Ege’nin kanser merkezini kuruyor

Ege’nin kanser merkezini kuruyor

İzmir’deki Kent Sağlık Grubu, Houston Methodist Hospital işbirliğiyle Türkiye’nin en kapsamlı kanser merkezlerinden birini açmaya hazırlanıyor.

İZMİR’İN önde gelen sağlık kuramlarından biri, Kent Sağlık Grubu. İlk hastanesini 2004 yılında açan ve 2008 yılında sağlık grubuna dönüşen Kent Sağlık Grubu, yakın zamanda Houston Methodist Hospital işbirliğiyle ülkemizin en kapsamlı kanser merkezlerinden birini açmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin kanser referans merkezi olması hedeflenen Kent Onkoloji Merkezi’nde dileyen hastalar, Houston Methodist doktorlarından ikinci görüş alabilecek; tanı ve tedavi Houston Methodist uzmanlarıyla birlikte planlanabilecek. Kent Hastanesi, 2004 yılında İzmir’e uluslararası standartlarda hizmet sunan bir hastane kazandırmak amacıyla yola çıkan 50’ye yakın Egeli işadamının ortaklığı ile kurulmuştu. Organ nakli programlarıyla, özellikle de çocuk karaciğer nakilleriyle sadece Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı merkezleri arasında yer alan Kent Hastanesi’ne ilave olarak, 2008 yılında Alsancak Tıp Merkezi açılmıştı. Kent Sağlık Grubu, çoğu akademik ünvanlı uzman hekim kadrosu ve sahip olduğu yüksek teknolojik donanım ile Ege Bölgesi’nde hastaların yoğunlukla tercih ettiği bir sağlık grubu oldu. Her yıl en az yüzde 15 oranında artan hasta sayısı ile Kent Sağlık Grubu, geçtiğimiz yıl 250 binin üzerinde hastaya ayakta tedavi; 20 bin hastaya yatarak tedavi uyguladı ve 7 bin 500’ün üzerinde ameliyat gerçekleştirdi.

Kent Sağlık Grubu, sağlıkta uluslararası altın standartları belirleyen, ABD’nin en önemli akreditasyon kuruluşlarından biri olan Joint Commission International (JCI) tarafından ilk olarak 2006 yılında akredite edildi ve 2016 yılında akreditasyonunu yenilendi. Sağlığın modem yüzü olarak büyümeye yönelik yatırımlarını sürdüren Kent Sağlık Grubu, toplam 150 milyon TL ilave yatırım ile Bayraklı Tıp Merkezi ve Onkoloji Merkezi’ni açmaya hazırlanıyor. Kent Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Dr. Ruşen Yıldırım, yakın zamanda Houston Methodist Hospital (HMH) işbirliği ile onkoloji merkezini açacaklarını belirterek şunları söylüyor: “Hastalarımız HMH doktorlarından ikinci görüş ve tedavi planlaması alabilecekler. Eş zamanlı olarak merkezimizde Türkiye için çok yeni bir sistem olan ‘navigatör’ uygulamasını başlatacağız. Navigatör sistemi, kanser tanısı almış hastalarımızı hastane kapısından içeri girer girmez, prosedürle uğraştırmadan ilgili birimlere yönlendirerek zaman ve enerji kaybını önleyecek farklı bir uygulama olacak.” Kent Sağlık Grubu, Kent Onkoloji Merkezi ile sağlık turizminden de pay almayı hedefliyor. Houston Methodist Hospital işbirliği sayesinde sadece Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden değil, çevre ülkelerden de talep oluşacağına ve yerli-yabancı hastaların başvuracağı bir referans merkezi olacağı düşünülüyor. Komşu ülkelerden kanser hastaları Amerika’ya gitmeden Huston Methodist Hospital’den ikinci görüş alma olanağına kavuşacaklar.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir