İşe Yarayan Mantıklı Hediye Seçenekleri

İşe Yarayan Mantıklı Hediye Seçenekleri

Hediye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Aile üyelerine, akrabalara, sevdiğimiz arkadaşlara hediyeler alacağız. hediyelerimiz işe yarayan nesneler olsun. Fantezi ürünlerden kaçınalım. Devir, para harcama devri değil.

Hediye Seçenekleri

Pizza Fırını

Pizza Fırını
Pizza Fırını – Hediye seçenekleri

Amerikalıların günlük yaşamı, pizza-sandviç-hamburger üçgeninde geçer. Pizza, sadece ABD’de değil, dünyanın her yerinde sevilen, pratik bir besin maddesi. Pizza yapmak zor değil. Hamuru düzeltin (Yuvarlak olması şart değil. Dörtgen ya da şekilsiz de olabilir). Üzerine istediğiniz ürünü koyun. Kaşar rendesi, domates, yeşil ya da kırmızı biber, soğan, çekirdeği alınmış zeytin, mantar, mısır taneleri vs. Bunun için profesyonel bir fırınınız olması gerekmiyor. Masa üstüne koyabileceğiniz bu fırınla 15 dakikada pizzanız hazır. Hamurunu saymazsanız sağlıklı. Evet, sağlıklı diyoruz, çünkü hazır pizzalarda çok katkı maddesi var.

Tekno-Çanta

Tekno-Çanta
Tekno-Çanta – Hediye seçenekleri

Artık pek çok teknoloji yoğun cihazı, beraberimizde taşımak zorundayız. Hele profesyonelseniz, high-tech (yüksek teknoloji) aksesuarlarınızın sayısı hayli artacaktır. Şarj cihazları, kablolar, bellekler, ara kablolar, USB donanımları, portatif güç üniteleri gibi gerekli aksesuarları bir arada toplamak ve güvenle taşımak istiyorsanız, bu çanta tam size göre. Darbelere dayanıklı, sudan etkilenmeyen bu çanta, hele sık seyahat eden biriyseniz size büyük kolaylık sağlayacak. Naylonu da geri dönüşümlü hurda plastikten yapılmış.

Kahvaltı Makinesi

Kahvaltı Makinesi
Kahvaltı Makinesi – Hediye seçenekleri

Kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Asla atlamayın. Çünkü uykuda geçirdiğiniz yedi-sekiz saatten sonra mutlaka enerjiye ihtiyaç duyarsınız. Atlarsanız, sinirli, doğru düşünemeyen etrafında çatacak kişi arayan bir baş belasına dönüşürsünüz. Yaptığınız hiç bir iş doğru olmaz. Kahvaltılık malzemeyi buzdolabından çıkarıp masaya sıralamaya üşeniyor olabilirsiniz. Tereyağ, reçel, bal, beyaz peynir, kaşar, zeytin, yumurta, kızarmış ekmek çay gözünüzde büyüyebilir. Bu cihaz size her şeyi bir arada sunuyor. Ama yine de bir Türk kahvaltısıyla başa çıkamaz.

Katlanır Bardak

Bu bardaklar yeniden icat edildi. Belki inanmayacaksınız ama 1960’lı yıllarda katlanır bardakları Türkiye’de görmek mümkündü. Değişik çaplarda, iç içe geçmiş halkalardan oluşuyordu. Bir akordiyon gibiydi. Fotoğrafta gördüğünüz katlanır bardaktan daha kullanışlıydı. Kapatılınca daha az yer kaplıyordu. Bu bardaklar yeniden icat edilmiş. Daha modern görünümlü. Ama 60 yıl önceki bardaklar kadar az yer kaplamıyor. Kahve aşıkları çok sevecek. Ama dikkatsiz kullanırsanız, hem yanarsınız hem üstünüz başınız berbat olur.

El Isıtıcı

Soğuk günlerin sıcak dostu. Bu avuca sığacak kadar küçük ve yumuşak parçanın işini yapması için sadece iki dakika bekleyin. Gerisi büyük rahatlık. Üç-dört saat sıcaklık verebiliyor. Büyük boyutlu, kaba, ağır pillere gerek yok. Burada önemli olan, yüksek teknoloji ürünü küçük pillerin bu işi yapabilmesi. Elleriniz palto cebinde zaten sıcak kalacaktır. Gerek var mı. yok mu, siz karar verin. Ya da başka kullanım alanları bulabilirsiniz.

Sanitizer

Sanitizer
Sanitizer

Her tür mikrop ve bakterinin dolaştığı bir dünyada yaşıyoruz. Cep telefonları, bu nedenle sağlık açısından oldukça riskli cihazlar. Elimizden düşürmediğimiz için de dikkatli olmak zorundayız. Bu telefonları sadece siz değil, arkadaşlarınız ya da aile üyeleriniz de zaman zaman kullanıyor olabilir. Telefonunuzu. hiç bir yerine zarar gelmeden mikroplardan arındırılmış hale getirmek istemez misiniz? Bu küçük portatif cihazın içine telefonunuzu koyun. Hem birkaç dakikada mikropları öldürsün hem de USB portuyla telefonunuzu ya da diğer elektronik cihazlarınızı şarj etsin.

Portatif Hava Temizleyici

Portatif Hava Temizleyici
Portatif Hava Temizleyici

Covid 19 salgını sırasında yetkililer, kamuya açık yerlerin havadar tutulmasını istemişti. Şimdi de enerji tasarrufu için pencere ve kapıların kapalı tutulması tavsiye ediliyor. Hatta böyle yapmayan işletme sahiplerine ceza kesiliyor. Siz iyisi mi, kendi temiz havanızı beraberinizde taşıyın. Bu küçük cihaz, bulunduğunuz çevrenin havasını temizliyor. Elbette ki yüzde 100 etkili değil. Ama sizin ve yanınızdaki birkaç kişinin temiz hava almasını sağlayacak kadar işe yarar bir cihaz. Üzerindeki yeşil ışık, işini iyi yaptığına dair psikolojik bir etki yaratıyor.

Temiz Klavyeler

Temiz Klavyeler
Temiz Klavyeler – Hediye seçenekleri

Bir temizlik cihazı daha. Bütün yenilikler neredeyse sağlıkla ilgili. Ama en önemli şey, sağlığımız değil mi? Hem evde hem iş yerinde kullandığınız bilgisayar klavyelerinin aslında mikrop yuvası olduğunu herhalde düşünmüşsünüzdür. Klavyenizi temizleyen atölyeler var. Ne var ki bunu ucuza yapmıyorlar. Siz bu portatif cihazla, bütün klavyeleri ultraviyole ışınlarla temizleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın bilgisayarlarını bile.

Kanser İzleyici

Kanser İzleyici
Kanser İzleyici – Hediye seçenekleri

Cep telefonlarınızın neler yapabildiğine inanamazsınız. Dermatologlara gidip bir check-up için avuç dolusu para harcayabilirsiniz. Ya da bu basit cihazı, cep telefonunuza uygun bir yazılımla bağlayabilir ve bu işi kendiniz yapabilirsiniz. Hem de hiç para harcamadan. Bu cihaz, aşırı derecede duyarlı elektrotları sayesinde size cildinizdeki kanserli hücreleri 20 saniye içinde haber veriyor.

Bu cihaz, cildinizin yaydığı biyoelektrik yardımıyla kendi kendinize check-up yapmanızı sağlıyor. Yıllar süren araştırma ve deneylerden sonra bu cihazın yüzde 100 güvenilir sonuçlar verdiği ispatlandı. Elbette ki doktorları aradan çıkaramayız. Ama erken teşhis her zaman için önemli. Yoksa bir kolunuzdan ya da bir bacağınızdan olabilirsiniz.

Gürültü Önleyici

Gürültü Önleyici
Gürültü Önleyici – Hediye seçenekleri

Gürültüyü minimuma indiren kulaklıklar yeni birşey değil. Gürültülü işlerde çalışanlar, bu kulaklıkları uzun zamandan beri kullanıyor. Örneğin pilotlar. Bu kulaklıklar, en büyük yardımcıları. Artık herkesin kullanabileceği kulaklıklar piyasada. Gürültülü bir ortamda mısınız? Kulaklığı takın ve sessiz, sakin bir dünyanın keyfini çıkarın. Kulaklık, gürültünün dalga boyuna ters dalgalar üreterek sesi sıfırlıyor. Ama yüzde 100 bir sessizlik beklemeyin. Az da olsa birşeyler duyacaksınız.

Acı Sos Rafı

Acı Sos Rafı
Acı Sos Rafı – Hediye seçenekleri

Özellikle bizim gibi sıcak ülke insanları acı sosları çok sever. Bunun sebepleri çoktur. Acı sos, yemeğe lezzet katar. Acı sos, vücudunuzu ateşleyerek sıcak yaz günlerini serin geçirmenizi sağlar. Acı sos, metabolizmanızı uyararak sindirim sisteminizin iyi çalışmasına yardımcı olur. İştah keser, tatlı isteğini azaltır.

Gaz ve hazımsızlık şikayetlerini giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalorisi de yoktur. Artık doğu ülkeleri gibi batılılar da acı soslara ve baharata ilgi gösteriyor. Görüntüsü de son derece şık.

Biyo-Eşarp

Biyo-Eşarp
Biyo-Eşarp – Hediye seçenekleri

Hava kirliliği maskelerine alternatif, şık ve rahat bir aksesuar. Eşarbın tamamı bir filtre görevi görüyor ve kirli havayı solumanızı önlüyor. Böylece solunum yolu hastalıkları riskinden uzak duruyorsunuz. İçinde N95 hava filtresi var. Tanıdık geldi. Pandemi döneminde biz de N95 filtreli yüz maskesi kullanmıştık.

Bu eşarpla sadece hava kirliliğinden değil, alerjenlerden ve aksıran hasta kişilerin etrafa saçtıklarından da kurtulmuş oluyorsunuz. Eşarbı yazın kullanmak kolay değil. Ama duman ve kirli hava yazın pek olmuyor zaten.

Ultra Saat

Ultra Saat
Ultra Saat – Hediye seçenekleri

Bir ultra saatten ne bekliyorsunuz? Saat, takvim, termometre, pusula, GPS, alarm, telsiz kullanım, kalp atışı sayımı, günlük egzersiz ve aktivite ile ilgili bilgiler, yürüyüş seviyesi, kalori hesabı, müzik dinleme, harita ve yol tarifleri. Sırı özelliğiyle sesli komutlara cevap alma ve onlarcası. Aklınıza bile gelmeyen ölçümleri, bir kol saati yapabiliyor.

Bunlara biraz daha ek yapalım: Vücut sıcaklığını algılama, uyku takibi, elektrokardiyogram (kalp ritminin elektriksel kaydı), kalp sağlığı bildirimleri, kanda oksijen seviyesini ölçme, trafik kazası algılama, kişinin düşmekte olduğunu sezme, acil numarayı otomatik arama, dalgıç saati olarak kullanma, dalış verilerinin kaydını tutma, tehlikeli durumlarda 180 metreden duyulabilen siren sesi çıkarma, yön bulma, çift frekanslı GPS, koşu gücü ve ölçümlerini görme, kalp atışlarını kaydetme ve uzun süreli kalp denetimi, dağcılık gibi ekstrem sporlarda vücut fonksiyonlarını izleme, vs. vs. Bitmedi, daha çok özellik eklenecek.

Akıllı Kilit

Akıllı Kilit
Akıllı Kilit – Hediye seçenekleri

Evinizi değerli eşyalarla doldurabilirsiniz.

Ya da evinizin bir odası, sizin Alaaddin’in Mağarası olabilir. Onlan güvende tuttuğunuzdan emin misiniz? Kapınızda açılabilmesi için 294 bin 970 kombinasyonu olan kilit varsa, çok zor. Hatta imkansız. Üretici firma kilidine o kadar güveniyor ki, açılacak her kilit için bin sterlin ödül vereceğini söylüyor.

Bu nasıl bir kilit diye düşünebilirsiniz. Çünkü açılmak için anahtara veya şifreye ihtiyacı yok. GPS kullanarak, Bluetooth teknolojisiyle açabiliyorsunuz. Sistem bir batarya ile destekleniyor. Bataryasının kullanıma göre ortalama bir yıllık ömrü var. Şirketin vaat ettiği ödülü alan olmuş mu? Hayır.

Ağırlıklı Göz Maskesi

Ağırlıklı Göz Maskesi
Ağırlıklı Göz Maskesi – Hediye seçenekleri

Göz maskeleri yeni birşey değil. Ama söz konusu maskelerimiz biraz ağır. Sırtüstü yattıktan sonra bu maskeyi takıyorsunuz. Yüzünüze hafif baskı (masaj) yaparak, varsa anksiyetenizi dindiriyor, migrenizi yatıştırıyor, rahat bir uyku uyumanızı sağlıyor.

Vücudunuz için ağır battaniyeler de var. Hiç bir yerde boşluk kalmayacak şekilde vücudunuzu örtüyor. Hem sizi sıcak tutuyor hem kaslarınıza masaj yaparak kolay ve rahat uyumanızı sağlıyor. Soğuk kış geceleri için ideal.

Kendini Temizleyen Termos

Kendini Temizleyen Termos
Kendini Temizleyen Termos – Hediye seçenekleri

Bu çift çeperli termos, sadece suyunuzu soğuk tutmakla kalmıyor, ultraviyole ışınlarıyla içindeki suyu, mikrop ve bakterilerden arındırıyor. Bir akarsudan. herhangi bir musluktan veya çeşmeden termosunuzu doldurabilirsiniz. Gerisini termosa bırakın. Suyu, ultraviyole ışınlarıyla 60 saniyede temizliyor. Çöpe atılan tek kullanımlık su şişelerine sorunsuz bir alternatif. Ama görünürde berrak olan suları kullanın. Bulanık sular için filtresi yok.

Kişisel EKG

Hediye seçenekleri
Kişisel EKG – Hediye seçenekleri

Bir hastanede EKG (elektrokardiyogram) çektirmenin ne kadar uzun ve zahmetli bir iş olduğunu hatırlayın. Göğsünüzün her yanına elektrod yapıştırırlar. Uzun, zahmetli, sıkıcı, tedirgin edici bir işlemdir. Hem doktor hem hasta için. Oldukça masraflıdır da. Artık bunu siz de yapabileceksiniz. Elbette bir ccp telefonunuz vardır. Telefonda uygun yazılım ve kablosuz bağlantı olmalı. Küçük bir cihaza her iki elinizin orta ve işaret parmaklarınızı bastırmanız yeterli.

Cihazı, cep telefonunuzdan fazla uzak tutmayın. Aksi halde “Güçlü sinyal” mesajı alamazsınız. Her şey yolunda ise 30 saniye içinde grafiği ekranınızda göreceksiniz. Fotoğraftaki EKG son derece sağlıklı olduğunuzu gösteriyor. Farklı bir grafik görürseniz, doğrudan doktorunuza danışabilirsiniz.

Doktorluk mesleği asla ölmez.

Aşk – Sevgi – Mutluluk

ALEV RİGEL / PARA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir