Zayıflamak için zihninizi kullanın

Zayıflamak için zihninizi kullanın

Zayıflamak için zihninizi kullanın

Kilo vermek isteyenlerin çoğu, yıllarca haplan, otları, çeşit çeşit diyetleri, korseleri, kremleri hatta bıçak altına yatmayı bile denemiştir. Ancak bu yöntemlerle kilo verme oranı çok düşüktür. Kiloyu verdikten sonra koruyanların oranı ise çok daha düşüktür. Yanlış anlaşılmasın, ben bu yöntemlerin kilo verdirmeyeceğini söylemiyorum; ancak kişi öncelikle zihninde zayıflamayı başaramamışsa hangi yöntemi denerse denesin zayıflayamaz, zayıflaşa da kalıcı olmaz. Kalıcı zayıflamak, yaşam tarzınızı değiştirmek, zihinde zayıflamak, kendini ince görebilmek (zihin gözüyle) ve bunun olacağına inanmaktır. Bedene yansıyan olumsuz düşünce ve duyguları değiştirmek demektir.

Zayıflamak için zihninizi kullanın

Hep düşlediğiniz o ideal kilonuza ulaşmak ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmek için düşüncelerinizi, inançlarınızı değiştirmelisiniz. Düşüncelerinizi değiştirdiğinizde bedeniniz de değişecektir. Yapmanız gereken bilinçaltında sizi otomatik olarak yöneten düşüncelerin farkına varmak ve bunları değiştirmektir.

Kendinizi yenilemek için ihtiyacınız olan güç içinizdedir. Neyi başarmak isterseniz isteyin önce onu içselleştinneniz, zihninizde onunla bütünleşmeniz gerekir.

Bahaneleri unutun ve inançlarınızı değiştirin!

Kilo konusunda söylediklerinizi, işkence gibi diyetleri, sevmediğiniz sporları, ilaçlan, menopozu, aile genetiğini… Bildiğiniz tüm bahaneleri unutun. Sadece neye inanmaya, neyi düşünmeye ihtiyacınız var, onu düşünün. Yememeniz gereken pastayı ya da aç kalmayı düşünerek; ilaçların kilo aldırdığına inanarak zayıflayamazsınız.

Kilo vermek için önce kendinizle ilgili farkındalık kazanmalısınız. Kiloyla, yemekle ilgili düşünceleriniz, alışkanlıklarınız, inançlarınız nedir? Zayıflamayla ilgili gizli korkularınız nedir? Kendinizi nasıl sabote ediyorsunuz? Bunlara benzer pek çok konu ile ilgili farkındalık kazanarak ihtiyacınız olan yeni düşünce ve alışkanlıklarla yer değiştirebilirsiniz. Sadece zihninizi yeniden programlayarak sizi forma sokacak ve formda tutacak yeni bir yaşam tarzını benimseyebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir