Sağlıklı yaşam formülü zihinde

Sağlıklı yaşam formülü zihinde

NLP Uzmanı ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı

ARZU BIYIKLIOĞLU

Sağlıklı yaşam denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen şey, doğru beslenme ve spor yapmak. Çünkü bunları düzenli yaparsak sağlıklı bir yaşam içinde olacağımızı biliriz. Peki, formül bu kadar açık ve basitken neden insanların çoğu sağlık ve kilo problemi yaşıyor? Yaşam söz konusuyken neden bu basit formül çok zor bir işmiş gibi görülüp bir türlü hayatın rutini haline getirilemiyor? Doktor doktor geziliyor, kilolarca ilaç kullanılıyor, diyetlerin hepsi deneniyor ve yarım bırakılıyor, spora korkuyla bakılıyor, hastalıkların biri bitiyor diğeri geliyor, bazıları da hiç bitmiyor…

Sağlıklı yaşam formülü zihinde

Sağlıklı yaşam formülü zihinde

Evet, bu basit formül uygulanamaz; çünkü karmaşık zihin, sağlıklı yaşam formülünü henüz kayda almamıştır. Bilinçaltmız sizi hasta edecek, kilo aldıracak kayıtlarla doludur ve muhtemelen siz hala zihninizi yeni, olumsuz düşüncelerle besliyorsunuz.

Hastayım, şişmanım, spor yapmak çok yorucu, su içsem yarıyor, metabolizmam yavaş, ilaçlar kilo aldırıyor, bizim ailede kilo genetik gibi…

Fazla kiloların ve sağlık sorunlarının pek çoğu bilinçdışı düşünce ve davranışların ürünü. Hiç kimse kendini bilinçli olarak olumsuz duygu ve düşüncelerin içine sokmak, kendisini hasta etmek veya kilo aldırmak istemez. Bütün bunlar geçmiş yaşantımızla, zaman içinde oluşan bilinçaltim izin marifetleri. Böyle bir programa sahipken de doğru olduğunu bildiğiniz halde spor yapmakta ve sağlıklı beslenmekte zorlanırsınız.

Bugün kilo ve sağlık sorunlarını çözmüş kişiler, bu problemi öncelikle zihinlerinde çözmüş insanlardır. Zihinlerindeki düşünce ve inançları değiştirmiş, dolayısıyla davranışlarını değiştirerek arzuladıkları sonuca ulaşmışlardır. Değişim, içeriden başlar. Eğer bedenimizde olumlu değişiklikler yaşamak istiyorsak bu işi, önce içeride yani zihnimizde halletmeliyiz.

NLP ile zayıflamak

Sağlıklı yaşam ve zayıflama programında ağırlıklı olarak NLP teknikleri kullanılarak, kişilerin zihin programlarını değiştirmesi sağlanır. Kişi farkındalık kazanarak zihinsel, bedensel ve ruhsal bütünlüğü yakalar; kendisine ve hayata bakış açısını değiştirir. Günlük hayatında yapacağı ve edineceği yeni alışkanlıklar sayesinde bir değişim sürecine girer. Yanlış düşünce ve inanç kalıplarını tespit edip olumluları ile değiştirir. Özdeğeri ve özgüveni artar; yeme alışkanlığı ve miktarı kendiliğinden değişir. Program içeriğinde mecburi bir diyet ve spor programı yoktur. Tamamen zihinsel bir çalışmadır. Hedef, verilecek olan kilolar veya tedavi edilecek bir hastalık değil, sağlık uyumunu bütünlüklü olarak yakalayarak, yeni bir yaşam standardını zihne programlamaktır.

Kimler sağlıklı yaşam ve zayıflama koçluğu alabilir

• Fazla kilosu olanlar

• Sürekli sağlık sorunu yaşayanlar

• Hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırmak isteyenler

• Kendilerinin ve çocuklarının zihinlerini sağlıklı yaşama programlamak isteyenler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir