Saçlara Dolgunluk Efekti Nasıl Verilir?

Saçlara Dolgunluk Efekti Nasıl Verilir?

Saçların nihayet uzama sürecine girdiyse, tamamen uzayana kadar onları daha dolgun göstermene yarayacak yollara göz at.

Saç çizgisi ya da şakaklarda – dökülme varsa:

Eşi de aynı dertten muzdarip olan Los Angeles’tan Saç Stilisti Ryan Richman, “Kuaföründen yüzünü çerçeveleyen katlı bir kesim yapmasını veya yüzüne inen katları beş santim daha kısa kesmesini iste” diyor ve ekliyor; “Fön çekerken yuvarlak bir fırçayı yüzüne doğru eğerek kullan; saçının en uzun kısmını çok hafifçe cansız saç tellerinin olduğu yere doğru çek.” Öne doğru fön çekmek dökülmeyi gizlemene yardımcı olur.

Dökülme sadece bir bölgedeyse:

Saç ayrımını belirgin olmayacak şekilde değiştir. New York’taki Cutler salonlarının sahibi Rodney Cutler, “Saç ayrımını çapraz bir şekilde yapma tekniği her tür boşluğu saklamaya yardımcı olur. Sağ taraftan 20 santim genişliğinde bir saç tutamını al ve diğer tarafa at. Sonra sol taraftan saç tutamını al ve sağa yatır. Saçma şekil verirken keskin çizgiler oluşturmaktan kaçın, geçişleri biraz dağıt” diyor.

Dokülme kafa derişimin tamamındaysa:

Peruk kullanmayı düşünebilirsin. Cutler ve New York’tan Saç Stilisti Janet VVaddell, en iyi sonuç için kuaförünle birlikte hareket etmeni öneriyor.

Cutler, “Seni en iyi anlayacak kişi olan kuaförünü de peruk seçme sürecine dahil et. Eğer doğal bir görüntü istiyorsan sentetik olanlar yerine yüzde 100 insan saçından yapılan bir peruk tercih etmelisin” diyor. Waddell ise, “Kafa şekline oturan ve kendi saç tipine uygun olanı seç” diye ekliyor.

Saç kaybının n@d@nt ne olursa olsun:

Toppik Hair Building Fibers (*115; toppik.com.tr) gibi içeriğinde saç yapılandırma lifleri bulunan ve saçını yıkayana kadar etkisini gösteren bir saç pudrası kullanarak, daha dolgun ve doğal bir görünüm elde edebilirsin. Dilersen ürünü kullandıktan sonra saçını hafifçe tarakla düzeltebilir, fırçalayabilir ya da şekil verebilirsin.

Herkesin Saçı Dökülür

Duş giderinde saç tellerini görmen, saçının tamamını kaybedeceğin anlamına gelmiyor. Sadick, “Kadınlar saçlarını gittikçe daha az yıkamaya başladı (teşekkürler kuru şampuan!). Bu nedenle de saçını yıkadıkları zaman daha çok saç teli gidere takılıyor” diyor. Bir insan günde ortalama 30-50 arası saç teli kaybeder. Saçını haftada bir yıkıyorsan, duş giderinde ortalama 200 saç teli görebilirsin ve bu doğal. Fusco “Fakat rakam 1.000’i bulursa, işte o zaman durumda bir anormallik vardır” diyor. Tabii ki oturup saç tellerini sayacak değilsin. Sadece miktarı konusunda ciddi endişelerin varsa, dökülen saçlarını küçük bir saklama poşetinde topla ve dermatologuna götür.

YENİLERİ NAZİK KARŞILA

Fusco, “Saçların çıkmaya başladığında onlara nazik davran. Yeni çıktıkları için hâliyle kafanın geri kalanındaki saçlardan daha ince ve narinler” diyor. Saçını çekerek topladığın örgü ve topuz benzeri modellere ara ver. Boya gibi kimyasal uygulamalardan kaçın. Isıyla saçına zarar vermemek için maşa ve düzleştirici kullanımını da azalt. Güçlenme sürecini hızlandırmak için L’Oreal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Saç Maskesi 015,90) gibi protein içeren bir maske kullanabilirsin.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir