Sağlıklı ve parlak saçlar için öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlar için öneriler

Saçlarımız güzelse o gün kendimizi daha, da güzel hissederiz. Bunun için saç bakımının önemi büyük. Benim sağlıklı ve parlak saçlar için önerilerim şunlar:

saglikli sac

• Mutlaka saç tipinize uygun şampuan kullanın.

• Saçlarım yağlı olduğu için hem yağlanmayı geciktirecek hem de hacim verecek şampuanları tercih ediyorum ve son zamanlardaki favorim Milk Shake’in nane özlü ferahlatıcı şampuanı.

• Şampuan sonrası mutlaka saç kremi veya maskesi kullanmanızı öneririm. Ben her yıkamada saç maskesini tercih ediyorum çünkü saçlarımdaki ombre boyadan dolayı saç uçlarım kuru ve saç maskeleri saç uçlarıma çok iyi geliyor. Maskeler bekleme süresince saça bakım yapar ve nem verir. Bunun için iki önerim var: İlki kuru saçlar için Phyto’nun Phytojoba isimli kuru saçlar için olan yoğun nemlendirici maskesi; İkincisi ise boyalı yıpranmış saçlar için Urban Care Intense&Keratin saç maskesi. Her iki ürün de saçlara çok iyi bakım yapıyor.

• Yıkama sonrası nemli saçlarıma hem bakım yapan hem de parlaklık veren durulanmayan ürünler uyguluyorum. Benim kullandıklarım Kerastase Elixir Ultime kuru yağ ve Loreal Elseve’in mucizevi kuru yağı. İki ürünü de çok başarılı buluyorum, saçları yağlandırmıyorlar.

• Saçlarımı acelem yoksa kendi halinde kurumaya bırakıyorum ama kısa zamanım varsa da saç kurutma makinesinin en düşük ısı ayarında kurutuyorum.

• Saçlarım hafif dalgalı, bunları daha çok belirginleştirmek için maşa yerine bigudi tercih ediyorum. Daha çok Milk Shake’in Whipped Cream nemlendirici köpüğünü kullanıyorum. Bu ürüne tam anlamıyla hayranım, çok güzel kokuyor, saçlarımı nemlendiriyor, dalgalarımın şeklini de koruyor.

• Saçlarımın daha çok parlak görünmesini istediğim zamanlar John Frieda’nın Shine Glossing Mist yağsız parlaklık verici spreyini kullanıyorum.

• Saçlarım ince telli olduğu için hacmi çabuk sönüyor. İşte bu zamanlarda da favori ürünüm kuru şampuanlar. Çantamda mutlaka küçük boy kuru şampuan olur. Saçlarımı hem hacimlendiriyor hem de yağlı görüntüsünü alıyor. Favori ürünlerim Sephora’da satılan Batise kuru şampuanları…

• Haftalık yaptığım saç bakımlarında yıkama öncesi Hindistan cevizi yağını bütün saçlarıma uyguluyorum, bu yağ saç tellerini güçlendiriyor ve harika bir parlaklık veriyor.

• Saç uçlarıma olgunlaşmış avokadoyu püre haline getirip uyguluyorum. Avokado saçları harika nemlendiriyor, bakım yapıyor.

• Saç derime uyguladığım bitkisel yağları ise daha çok saçlarımı daha hızlı uzatmak için kullanıyorum ve dönem dönem olan saç dökülmesini önlemek için… Bunun için de içeriğinde sinemaki, baobab ve propolis yağlarının olduğu bakım yağlarını tercih ediyorum.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir