel parçalarından biri haline dönüşüyor. Kolay kombinlenebilmesi ve geceden gündüze uyum göstermesi sayesinde planlarımızın daha fazla olduğu yaz aylarında kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu yıl geçen yıla kıyasla daha büyük bir talep olduğunu söyleyebilirim. Özellikle pandemi ile geçen iki yaz sonrası, insanların daha fazla dışarıda vakit geçirdiği ve aynı zamanda tatil planlarının da daha fazla gündemde olduğu bir dönemdeyiz. Bu nedenle tatil bavullarının kurtarıcı parçalarından olan bermudalara daha fazla talep var. Bermuda modellerimiz 650 TL-2 bin 500 TL bandında. Dönemsel olarak hem online mağazamızda hem de Hemington mağazalarımızda indirim kampanyalarımız mevcut.”

Bermuda ve kapri
Bermuda ve Kapriler

Dokuma Ürünleri Revaçta

Altınyıldız Classics şort kategorisinde her geçen yıl büyüyen ve gelişen koleksiyonlar hazırlıyor. Gofre, keten, pamuklu, örme ve denim kalitelerinden oluşan koleksiyonları, hem şık hem de spor tarzlardan oluşuyor. Çizgili, düz, diegonal ve kendinden dokulu kumaşlardan oluşan şort koleksiyonu, sezonun trend renklerini ve yazın renkli dünyasını yansıtıyor.

BR Mağazacılık Online Kanallar ve Pazarlama Direktörü Onur Uluğ, günlük yaşam için pamuklu, örme ve gofre kumaşa sahip ürünleri önerirken, yaz akşamlarında keten gömlek, basic polo trikolar hatta safari ceketler ile keten şortların tercih edilebileceğini belirtiyor. Uluğ, “Tüm bu grupların dışında şort mayo koleksiyonumuz da oldukça geniş ve renkli. Basic grupların dışında renkli ve desenli şort mayolarımız yine marin tişört gruplarımız ve keten gömleklerimiz ile kombinlenebiliyor. Son olarak bu yaz koleksiyonumuza eklediğimiz baba-oğul mayo takımlarımız da mağazalarımızda yer alıyor” diyor.

Özellikle pandemi sonrası dönemde hem örme hem de dokuma grubu şortlara talebin çok arttığını söyleyen Uluğ, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu noktada biz de Altınyıldız Classics olarak buradaki ürün yelpazemizi, modellerimizi ve renk varyasyonlarımızı geliştirdik. Özellikle dokuma grubu şortlarımız, çok beğeniliyor ve talep görüyor. Bu sene müşterilerimizin şortlarımıza gösterdiği ilgi ve talepten oldukça memnunuz. Bu talep artışını, pandemi etkisinin minimum seviyeye indiği ilk yaz sezonu olması sebebiyle tüketicilerin hem tatil bavullarındaki hem de gardıroplarındaki kıyafetlerini yenileme amaçlı alışveriş eğilimlerine bağlıyoruz. Ayrıca yine pandemi dönemiyle birlikte rahatlığın günlük giyimdeki en önemli unsur olması ve bu konfor arayışının artarak devam etmesi de rahatlığıyla öne çıkan şortlara olan talebin artmasını destekliyor. Bayram ile birlikte başlayan ‘Büyük Yaz İndirimi’ kampanyamızda ürünlerin ortalama fiyatları, modeline göre 199-299TL aralığında değişiyor.”

Büyük Bedenlerde Yırtık Kot Pantolon Modası

“Satışlarda Yüzde 50 Artış Bekliyoruz”

Erkek giyim markası Kiğılı, bu yaz sezonu için altı farklı modelde bermuda üretti. Bu ürünlerin kargo cepli, keten kargo cep, gabardin chino, parça boyalı ve denim olmak üzere birçok alternatifi bulunuyor. Kiğılı Üretim Grup Müdürü Meryem Yüce, “Artık bu ürünlerin adı ‘Bermuda şort’ olarak tanımlanıyor. Erkekler son yıllarda beach kıyafetlerine fazla önem veriyor. O nedenle de yazın mutlaka en az üç-dört çeşit bermuda şort alışverişi yapıyor. Hafta sonu ve tatil günlerinde üstüne tişört veya gömlek ile kombinleyerek tüm yaz sezonu boyunca bermuda şortun rahatlığını ve konforunu yaşıyorlar. Her model bermuda, oldukça talep görüyor” diyor.

Bermuda satışlarında bu yıl geçen yıla oranla yüzde 50 artış beklediklerini ifade eden Yüce, “Tüm dünyada erkek modasında bir sokak stili hakim daha rahat, daha konforlu bir tarz. Doğal olarak buna biz de hızlıca adapte olduk. Sadece bermuda değil, erkek terliği, sandaleti, şapkası, gözlüğü ile birlikte çok önemli bir pazar payına sahip. Bu ürünlerde fiyat aralığımız 399.99-599.99 TL’dir. Kampanya olarak üç ürün alımında ekstra yüzde 20 indirim daha uyguluyoruz” diye konuşuyor.

Birçok Alternatif Var

Kapri ve bermudaların kargo cepli, keten kargo cep, gabardin chino, parça boyalı ve denim olmak üzere birçok alternatifi var. Pamuk chino bermuda, triko bermuda ve saf keten bermudalar, doğal elyafları ve nefes alan yapıları ile ister tatilde ister şehirde sıcak havalar için serin bir giyim tarzı oluşturuyor. Canlı renkleri ile yazın enerjisine eşlik eden bermuda modelleri, yumuşak dokusu ve hareket kabiliyetini engellemeyen yapısı ile şıklık ve konforu bir arada sunuyor. Çizgili, düz, diegonal ve kendinden dokulu kumaşlardan oluşan şortlar, sezonun trend renklerini ve yazın renkli dünyasını yansıtıyor.

Erkeklerde Online Modayı Sevmeye Başladı

ÖZBEY MEN / PARA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir