Cildimiz için ‘maden’ bulundu

Cildimiz için ‘maden’ bulundu

Piyasaya yeni çıkan son derece yaratıcı ve yenilikçi cilt bakım spreyleri doğal maden suyunun içmek dışında da çok faydalı bir şekilde kullanılabileceğini gösterdi…

DOĞAL maden suyu gerek soframda gerekse cilt bakımımda hep vazgeçilmezim olmuştur. Tarih boyunca da güzellik ve bakım reçetelerinin vazgeçilmez parçasıdır. Fakat bazen doğal maden suyu ile sodayı karıştıranlar oluyor.

İlk önce ona bir netlik getirelim. Mineralli su, soda değildir.

Soda (soda water/yapay soda), tasfiye (kimyasal işlem görmüş) edilmiş sulara karbondioksit gazı ilave ederek elde edilen yapay içeceğe denir. Doğal maden suyu ise magmaya yakın bölgede bulunan ve içtiğimiz doğal maden suyundan daha ağır evsafta ve daha sıcak olan jeotermal sulardan oluşur. Bu sular buldukları kırıklardan (fay hatları) yukarı doğru çıkarlar. Bu arada yukarıdan süzülüp gelen suların oluşturduğu soğuk yeraltı suları bu sıcak sular ile karışarak bizim bildiğimiz doğal maden sularını oluştururlar.

PEK ÇOK FAYDASI VAR

Doğal maden suyu içinde bulundurduğu mineraller nedeniyle çok sayıda fayda sunar. Bunları şöyle özetlemek mümkün.

  • Maden suyu sindirim sistemi dostudur.
  • Böbrekleri, idrar yollarını ve mideyi korur.
  • Safra kesesi ve pankreas fonksiyonlarını destekler, kabızlığa iyi gelir.
  • En önemli faydalarından bir tanesi ise kemik yapısını güçlendirmesidir. Özellikle yetişme çağındaki çocuklarda ve kadınlarda kemik yapısının güçlendirilmesi ve korunması açısından yararlıdır.
  • İçeriğindeki magnezyum minerallerinden dolayı kalp ve damarların sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.

FARKLI İHTİYAÇLAR İÇİN

Bedenimize bu kadar iyi gelen ve herkes tarafından bilinen cilt bakımında da kullanılan en eski reçetelerden biri artık daha pratik bir şekilde çantamızda, banyomuzda olacak.

Çünkü Uludağ Premium Doğal Maden Suyu ilk defa içecek dışında farklı bir kategoride üretim yapıyor.

Üç farklı üründen oluşan yeni Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisi ile cildin ihtiyaçlarını hem pratik hem de etkili biçimde karşılıyor.

Doğal maden suyu içeren sprey serisinde, sade ve e vitaminli yüz spreyleri ile güneş koruyuculu spreyler yer alıyor.

İçeriğinde sadece doğal maden suyu bulunan sade sprey, cildi nemlendiriyor, yumuşatıyor ve parlaklık kazandırıyor; serinlik ve ferahlama hissi veriyor, aynı zamanda cildin nefes almasını sağlıyor.

E vitaminli sprey ise, içeriğindeki vitaminin antioksi-dan etkisiyle hücrelerin yenilenmesine, cildin canlanmasına ve nemlenmesine yardımcı oluyor.

E vitaminli olanını sade spreyin ardından sıkıyorum veya şu aralar güneşlenmenin ardından yani akşamları yüzüme sıkıyorum. Güneş koruyuculu sprey ise 30 SPF içeriği ile tüm vücut için güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu görevini üstleniyor. Leke oluşmuyor.

Bir Türk firmasının böylesine inovatif bir ürün düşünüp, tasarlaması hayata geçirmesi hem çok sevindirici hem de çok gurur verici…

Tülin Şahin / Para
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir