Gençlik Sırrı

Gençlik Sırrı

GENÇ KALMANIN SIRRI

Yaşlanmayı durdurmak mümkün değil ama kırışıklıklarla savaşta başarılı olabiliriz. Cildi gençlik aşısı olarak da bilinen IAL Sistem ile canlandırmanın yollarını Dr. Levent Türbedar’dan öğrendik.

KOMBİNE BİR İLAÇ KARIŞIMI HAZIRLAYACAKSINIZ, BİR AŞI YAPACAKSINIZ VE CİLT GENÇLEŞECEK.

BU MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?

Dr. Levent Türbedar, mümkün olduğunu, üstelik 2003 yılında İngiltere’de tanıtımı yapıldığından bu yana defalarca uygulandığını söylüyor. IAL Sistem, kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi nemlendirmeyi ve esnekliğini artırmayı hedefleyen, teni canlandıran ve düzelten bir enjeksiyon tedavisi. Vücudun formulasyonuna karışacak ve yapı taşlarından biri haline dönüşecek olan maddelerin mezoterapi yoluyla cilt altına verildiği; yüze, boyuna, dekolte bölgesine ve ellere uygulanan bir sistem. IAL Sistem, bütün canlı organizmalarda bulunan doğal bir madde olan hyalüronik asidin bir türünden oluşuyor.

HÜCRE YENİLENMESİNİ TETİKLİYOR

Hyalüronik asit yumuşak bağ dokularında ve göz çevresindeki sıvıda yüksek oranlarda bulunuyor.

Bazı kıkırdak ve eklem sıvılarıyla deri dokusunda da bulunuyor. Dr. Türbedar; deri dokusundaki hyalüronik asidin kolajenlerle lifler arasındaki boşlukları dolduran jöle benzeri bir madde olduğunu söylüyor. Deri dokusundaki hyalüronik asit, kandaki temel maddelerin canlı deri hücrelerine taşınmasını sağlayan bir mekanizma oluşturuyor. Suyu tutarak deriyi nemlendiriyor. Mekanik ve kimyasal hasarlara karşı koruma sağlıyor. Vücudumuzda bulunan hyalüronik asit 18-20 yaşlarında azalmaya başlıyor ve ilerleyen yıllarda cildin esnekliğini yitirmesine ve kırışıklık oluşumuna sebep oluyor. Güneşten gelen UV ışınları ve yaşlanma, hyalüronik asit üretiminin azalmasının başlıca sebepleri. Hyalüronik asit yıllardır derin hatları ve kırışıkları doldurmak, kalçaları dolgunlaştırmak için kullanılıyor.

Ciltteki hyalüronik asit düzeylerini artırdığı öne sürülen kremler ve tabletler de var ama bunların ne kadar yararlı olduğu tam olarak bilinmiyor.

FIBROPLAST OLUŞUMUNU ARTIRIYOR

IAL Sistem deriyi uyararak doğal bir şekilde hyalüronik asit, kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan ve cildin yapısını koruyan fibroblast oluşumunu artırıyor.

Kan damarlarının gelişimini sağlayarak deriye daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlıyor.

Cildi, hücrelere büyük zarar veren serbest radikallere karşı koruyor. Antioksidan etkisiyle derinin yaşlanmasını önlüyor.

Sonuçta cilt kendini tekrar tekrar yeniliyor ve daha genç, sağlıklı ve taze görünüyor. “Cildimiz gün geçtikçe yaşlanıyor ancak şunu hiç unutmayalım ki cilt yaşayan bir organ ve onu belli aralıklarla uyardığımız, ona ihtiyacı olanları verdiğimiz zaman yavaş yavaş gençleşmeye başlar” diyen Dr. Levent Türbedar, IAL Sistem’in diğer adıyla Gençlik Aşısı’nm çok önemli olduğunu vurguluyor.

GENÇLİK AŞISI IAL SİSTEM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOKTALAR

• Hyalüronik asit birkaç ay içinde tamamen parçalanıp kayboluyor ve geride hiçbir iz bırakmıyor.

• Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerdeki deriyi gerginleştirmek ve sıkılaştırmak için kullanılıyor.

• Sadece bu işin eğitimini alan doktorlar uygulayabilir.

• Hyalüronik aside karşı aşırı duyarlı olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalı.

• 10-15 gün arayla 3-5 seans uygulayıp belli bir noktaya geldikten sonra ihtiyaca göre iki ayda bir ya da altı ayda bir kürler halinde sürdürülürse yenilenme devam ettirilmiş olur. Lazer ve ışık terapileriyle birlikte uygulanırsa çok daha etkili olabiliyor.

• Uygulama sonrası enjeksiyon alanlarında geçici olarak kızarıklık, şişme, kaşıntı, hafif ağrı ya da hassasiyet görülebiliyor.

NEM TAKVİYESİ

Cildiniz alarm veriyorsa öncelikle nem dengesini korumanız lazım, çünkü kuru cilt dış etkenlere karşı hassas ve tahrişlere karşı daha duyarlı.

• Cildin yaşam kaynağı su, cilt üzerinde içeriden dışarıya doğru bir etki sağlıyor yani cildi en doğal şekilde nemlendirerek kuruyup dökülmesini engelliyor ve elastikiyet kazanmasını sağlıyor. Cildin susuz kalmasının pek çok nedeni var. Yorgunluğun neden olduğu hassasiyet ve sonrasında cildin savunma sistemindeki bozulma, antibiyotikler ve klimalı ortamlar cildin susuz kalmasının başlıca nedenleri arasında.

• Cildinizin nem dengesini sağlayan bir nemlendirici her şeyden önce çantanızın en yakın dostu.

• Cildiniz hassas ise daha çok özen göstermeniz gerekir. Çünkü tolerans seviyesinin yükselmesi ve kızarıklık sorununun giderilmesi büyük önem taşır. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün.

Hyalüronik asit ve B5 vitamini içeren krem ve jeller nem cildin tutma kapasitesini artırır.

Çevresel koşullar cildin nemsiz ve gergin görünmesinin en temel nedenleri arasında. Çalıştığınız ortam kalabalık, kuru ve aşırı sıcaksa sabah nemlendirici sürmeden önce serum kullanın. Çünkü serum cildinizin tam anlamıyla beslenmesini, enerji depolamasını ve sıkılığını korumasını sağlıyor. Cildinize ihtiyacı olan nemi kazandırırken antiaging özelliği ile cildinizi besleyen kremler, cilt kusurlarının görünümünü en aza indirgeyen BB kremler güne başlarken en büyük yardımcınız olabilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir