Or Rouge Serisi İle Cilt Bakımında Yenilik

Or Rouge Serisi İle Cilt Bakımında Yenilik

Makyaj ve parfüm denildiğinde akla ilk gelen markalardan Yves Saint Laurent, 2012 yılında lanse ettiği Forever Youth Liberator Yaşlanma Karşıtı Bakım Serisi’yle cilt bakımındaki iddiasını ortaya koymuş; kanser, AIDS gibi hastalıkların tedavisinde geleceğin çığır açacak bilim dalı olarak nitelendirilen glikobiyoloji’yi kozmetik alanında kullanan ilk marka olmuştu. Şimdi de Or Rouge Serisi ile bakım dünyasında yepyeni kapılar aralıyor.

Or Rouge Serisi

MARAKES’TEN BAŞLAYAN BİR YOLCULUĞUN HİKÂYESİ

Or Rouge’un hikâyesi markanın kurucusu Yves Saint Laurent’in bir dönem yaşadığı ve koleksiyonlarını yaratırken başlıca esin kaynağı olan Fas’ın egzotik şehri Marakeş’e dayanıyor. 1960’h yıllarda Fas’a adım atmasıyla beraber bu şehrin mistik, bohem ve renkli doğasını tasarımlarına taşıyan ünlü tasarımcı uzun yıllar burada yaşamış ve couture koleksiyonlarını hazırlamış. Günümüzde ise YSL Kozmetik Ekibi doğası ve renkleriyle markanın geçmişinde kalıcı izler bırakan bu şehirde yeni cilt bakımını yaratabilmek için uzun çalışmalar yapıyor ve Atlas Dağlan’mn tepelerinde yetişen safran çiçeğinin cilt üzerindeki mucizevi etkisini keşfediyor. YSL Bilim Ekibi ise ayine aynı bölgede yetişen ve yılda yalnızca bir defa çiçek açan safran özlerinin cilt gençliğinden sorumlu glikan açısından oldukça zengin olduğunu keşfediyor ve Or Rouge Serisi’nde kullanıyor. Or Rouge, yani ‘kırmızı altın’ anlamına gelen isim safran bitkisinden esinlenilerek seriye adını veriyor. Çünkü nadir bulunan bu bitki aynı zamanda tek bir çiçek açıyor ve tek tek el ile toplanıp kurutulmaya bırakılıyor; üstelik bir gram safran üretilmek için yaklaşık 150 adet çiçek kullanılıyor. Bu nedenle altından bile daha değerli ve ulaşılması zor bir içerik olduğu varsayılıyor.

CİLT BAKIMINDA ÖZEL ETKİ

Safranın cilt bakımındaki gücü geçmiş çağlara ve efsanelere kadar uzanıyor. Güzellik ritüelleriyle ünlü Kleopatra’nın safranı süt ile karıştırıp, oluşan altın renkli karışımda süt banyosu yaptığı söyleniyor ve hatta statü göstergesi olarak, safranın yağ ve palmiye şarabıyla karıştırılıp bilge insanların ve Pers krallarının vücutlarına sürüldüğü de dilden dile dolaşan efsaneler arasında. Yves Saint Laurent Bilim Ekibi de yeni cilt bakım serisi Or Rouge ile efsanelere konu olmuş bu mucizevi içeriği cilt bakımındaki yenilikçi anlayışıyla buluşturuyor. Cildin gençliğinden sorumlu glikanlarm yoğun olarak bulunduğu safran özü, cilt kalitesini artırmaya ve cilt tonu bütünlüğünü sağlamaya yardımcı olurken, serbest radikallere karşı cildin doğal korumasını güçlendiriysa^Sonuç mu? YSL tutkunlarının beğenisine sunulan bu çok özel bakım serisi ile daha sıkı, daha ışıltılı ve yenilenmiş bir cilt artık mümkün.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir