Güncel alerjik astım tedavisi

Güncel alerjik astım tedavisi

Alerjik astım tedavisi varmı, alerjik astım tedavisi nasıl olur, alerjik astım tedavisi bitkisel, alerjik astım belirtileri ve tedavisi, alerjik astım tedavisinde kullanılan ilaçlar, alerjik astım nedir, çocuklarda alerjik astım, alerjik astım nasıl geçer.

Güncel alerjik astım tedavisi

Alerjik astım tedavisi birbiriyle paralel yürümek zorunda olan dört ayaktan oluşur. Bu ayakların aynı anda, eksiksiz yürütülmesi çok önemlidir. Biri eksik bırakıldığında tedavi bütünüyle aksar ve başarı şansı azalır.

guncel alerjik astım tedavisi

Tedavinin ilk ayağını hastalığa ve alerjiye uygun olarak alınacak çevre önlemleri oluşturur, ikinci ayağı ise aynı anda hızlı bir şekilde hastalığı kontrol altına alacak ilaç tedavisinin düzenlenmesinden oluşur. Üçüncü ayak, solunum yolu alerjilerinin tek kökten çözümü kabul edilen ve bağışıklık sistemine etki ederek kökten çözüm sunan dilaltı aşı tedavisini kapsar. Son olarak dördüncü ayak ise astımlı çocuklarda yüzde 80 var olduğu bilinen atak tetikleyici mide reflüsüne karşı alınacak önlemleri ve sağlıklı beslenmeyi kapsar.

Astım tedavisinin dört basamağı

1 – Alerji testi ve çevre düzenlemesi

2- Alerjik astımda ilaç tedavisi ve Alerjik astımda aşı tedavisi

3- Dilaltı aşı tedavisi

4- Reflü tedavisi ve astıma uygun beslenme

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir