Farkındalığı yüksek evler

Farkındalığı yüksek evler

Farkındalık, aslen şimdi burada olduğunuzun her an bilincinde olmak ve şimdiyi hem iç, hem de dış dünyanızdakilerle bu anda deneyimlemek anlamına geliyor. Bunu başarabilmek de stres ve üzüntü veren anılar veya geçmiş durumlarla, ‘an’da kalarak daha güvenli bir şekilde başa çıkmak için bir alan sağlıyor. Böylece gelecek korkusundan uzaklaşabiliyor, kaçırmamamız gerekenin anı yaşamak olduğunu benimseyerek yaşıyoruz. ‘Groundhog Day’ filmini hatırlıyor musunuz? Farkındalığınızı keşfetmeden yaşanan günlerinizin her biri aslında bu filmde de anlatılan hikaye gibi her günün tekrarı.

Zihnimiz ve ruhumuz da tıpkı bedenlerimiz gibi soluk almak istiyor. Yaşadığımız evin, çalıştığımız ofisin farkındalığını artırarak, zihinsel ve ruhsal rahatlama sağlayabilir, verimimizi artırabiliriz. Stresin başı çektiği şehir yaşamında o kadar yoğunuz ki hiçbirimizin kendimize ayıracak on dakikası olmuyor. Oysa bu kadar kısa bir vakit bile vücudunuzda ve etrafınızda birçok değişikliğe yol açabilir. Meditasyonla bunu birebir hissedebilir ve deneyimleyebilirsiniz. Bu yüzden farkındalığın önemli unsurlarının başında meditasyon geliyor.

Eve dair farkındalığınızın artması da doğru seçimler yapmayı beraberinde getiriyor. Natürel kumaşlar, pamuklu tekstiller, keten gibi dürüst malzemelere evde daha fazla yer açmak istiyorsunuz çünkü bunların sağlıklı ve sürdürülebilir materyaller olduğunu biliyorsunuz. Geri dönüştürülebilen materyalleri seçmek istiyorsunuz, doğaya karşı duyarlı olduğunuzu hatırlıyorsunuz. Nefesten bilinçli yeme tekniklerine kadar onlarca alt başlıkta çalışabilirsiniz. Hiçbirimiz anın dışında değiliz, sadece anda olduğumuzu unutuyoruz. Farkında-lığınızı yükseltmeniz demek, bu aydınlanmış halinizi yaşam alanınıza da birebir yan-sıtabilmeniz demek. Unutmayın, siz değişince yaşam alanınız da değişecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir