İyilik ve bilgi

İyilik ve bilgi

İyilik ve bilgi

Ayakta durduğumuz, güçlü olduğumuz sürece, başta kendimiz olmak üzere başkalarına da iyilik yapma şansına sahip olabiliriz, bu hem kendimizi, hem de sorumluluklarını taşıdığımız insanlar için önemlidir.

Unutmamamız gereken şey, bizi biz yapan yaptıklarımız ve yakın çevremizdekilerdir. İnsan düşünce gücünü kullanmaz ve içinde bulunduğu durumu daha iyi düzeylere taşımak için proje geliştirmezse, beklentilerinin gerçekleşmeyeceğini bilmesi gerekir.

İyilik ve bilgi

Girdiği hayat yarışında ipi göğüslemek, bilginin gücü ve mücadele hırsını kaybetmemekten geçer. Çünkü bilgisi ona ne yapması ve nasıl yapması gerektiğini en nazik şekliyle uyararak doğruya yönlendirir. Bilgi göz göre göre hatayı kabul etmeyeceği gibi, geçmişe dayalı güven duygusunu hep taze tutar, tıpkı bir aysbergin görünmeyen devasa bölümü gibi görkemlidir. Bilgi her gelişimi yakından kontrol ederek, problem anında deneyimini kullanıp ispatlanabilir doğruculuğuyla kendini hissettirir. Bilgi ve deneyim problemlere karşı başvuru noktası olmakla birlikte tekdüze, ama kesinlikle doğrucu kuralların geçerliliğiyle geleceğe ait proje üretmenin en ideal başvuru noktasıdır.

Proje geliştirmek, var olduğunu ispat etmek için yapılan çalışmalar bütününün önceden belirlenmiş bir yöntemidir. Amaç daha iyiye ulaşmak, daha rahat bir yaşam, daha huzurlu ortamlar, başarılı çalışma hayatı ve yaşam kalitesini yükseltmektir.

Elbette ki bu konular devamlı proje geliştirmeye değer. Hiçbir şey oturarak elde edilmediği gibi kendinizi, yakınlarınızı ve çevrenizi oturduğunuz yerden yönetemeyeceğinizin de bilincini özümsemelisiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir