Güzelliğinizi Doğru Uygulanmış Bir Makyajla Taçlandırın

Güzelliğinizi Doğru Uygulanmış Bir Makyajla Taçlandırın

Makyaj bir kadının vazgeçilmezidir. En zor anlarının kurtarıcısı, güzelliğini taçlandıran bir numaralı unsurdur. İyi bir makyajın temeli ise doğru yapılmış bir ten makyajından geçer. Unutmayın ki iyi bir makyaj bazı oluşturmak, mükemmel bir makyajın ilk adımıdır. Bunun için doğru markalarla çalışmalı, size uygun ürünleri seçmelisiniz.

BB Krem mi Yoksa Fondöten mi?

Ten makyajının uzun süre kalıcı görünmesini istiyorsanız yoğun kapatıcı özelliğiyle fondöten kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Eğer ten makyajında seçiminiz fondöten olacaksa öncelikle işe nemlendirici sürerek başlamalısınız. Nemlendiriciyi küçük noktalar halinde yüzünüzü ve boynunuzu kapsayacak şekilde dairesel hareketlerle yedirerek sürmelisiniz. Ardından ten renginizle uyumlu bir fondöten seçerek aynı işlemi uygulamalısınız. Bunu yaparken nemli bir süngerden destek alabileceğiniz gibi bir fırçadan ya da en sık yapılan haliyle parmaklarınızdan yardım alabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kusurlu değilse ve bir gündüz makyajı yapıyorsanız son dönemlerin revaçta ürünü BB kremler de bu konuda imdadınıza koşacaktır. Bu arada BB krem ve fondöten seçerken bileğinizin iç yüzeyinde değil dış yüzeyinde denemeniz gerektiğini hemen belirtelim. Özellikle yaz aylarında tenimizdeki renk değişimi nedeniyle bu daha doğru bir hareket olacaktır. BB kremi renkli bir nemlendirici olarak da düşünebiliriz. Tercihiniz BB kremden yana olacaksa baz olarak ayrıca bir nemlendirici sürmenize gerek kalmayacaktır. BB kremde nemlendirme, primer etkisi, güneş koruma, kapama ve fondöten özellikleri bir arada bulunduğundan sağlığınızı koruyan bir seçim olacaktır. Mutlaka ama mutlaka temizlenmiş bir cilde uygulanması gereken BB krem, cilde anında aydınlık, taze ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmakla kalmaz, cilt tonunu da eşitleyerek işinizi oldukça kolaylaştırır.

Makyajın Olmazsa Olmazları: Göz Altı Kapatıcıları ve Ruj

Göz altı kapatıcısı tam bir hayat kurtarıcıdır. Gözlerinizin altındaki ve çevresindeki yorgunluk izlerini ve morlukları hafifletip sizi çok daha taze bir görüntüye ulaştıracaktır. Makyajınızın diğer unsurlarını tamamladıktan sonra göz makyajınıza bağlı olarak tercih edeceğiniz rujunuzun rengi ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İyi bir ruj seçimi makyajınızı taçlandırır. Rujunuzu sürmeden önce dudağınızı nemlendirmeyi sakın unutmayın. Rujun kalıcılığını artırmak için nemlendiricinin üzerine bir kat transparan pudra geçin ve üzerine rujunuzu sürün. Rujunuzun daha da uzun dayanmasını istiyorsanız ilk kat rujun üzerindeki fazlalıkları bir kağıt peçete ile alın, üzerine transparan pudra sürün ve bir kat daha ruj sürün. Bu yöntem, rujunuzun çok daha uzun zaman dudağınızda kalmasını sağlayacaktır. Dudak kenarlarınızı sabitlemek, rujunuzun taşmasını önlemek ve dudağınıza istediğiniz biçimi vermek için bir ruj kaleminden de faydalanabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir