Spor sonrası saç bakımı

Spor sonrası saç bakımı

Açık havada veya spor salonlarında ter döktükten sonra pek çok kadının derdi saçlarının nasıl görüneceği oluyor. İster duş alınsın ister alınmasın bazen saçlar söz dinlemez ve spordan sonra arkadaşlarla buluşmak yerine evin yolu tutulur. Size vereceğimiz birkaç öneriyle hem kalori yakıp hem de harika saçlara sahip olabilirsiniz.

saç bakımı

Saçlarınız uzunsa, egzersiz yaparken saçlarınızı çok sıkı olmayan bir şekilde at kuyruğu yapın. Böylece saçların ensenize değip tere bulaşmasını önlemiş olursunuz. Saçınızı çok sıkı toplamamaya ij dikkat edin çünkü bu kırılmalara yol açabilir. Saçınızı toplamadan önce kuru şampuan sıktığınız takdirde ise bu ürün kafa derinizde olan teri alacaktır.

Tamam, kabul ediyoruz; boneler hiç de şık durmuyor. Ancak havuzlardaki klor saçlarınıza zarar veriyor. Bu yüzden yüzerken saçınıza mutlaka bone takın. Yüzdükten sonra bonenin içerisinde saçlar sönükleşeceği için hacim veren ve ekspres bakım yapan ürünleri saçınıza uygulayın.

Saçlarınızı kuruturken elektriklenmesini önlemek için aşağıdan yukarı hava üfletmek yerine, fönü yukarıdan aşağı tutun. Hatta bunu yaparken geniş kıllı bir saç fırçası kullanın. Buna rağmen elektriklenebilen bir yapısı varsa elektriklenmeyi önleyici ürünlerden uygulamayı unutmayın.

Egzersize başlamadan önce saçınızın dalgalarını belirginleştirecek ürünlerden uç kısımlarına uygulayın. Sonra saçlarınızı tam tepede toplayın. Spor yaptığınız süre boyunca saçlarınız şekil alacak. Açtığınızda harika buklelere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Ağırlığı fazla olmayan bir düzleştiriciyi yanınızda götürebilirsiniz. Duştan sonra saçlarınızı iyice kuruttuktan sonra düzleştiriciyi uygulayıp, uçlarına bir miktar saç yağı sürmeyi unutmayın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir