Kadınlarda İç Çamaşırı Seçimi

Kadınlarda İç Çamaşırı Seçimi

İÇ ÇAMAŞIRI

İç çamaşırı seçimi bence en az dış giyim seçimi kadar önemli. Çünkü yanlış çamaşırla yanlış elbiseyle olduğu kadar hatalı görünebilir, doğru çamaşırla ise vücudunuzu olduğundan daha iyi gösterebilirsiniz.

Sütyen seçimi kesinlikle çok önemli, zaten artık gelişen teknolojiyle bu konuda her bedene uygun seçenekler mevcut. Önemli olan dış giyim gibi bunda da bedenimize uyanı seçmek. Sütyen ölçünüzü herhangi bir iç çamaşın mağazasmda ölçtürebilirsiniz ya da evde kendiniz mezurayla ölçebilirsiniz. Nasıl mı? Bu da çok kolay…

Kadınlarda İç Çamaşırı Seçimi

Önce göğsünüzün altından göğüs kafesinizin çevresini ölçün. Diyelim 80 çıktı, bu rakama 5 ekleyin, kaç çıkarsa çıksın üstüne 5 ekliyoruz yani. Bu doğru beden ölçünüz…

Hemen sonrasında göğsünüzün en şişkin, dolgun yerinden göğüs çevrenizi ölçün.

Bu rakamdan, daha önce bulduğunuz beden ölçüsü rakamını çıkarın.

Mesela bu ölçü de 85 çıktı diyelim.

85-80=5 bu da cup ölçünüz oluyor.

Bu rakamlara tekabül eden harfler aşağıda…

2.5 cm=A

5 cm=B

7.5 cm=C

10 cm=D

12.5 cm=DD

Yukanda ömek veridğim ölçü 80B demek oluyor. Bu doğru sütyen ölçünüz. Doğru beden sütyen giymeyen birçok insanın, özellikle küçük beden giymişlerse elbiselerinin üzerinden taşan göğüslen ve sıkan lastik izlerini görürüz.

Bence bu da şıklık konusunda yapılan en büyük hatalardan biri, üstelik estetik olmayan bir görüntü.

Şimdi geldik doğru model seçmeye.

Tabii ki ufak göğüslüler için küplü ve eğer tercih ederlerse dolgulu modeller tavsiyem.

Göğsüm sakrtı diyenlerdenseniz özellikle bazı markalarda bulunan push up denen, alttan destekli, göğüsleri kaldıran ve dolgun gösteren modeller hem sarkık göğüsleri toparlar, hem de ufak göğüsleri büyütmeye yardıma olur.

Dolgun ama çok büyük olmayan göğüsleriniz varsa mutlaka balenli ama cupsuz modeller kullanmalısınız. Balen, göğüslerinizi güzel toparlar ve cupsuz olması çok da büyük gözükmemesini sağlar.

Çok çok büyük göğüslüyseniz göğsü iyi kavrayan, yine balenli ve mutlaka ama mutlaka kaim askı öneririm.

Balen konusuna gelince… Balenin göğsünüzü sıkmaması gerekir, aksi halde kızarıklık ve uzun vadede doku haşan bile yaşanabilir. Hiçbir vücut simetrik değildir, sütyen askılarınızı iki göğsünüz için ayrı ayrı doğru olarak ayarlamaya dikkat edin.

Sütyenin sırtı yukan çekiyorsa sütyeniniz büyük, kollarınız havadayken göğüsler dışarı taşıyorsa küçüktür.

Geldik doğru külot seçimine… Son yıllarda kıyafetlerde iz yapmamak için tercih edilen string modelleri doktorlar aslında çok da hijyenik bulmuyor ve tavsiye etmiyorlar. Benim tavsiyem ise bu modelleri kullanıyorsanız en azından pamuklu kullanmaya çalışmanız… Her külot modelinde zaten pamuklu olanlar daha sağlıklı. Naylon ve plastik bazlılardan uzak durun derim.

Strig giyemiyorsanız hemen hemen her markada bulunan, iz yapmayan, lazer kesim dikişsiz modeller sizin için çok kullanışlı olacaktır. Külodunuzu giydiğinizde hiçbir yerinizden sıkışma veya et fışkırması olmaması doğru beden iç çamaşın aldığınızı gösterir.

Güzellik içten başlar diye boşa dememişler, bence şıklık da içten başlar. Gördüğünüz gibi tepeden tırnağa ve içten dışa şık olmak aslında doğru seçimlerle çok kolay.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir