Günlük cilt temizliği

Günlük cilt temizliği

Her yaşta daha genç görünmenin sırrı; kusursuz şekilde temizlenmiş bir cilt. Çok amaçlı temizleyiciler kir, yağ ve makyajı yok ederek cilde canlılık veriyor.

PÜRÜZSÜZ VE SAĞLIKLI BİR CİLDE ULAŞMAK SANDIĞINIZ KADAR ZOR DEĞİL.

İşe önce temizlik ile başlayın. Günlük cilt temizliğini keyifli bir ritüele çevirirseniz cildiniz her geçen gün parlar. İşin püf noktası; cildinizi tanımak ve hangi tür temizleyicilere ihtiyaç duyduğunu öğrenmek. Metabolizmanın bozulması, dengesiz beslenme veya hormonel sorunların, cildi yağlandırabileceği gibi cilt temizliğinin düzenli yapılmaması da cildi yağlandırır. Bu nedenle, sabah ve akşam yağ ve makyaj artıklarının temizlenmesi çok önemli. Sabun siyah noktaların oluşmasına neden olabilir bu nedenle cildinizden kolayca arman temizleme ürünlerini kullanın.

genç görünmenin sırrı

Cildiniz yağlı ise fazla yağı ortadan kaldıran ve gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlayan temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Cildiniz kuru ise nazikçe temizlerken aynı zamanda nemlendiren temizleyicileri tercih edin, çünkü yaşlandıkça cildin doğal yağ ve nem dengesi azalıyor. Aşırı stres ve tahriş de bu süreci hızlandırıyor. Dermatolog Tuba İşeri, ‘Yaşlanma karşıtı ürünlerden daha iyi sonuç almak için cildinizi gözle görünür bir gençlik ışıltısı veren temizleyicilerle arındırmaksınız” diyor. Cildiniz yağlı ise fazla yağı ortadan kaldıran ve gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlayan temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR

Temizleme işlemi sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli anahtarı. Sağlıklı bir vücut için egzersiz ne kadar gerekliyse güzel bir cilt için de temizlik o kadar önemli. Cilt temizliği aynı zamanda cildinizin yaşlanma sürecini de geciktiriyor. Cildinize uygun köpük ya da krem temizleyici, tonik ve cildiniz aşırı hassas değilse haftada bir kez kullanacağınız peeling ürünü en temel cilt bakım üyeleridir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir