Dikkatleri Üzerinize Çekecek Göz Makyajı

Dikkatleri Üzerinize Çekecek Göz Makyajı

Bir kadının gözleri büyük ve parlaksa her zaman kendine baktırır. Üstelik gözleri büyük olan kadınlar daha genç, daha canlı ve daha seksi de görünür. O zaman fırçayı ve kalemi elinize aldığınızda hedefiniz kocaman gözlere sahip olmak olsun.

Japon animasyonlarında özellikle kızların gözlerini kocaman yapmalarımn elbette bir sebebi var; daha güzel, daha çekici ve tabii ki daha sıcak görünmek. İster çizgi film karakterlerinde ister beyazperdede olsun, iri gözler egemenliğini sürdürüyor; hatta emojilerde bile. Yani ceylan gözler her coğrafyada çekiciliğin en önemli kriterleri arasında. Hatta antropoloji uzmanları bile dünyanın hiçbir yerinde küçük gözlere sahip olmak isteyen bir toplumla karşılaşmadıklarını belirtiyor. Bunun sebepleri arasında aslında bebekler yer alıyor. Gözleri, yüzlerine göre çok büyük olan bebeklere hayranlık duymaya programlıyız. Dolayısıyla beğenimizde büyük gözlerin güzelliği algısı miniklere olan yaklaşımımızdan geliyor. Yaş aldıkça gözlerimiz küçülmüyor aslında sadece duruyorlar. İşte bu sebeplerden dolayı daha iri, daha havalı ve tek kelimeyle baştan çıkarıcı gözükmesini sağlamak için göz makyajınızı nasıl yapmanız gerektiğini bu yazıda bulabilirsiniz.

Açık uçlu çizgi

Basit bir siyah göz kalemi, gözlerinizi irileştirecek çok güçlü bir formül olabiliyor. Ancak göz kapaklarınızın her bölümüne sürmeyin. Çektiğiniz çizgiyi göz kapaklarınızın dış bölgesiyle birleştirmeyin. Bu sayede gözleriniz daha büyük gözüküyor.

Beyaz çizgi

Gözlerinizin doğuştan büyükmüş gibi gözükmesini istiyorsanız, bir eyeliner’dan daha fazlasına ihtiyacınız var özellikle de gerçekten göremediklernizden. Sınırları yok etmek için içteki köşeleri beyaz göz kalemiyle, alt kirpiklerin orta kısmını ise ten rengi bir göz kalemiyle çizmelisiniz. Eğer sadece beyaz göz kalemi kullanırsanız çok soluk durursunuz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir