Özgün tasarımlarla kendinizi ayrıcalıklı hissedin

Özgün tasarımlarla kendinizi ayrıcalıklı hissedin

Farkı Tasarım

Bazen minnacık bir detay bazense ince düşünülmüş yaratıcı bir fikir hayatınızı, gününüzü, evinizi özel kılar. Bunu fark eden ve sürüden ayrılmayı seçen isimler de her geçen gün artmakta.

farkli tasarim

Defter, düğün davetiyesi, ayakkabı, yemek takımı… Ünlü markaların mağazalarını talan etseniz de bulamayacağız özgün tasarımlarla kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayan altı isimle yollarınızı kesiştirmek istedik!’

davetiyeler

BU DAVETİYELER AŞK KOKUYOR!

Düğün davetiyelerini çok özel çizimlerle renklendiren Demet Özge Aykan, aşkla çalışanlardan! Marmara Üniversitesi’nde Ekonometri eğitimi almış ama “Üniversite birinci sınıftan beri çizimle ilgileniyorum. Okuldan arkadaşımın beni Leman Paf Takım’a götürmesi ile çizim hayatım başladı. Daha sonra Gırgır, Şizofren, Draje Dergi, yeniHarman, Cosmo Türk, Futuristika ve Natama olmak üzere basılı ve online işlerde çizimlerim yayımlandı.

Çeşitli sergilerde yer aldım. Önceleri çizimleıimi blog’umda amaçsız yayınlarken davetiye, ayakkabı, kartvizit, logo, portre çizimi siparişleri almaya başladım” diyor. Davetiyelerin çizim ve tasarım fiyatı 500 lira.

Tasarımlarına zet.com’daki online butiğinden (zet.com/tasarimci/doadesign) ulaşabilirsiniz.

baski tsort

TİŞÖRTÜNÜZÜ NASIL ALIRDINIZ?

Kadıköy Moda’ya yolunuz düştüğünde kayıtsız kalamayacağınız dükkanlardan biri Gazoz Kapağı Design. Özel dikim ve tasarım tişörtlerin yanı sıra el boyaması ayakkabı, çanta, şapkalar bulabileceğiniz bu dükkanda dreadlock, örgü ve saç tasarımı işler de karşınıza çıkıyor. Markanın yaratıcısı Gamze Karataş turizm eğitimi alsa da “Mezun olduğum bölümle ilgilenmeden kendi markamı kurmak istedim. Küçükken Barbie bebeklerine elbiseler dikip giydiren bir kız çocuğuydum ve bu işi emeğe dönüştürüp hayata geçirmenin, hayatımı bu işle kazanmanın gururunu ve hazzını yaşıyorum” diyor. Dükkanda ağırlıklı olarak konsept tişörtlere yer veriliyor. El boyamasıyla hazırlanan tasarım tişörüerin fiyatları 60 lira ile 150 lira arasında.

Adres: Moda Cad. Rıza Paşa Sokak No:l/B Kadıköy Instagram: gazozkapagidesigrı

ayakkabi

KİŞİYE ÖZEL ADIMLAR

“İstanbul’da bir iç mimar. Hamur yoğurur, çizim yapar, hayvan sever.” Yasemin Karakaya, Facebook profilinde kendini bu sözlerle anlatıyor! Rengarenk boyadığı ayakkabılar ise onun en büyük hobisi ve bir nevi ikinci işi. “Bir arkadaşıma yaptım önce hediye olarak. Çevresi genişmiş, çabuk duyuldu ve zamanla talep üzerine sipariş almaya başladım. Instagram veya Facebook sayfamdan bana ulaşıyorlar. İstediklerini dile getiriyorlar. Bu bazen bir şarkı sözü, bir film, bir portre oluyor bazen de sadece fotoğraf gönderiyorlar. İstedikleri marka ve model ayakkabıları yollayan da oluyor. En çok gelinlerle çalışıyorum” diyor. Tasarım fiyatları ayakkabı hariç 100 lira ile 200 lira arasında değişiyor.

Instagram: yaskarakaya

ajanda

FABRİKASYONDAN UZAK DEFTERLER

Okul yılları bitse de defter merakı bitmiyor birçok kadın için! Hayallerin, anıların, hesapların not düşüldüğü günlük defterler ya da düğün anı defteri gibi özel bir şeyler ararken kırtasiyelerde farklı seçenekler bulabilirsiniz elbette ama el emeğiyle tasarımı birleştiren özgün defterlere de ‘hayır’ diyebileceğinizi sanmıyoruz! K’aad İstanbul, işte tam da bunun için var. Kurucuları Sena Akyol ve Gizem Güzen Kocamaz’ın yolları 2005’te mimarlık fakültesinde kesişmiş. “Okul hayatımızın çoğu günü projelerimiz için kırtasiyeleri talan ederken, kendimizi amacımızdan sapmış halde kağıt ve defter reyonlarının önünde bulup çılgınca hepsini alırdık! O günlerden bu yana, eğitim hayatımızı tamamlayıp çeşidi mimarlık ofislerinde de çalıştıktan sonra mesleki bakış açımızı bu sanatkar ve defter aşığı ruhumuzla birleştirip farklı bir alanda daha var etme heyecanıyla K’aad İstanbul markasını kurduk” diye anlatıyorlar hikayelerini… Ürünlerine kaadistanbul.com sitesinden ulaşabilir, 20 lira ile 180 lira arasında değişen fiyatlarla dilediğiniz ebat, renk ve baskı seçenekleriyle kişiye özel defterlere sahip olabilirsiniz.

Instagram: kaadistanbul

renkli dunya

SİZE özel desenler

Facebook reklamları bile kişiye özelken yemek takımınız, lavabonuz neden sizi yansıtmasın ki! Yaklaşık 40 yıldır yağlıboya resim yapan Neşe Üremez, birçok karma ve kişisel sergiye katıldıktan sonra son 10 yıldır çalışmalarına Zekeriyaköy’deki kendi atölyesinde devam ediyor. Burada neler mi yapıyor? Özel desenli yemek takımı çalışmaları, bebek/doğum için kişiye özel tasarımlar, yatlar için marin temalı süslemeler, banyo lavaboları için özel desen çalışmaları görülmeye değer. Ayrıca yağlıboya tablolar, porselen süsleme, taş ve tahta boyama çalışmalarına da bayıldık! Fiyadar tasarımın yapılacağı malzeme ve desene göre 30 lira ile 3000 lira arasında değişiyor.

Adres: Garanti Koza Sitesi Kapalıçarşı No:2, Zekeriyaköy/Sarıyer Instagram: neseuremez

desen

RENKLİ BİR DÜNYA

CoconArt Design, Serin Orman tarafından 2012’de, hayatına ulaşılabilir sanat, renk ve farklılık dahil etmek isteyenler için yaratılmış bir marka. “Uzun zamandır hayalini kurduğum bir işi yapıyor olmaktan ötürü inanılmaz mutluyum ve kesinlikle şanslı insanlardanım. Aslında her şey Galata’da küçük bir tasarım dükkanıyla var oldu. Ürünlerimi satmak istemeleri beni daha fazla üretmeye itti. İlk başlarda sadece defter ve bardak aldığıyla başladım fakat şu an dükkanda el boyaması ve baskı ürünlere dair fazlasıyla çeşit var” diyor. Özel tasarımlı tişört, clutch, defter, Amerikan servis, kol çantası, minder kılıfı siparişi de verebilirsiniz. Fiyatlar ise desene göre 15 lira ile 185 lira arasında değişiyor. Adres: Moda Cad, Murat Bey Sokak, Recep Bey Apt. No:32 A Moda/Kadıköy

Imtagram: Coconartdesigrı
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir