Kakül Saç Modası

Kakül Saç Modası

Moda dünyasının ana hedefi insanların kendilerini güvenli, güzel ve modaya uygun hissettikleri stiller yaratmak. Bunu Helena Bordon’un İkon Stili için de söyleyebiliriz. Seb Bascle, moda blogger’ı Helena için mükemmel stili yarattı; güçlü bir kâkül, dalgalar ve sofistike küllü sarışın tonunun birleşimi. Bu stil Helena’yı baştan yarattı. ‘Cesur kâküller’ denince Helena’nın bu konuda yalnız olmadığını görüyoruz, çünkü yıllar boyunca birçok yıldız kâkülleri stillerinin önemli bir parçası haline getirdi. 70’lerin ikonu Jane Birkin, Carla Bruni, Alexa Chung veya son dönemde Suki Waterhouse’ın stilini düşünün. Kolayca görebilirsiniz ki iyi tasarlanmış bir kâkül, onu deneyenlerin stilini tamamen değiştiriyor. Bu sezon kâküllerinin de çok net hatları var ve boyları kaşlara kadar uzanıyor.

kakül-saç

“Helena yeni bir Ikon Stilini deniyor; havalı, modern ve son modaya uygun.”

Kâkülü tam anlamıyla ikon bir stile döndürmek için, onu mükemmel bir renk ile birleştirmek ve saçı uygun biçimde şekillendirmek gerekiyor. 1960’ların aksine artık kâkülü tek başına düz saç ile birlikte kullanamayız. Kâkülün canlı ve modern görünmesi için, ünlüler bu stili doğal yumuşak görünümlü dalgalar ile kullanıyor. Sonuçta havalı, doğal ve çekici bir stil ortaya çıkıyor.

Helena’nın saç stilinin orijinal görünmesi için Frederic Mennetrier de röfleli küllü sarışın bir saç rengi hazırladı. Klasik platin sarışınına göre daha soğuk ve sofistike bir alternatif olan bu renk çok şık görünüyor. Helena’nın kendisinin de dediği gibi, Küllü Sarışın Kâkül & Dalga Stili, yeni bir şeyler denemek isteyen uzun saçlı sarışınlar için ideal.

Frederic Mennetrier KÜLLÜ SARIŞIN fenomenini anlatıyor

Frederic Mennetrier

Bu sezon küllü tonlar neden bu kadar popüler?

Bu soğuk tonlar çok doğal, hatta neredeyse fazla doğal diyebiliriz. Kuaförlerin profesyonel konsültasyon ve mesleki becerileriyle de birleşince, sarı saçları kışa hazırlamak için mükemmel bir fırsat sunuyorlar.

Helena’ya bu tonlar nasıl uyum sağladı?

Ona özel bej bir ton yaratmak istedim. Bunun için L’Oreal Professionnel’in efsanevi boyası Majirel’in Küllü Serisi’ni kullandık.

Sonuçta ortaya çok şık ve sofistike bir renk çıktı. Boylarda uyguladığımız kısmi röfleler onun çok sevdiği açık tonu korudu ve stilinin genç kalmasını sağladı.

Bu sezon küllü sarışın rengi denemek isteyenlere öneriniz nedir?

Kuaförünüzün profesyonel yardımı olmadan cilt tonunuza çok uygun beğendiğiniz bir rengi bulmanız zor. Başarılı bir küllü sarışın sonucunun anahtarı; kuaförünüz tarafından doğal renginize göre ayarlanmış bir boya servisi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir