Somon DNA’sı İle Cildinize Nem Takviyesi

Somon DNA’sı İle Cildinize Nem Takviyesi

Zamanla cildimizde yaşlanma etkilerini görmeye başlarız.

Bu etkilerden ilki cildin nemini kaybetmesi. Cildimizdeki nem kaybını doğal olarak gidermek içinde somon DNA’sı iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü somon DNA’sı kendi hacminin 10 bin katı suyu tutabilme özelliğine sahip…

Cildimiz zamanla yaşlanmaya başlıyor, hücre yenilenmesi yavaşlıyor. Bununla birlikte çevresel faktörler, güneş ışınları, beslenme, yaşam tarzı cilt kalitesini olumsuz bir şekilde etkiliyor. Kozmetolog ve Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, cildin ilk önce nemini kaybettiğini belirtiyor ve ekliyor: “Cilt nemini kaybedince solgun ve mat bir hal alıyor. Nemini kaybeden tiltte ise kırışıklık, sarkma, elastikiyet kaybı ve yüz ovalinde bozulmalar gibi durumlar ortaya çıkmaya başlıyor.” Cütteki nem kaybını engellemek için önerilen somon DNA’sı ilgili soruları Songül Durur Zevzir’den öğrendik.

karma cilt

CİLDİN SAVUNMASINI ARTIRMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Cildimiz için önemli olan etkenleri, düzenli bir şeküde hücrelerin oksijenleşmesi, neminin artırılması, kolajenin uyarılması ve güneşten korunmak olarak sıralayabiliriz. Bunları yaptığımızda yaşlanma etkilerini geciktirebiliyor ve olumsuz durumları engellemeye çalışabiliyoruz. Aksi takdirde cildinizde bu olumsuzlukları yaşamak kaçınılmaz oluyor. Günümüzde tüm dünyada estetikte trendler doğallığı işaret ederken cilt sorunlarının çözümü için de doğal yöntemler tercih ediliyor. Cildimizdeki nem kaybmı doğal olarak gidermek için somon DNA’sı iyi bir seçenek. Yapüan büimsel araştırmalarda insan DNA’sına benzerliği ile ciltte eksüen proteinleri tamamlayan somon DNA’sı, kendi hacminin 10 bin katı suyu tutabilmek özelliğine sahip oluşuyla oldukça iyi sonuçlar ortaya koyuyor.

CİLTTE NASIL ETKİ EDİYOR?

Cildin nemlenmesi, kırışıklığının önlenmesi için en basit önlem. Nem cilt altında oksijenlenmeyi hızlandırıyor ve kan dolaşımını artırıyor. Bu sayede serbest radikaller temizleniyor ve hyalüronik asit miktarında artış sağlanıyor. Somon DNA’sı uygulamasında cildin durumuna göre iki farklı sistem kullanılıyor. Bunlardan biri Scarlet S, diğeri de altın iğne ve dermapen olarak bilinen radyofrekanslı sistemler.

Bu iki sistemde de somon DNA’sı cilt altına ulaştırılıp nem artışı sağlanıyor. Uygulama ortalama 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılıyor.

KOMBİNE OLARAK UYGULADIĞINIZ BAŞKA YÖNTEMLER VAR MI?

Cildin neminin ve kolajenin azalması sarkma, kırışıklık ve yaşlanma nedenleri.

Bu nedenleri ortadan kaldırmak için kliniğimizde doğal gençleştirme olarak somon DNA’sı ve Saten Yüz Germe kombinasyonu uygulamalarımız ile kolajeni doğal olarak artırmayı, hücreleri onarmayı ve elastin liflerini sarmalayarak cüdin sıkılaşmasını amaçlıyoruz. Somon DNA’sı uygulamasının yaz öncesi ve sonrasında yapüması, cüdin nemini artırmak ve savunmasını güçlendirmek adına tavsiye edüiyor. 30’lu yaşlardan itibaren hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla yaptırabiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir