Makyaj çantasının olmazsa olmazları

Makyaj çantasının olmazsa olmazları

Benim için makyaj çantamın olmazsa olmazları, kış aylarında lip balmlarım, rujlarım ve BB kremlerim. Her kadının cildiyle aynı tonda olacak kaliteli bir fondöteni mutlaka olmalı. Kirpik yapısına uygun, istediği sonuca ulaşacağı bir maskara şart. Kirpikleri kıvrık değilse mutlaka kirpik kıvırıcısı bulunmalı. Göz kapaklarındaki karanlığı aydınlatacak açık, pastel ya da hafif pigmentli farları kesinlikle tavsiye ediyorum. Göz rengini daha ön plana çıkarıp, kirpiklerinize başrolü verebilirsiniz. Tabii ki concealer denilen göz altı halkalarımızı gizleyecek aydınlatıcı, çoğunlukla kadınların kabusudur ve bu ürün olmazsa olmaz. Kaşlar bir makyajı tamamlayan bölgedir, bu yüzden kaşlar seyrekse mutlaka birebir tonda bir kaş kalemi ya da farıyla boşluklar doldurulmalı ardından şeffaf kaş jeli ile taranıp sabitlenmeli.

Makyaj çantam

Liner ya da göz kalemleri bence günlük ve gece makyajında her zaman kullanabileceğimiz bir ürün. Yeşil, lacivert, mürdüm, kahverengi, gri ve siyah tonlarda kalemlere her zaman ihtiyaç var ve tabii allıklara… Rujları da atlamıyoruz. Islak ve mat görünümlü birkaç ruja ihtiyaç olacaktır ve mutlaka içlerinden biri kırmızı ya da bordo olmalı.

Makyaj ürünlerinizi uygularken makyaj fırçaları ya da sünger kullanmanızı tavsiye ediyorum. Nemlendiriciyi de unutmayalım.

Çalışan bir kadının makyaj çantasında neler olmalı diye sorarsanız öncelikle makyaj çantası büyük olmamalı. Günlük kullandığımız çantalarımız bellidir, abartı büyüklükte olmayan, içine malzemelerin sığacağı büyüklükte makyaj çantalarını tercih etmeliyiz.

Günün 10 saatini dışarıda geçiriyorsak öğle tatili ve molalarda makyajımızı gözden geçirmemiz gerek. Bunun için ilk önce çantada bir ayna bulundurmalıyız ve ciltteki parlamayı pratik bir şekilde örtmemiz için bir pudra ve fırçamızın olması şart çünkü cilt kuru bile olsa makyajlı ciltte gün içinde T bölgesinde parlama kaçınılmaz.

Gün içerisinde dudaklarımızı nemlendirmek için dudak balmı taşımamız şart çünkü soğuk havalarda çatlamış dudaklarla makyajı kusursuz göstermek imkansızdır. Makyajımıza uygun en az bir tane ruj yanımızda bulundurmalı ve balm sonrası belirli aralıklarla rujumuzu tazelemeliyiz.

Siyah bir göz kalemi ya da likit liner taşımalıyız. İş çıkışı herhangi bir program oluştuğu takdirde bir kadının gece makyajı için siyah bir göz kalemi günlük makyajını geceye dönüştürmekte büyük fayda sağlar.

Gün içinde yüzünüze çok dokunan biriyseniz mutlaka ilerleyen saatlerde allıktan eser kalmaz, allık bulundurmamız ve bir kez tazelememiz makyajımızı canlı göstermeye yeter.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir