Bu alışkanlıklar gençleştiriyor

Bu alışkanlıklar gençleştiriyor

Alışkanlıklar önemlidir. Hele bazıları öyle önemlidir ki, aslında sizin genç kalmanıza yarar. Neler mi? Haydi, hep birlikte üzerinden geçelim.

spor saglik

YAPIN:

Haftada üç gün yapılan dengeli kardiyo egzersiz, yoga ve piktesin yanı sıra cildinizi yeterli su ve kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

YORUCU EGZERSİZLERDEN UZAK DURUN

Egzersiz oksijen alimim artırıyor. Oksijen bildiğiniz gibi cildin en önemli besin kaynaklarından birini oluşturuyor. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve cilde parlaklık veriyor. Yine de vücuda fiziksel olarak aşırı yüklenme, hormonal dengesizliklere neden oluyor ve cildin kurumasına yol açıyor. Aşırı kilo kaybı ve fazla yağ da ince kırışıklıkların ve yaşlılığın ilk adımlarının önemli sebeplerinden.

YAPIN:

Ruh durumunuzu dengelemeye çalışın ve vücudunuzu dinleyin.

DAHA FAZLA UYUYUN

Derin uyku sırasında vücudumuz kolaj en ve elastin üretimini stimüle eden hormon üretmeye devam ediyor. Az uyku ise aynı zamanda göz çevresinde koyu halkalar, şişlikler, mat ve rengini yitirmiş bir cilt ve uzun vadede giderek derinleşen kırışıklık demek…

ŞEKERDEN SAKININ

Fazla şekerli yemek vücutta glikasyon bileşikleri oluşturur.

Bu da kolajenlerin zarar görerek antioksidanların nötralize olması ve cildin yaşlanma sürecine daha hızlı girmesi anlamına geliyor.

Beslenmede kendinize basit alışkanlıklar geliştirin; beyaz ekmek yemeyi kesin, pirinçten uzaklaşın. Bunların yerine taze meyve ve sebze ve tahıl ağırlıklı beslenin.

YAPIN:

Her gece 7-9 saat uyku uyumaya özen gösterin. Yorgun göz çevrenize özel ürünlerle destekleyici bakımlar uygulayın.

KAFAYI TAKMAYIN

Stres aynı zamanda bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini körüklüyor. Bu durum kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine neden oluyor. Solgun görünüm işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Kronik stres ise yüz kaslarını hareketlendiriyor, mimik kaslarının yoğunlaşmasına neden oluyor, bağışıklı sistemini zayıflatıyor, cildi olumsuz hava koşulları ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı zayıflatıyor.

YAPIN:

Cildinizi anti-aging formülü içeren ürünlerle koruyun.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir