İlk Randevu Yemeği

İlk Randevu Yemeği

İLK RANDEVU YEMEĞİ

Sohbet etmenin bile yeterince zor olduğu bir durumda yemek yemek mi? Bunu düşünmenin bile midene kramplar girmesine neden olduğunu biliyoruz. Istakoz yememen gerektiğini biliyorsun (fazla zor), çorba (şapır şupur seslerden daha itici ne olabilir!) ve spagetti (bluzuna sos damlatma ihtimalin oldukça fazla) zaten seçenek değil.

İlk Randevu Yemeği

Ama açlıktan kıvranmanın da havalı bir şey olduğunu söyleyemeyiz. 24 yaşındaki Ezgi, bir erkekle yemek yemekten çok korktuğunu söylüyor. Karşısındaki kişinin kendisini açgözlü bulmasından endişelendiğinden genellikle “Teşekkürler, pek aç değilim” diyerek yemek teklifini reddediyor. Tabii, bu cevabın arkasındaki, erkeklerin beğenisi için zayıf kalması gerektiği inancı da etkili.

What CouldHe Be Thinkirıg kitabının yazarı Michael Gurian, bu konuda endişelenmemeni söylüyor. Yemek yemek insanoğlunun çiftleşme dansı gibi bir şey. Bu yüzden tıpkı senin gibi karşındaki kişi de bu süreçte seni gözlemliyor ama bu, yediğin şeylerin kalorisini hesapladığı anlamına gelmiyor. Gurian, erkeklerin skinny kadınlardan hoşlandığı düşüncesinin şehir efsanesinden başka bir şey olmadığını; aksine çoğu erkeğin hem zihinsel hem de fiziksel anlamda sağlıklı görünen kadınlarla birlikte olmak istediğini belirtiyor: “Ona gösterdiğin anlayışı kendine de göster. Sakin ol ve anın tadını çıkar. Buzları eritmek için bir espri patlat. Yemekyemeyi sen de benim kadar seviyor musun ?gibi bir soru sor. Yemekle ilgili konulardan kaçmak yerine bu konuda bir sohbet başlat.” Başkalarıyla yemek yemek hayatını gerçekten etkileyen bir sorunsa, Gurian bunun vücut algınla ilgili içten içe yaşadığın korkulardan kaynaklanıyor olabileceğini söylüyor. Bu endişenden kurtulmak için bir psikologla görüşebilirsin.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir