Zarafetin Zıtlığını Yansıtan Parfüm; Modern Muse

Zarafetin Zıtlığını Yansıtan Parfüm; Modern Muse

Modern Muse’un içerikleri seçilirken dünyada yaşayan on master parfümörden biri olan Harry Fremont’un bahçesinden esinlenilmiş. Harry Fremont bahçesindeki çiçeklerin sadeliği ile modern kadının duruşunu harmanlayarak ortaya eşsiz bir eser çıkarmış. Modern Muse içeriğindeki karşıt ve bugüne kadar bir araya getirilmemiş çiçeksi ve odunsu notalardan güç ve zarafetin çekici zıtlığını yansıtıyor. Çin’den gelen yasemin zambağının kadınsı dokunuşu ile çiçeksi notaların canlılığı, modern kadının yaratıcı enerjisini ve manyetik çekiciliğini temsil ediyor. Paçuli ile bir araya getirilen Madagaskar vanilyası ve kehribar yine modern kadının güçlü duruşu, özgürlüğü ve yüksek özgüvenini yansıtıyor. Parfümün dualitesi her kadının bu parfümle kendi duruşuna uygun bir bağ kurmasına imkân veriyor. Parfümü kokladığında bazı kadınlar parfümü çiçeksi notaları baz alarak tanımlarken, bazıları da bütünüyle odunsu notalara odaklanıyor.

Modern Muse

Modern Muse’un şişe tasarımı da en az içeriği kadar sürprizlerle dolu. Pembe tonlardaki parfüm fiyonk detayları ile kadınsı ve yumuşak bir hava yansıtırken; güçlü, uzun cam şişesi de maskülen ve modern bir tasarım örneği sergiliyor.

Reklam filmi dünyaca ünlü mimar Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanmış ve New York’ta bulunan modern sanat müzesi Guggenheim’da çekilmiş. Bu özel tercih müzenin modern yapısı ile New York’un tarihi havasının mükemmel tezatlığmı yansıtıyor.

Modern Muse’un kampanya yüzü ise ünlü model Arizona Muse. Reklamda görülen üzerindeki özel üretim elbise, Estee Lauder için özel olarak tasarlanmış ve marka imzasındaki lacivertin koyuluğu ile yumuşak kıvrımların ve kadınsı kurdele detaylarının zıtlığını sergiliyor. Elbisenin üzerinde toplamda sekiz adet fiyonk bulunuyor. Bir de şişenin üzerindeki fiyonk düşünüldüğünde toplamda dokuz fiyonk Antik Yunan mitolojisindeki sanat ve güzellik için ilham kaynağı olan dokuz orijinal muse’u temsil etmiş oluyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.