Selamlique İstanbul

Selamlique İstanbul

Selamlıque türk kahvesi, selamlique istanbul kahve falı, selamlique istanbul türkçe, selamlique istanbul adres, selamlıque kahve, selamlıque lokum.

Vizyonu doğrultusunda büyümeye devam eden Selamlique, şimdi de Kanyon’da. Diğer mağazaları gibi Kanyon’daki satış noktasında da perakende satışın yanında sıcak servis de yapılıyor.

Haremlique İstanbul, Camiine Koç ve Bamı Yentür tarafından 2008 yılında lüks ev tekstili markası olarak kuruldu. 2009 yılında Haremlique İstanbul, müşterilerine ikram etmek için çeşitli aromalarda butik Türk kahveleri hazırlayarak ürettirmeye başladı. Hareınliqııe Türk kahvesinin gördüğü yoğun ilgi sonucunda ortaklar bu işi ayrı olarak ele almaya karar verdiler. İşte Selamlique İstanbul böyle doğdu.

Selamlique mekan

Selamlique tamamen özel tatlardan oluşturulmuş geniş bir lokum ve şekerleme ürün gamına da sahip.

Türk kahvesinin yıllar boyu sürmüş geleneği, alternatif kahvelerin pazarı işgal etmesiyle yavaş yavaş terk edilmekte ve önemi de her yeni nesille birlikte gittikçe gölgelenmekteydi. Türk kahvesi, doğduğu ülkeyle doğrudan ve özel bir bağlantısı bulunan nadir ürünlerden biri. Tam da bu yüzden Selamlique İstanbul, dünya çapında hak ettiği ilgiyi kazandırmak ve ilk global Türk kahve markası olabilmek amacıyla kuruldu. Sonuç olarak, Selamlique tasarım ve kalite odaklı çalışmaları sonucunda ülke içinde ve birçok körfez ülkesinde bu itibarı geri kazanmada önemli bir rol oynadı.

Bugün İzmir Organize Sanayi Bölgesindeki kendi tesislerinde üretilen Selamlique kahveleri, corner olarak İstanbul, Ankara, Yalıkavak, Londra, Riyad, Kuveyt ve Beyrut’ta, mağaza olarak İstanbul ve Dubai’de yer alıyor. Bu yıl sonunda ise Qatar Franchise’ı açılacak.

Selamlique

Selamlique noktasında geleneksel, okkalı, çikolatalı, kakuleli, tarçınlı, damlasakızlı ve kafeinsiz olmak üzere yedi çeşit Türk kahvesini tek ya da duble olarak hem tatma hem de satın alma imkanına sahipler. Duble sütlü kahve ise Selamlique’ın özel bir ürünü.

Selamlique, kahve çeşitleri yanında tamamen özel tatlardan oluşturulmuş geniş bir lokum ve şekerleme ürün gamma da sahip. Çikolata kaplı güllü, damlasakızlı, tarçınlı ve narlı lokumlar, 11 çeşit aromada delicacy olarak adlandırılan krokanlar, Türk kahveli ve güllü pralinler ve damlasakızlı, kahveli, güllü ve tarçınlı drajeler, çeşitli gramajlardaki özel paketlerinde müşterilerin beğenisine sunuluyor. Selamlique, kahve sunum ve içim ritüelini kendi tasarladığı özel aksesuarlarla tamamlıyor. Gümüş cezve, kaşık, tepsi, özel desenli fincan takımları ve lokumluklar özellikle hediyelik ürün almak isteyenlere güzel alternatifler sunuyor.

Firma, “Her şey bir fincan kahve ile başlar,” diyerek yalnızlık üzerine kurulu günümüz dünyasında insanları tekrar birleştirmeyi, o özlenen tadına doyulmaz sohbetleri ve en önemlisi bize özgü kahve ritüellerini Türkiye sınırları dışına taşımayı amaç ediniyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir