Yeni vücudum için alışveriş yapmak harika!

Yeni vücudum için alışveriş yapmak harika!

“Yeni vücudum için alışveriş yapmak harika!”

Miami’de kuaförlük yapan 39 yaşındaki Kim Schoenfeidt, ince ve aktif bir ergenlik dönemi geçirmiş.

21 yaşında bebek sahibi olan Kim, sonrasında hamilelik kilolarını kolayca vermiş. Ama kızı büyüdükçe Kim de yeniden kilo almaya başlamış. Şimdiki eşiyle tanışması bile bu konuda ona hiç yardımcı olmamış çünkü sık sık dışarıda yiyor ya da evdeyken yemek konusunda kolaya kaçıyorlarmış. 2000 yılında ikinci evliliğini yapan Kim, evlendikten sonraki 10 yıl boyunca defalarca diyet yapmayı denemiş.

Ne var ki, hiçbirinden sonuç alamaması bir yana, kilosu daha da artmış. 152 cm boyuna rağmen kilosu 102’ye ulaşınca da iyice boşvermiş.

za-1

Değişim

2009 yılının Aralık ayında gittikleri Disney VVorld seyahatinde Kim, parkın turnikelerinden geçemeyince çok utandığını söylüyor: “Kilo vermeyi başaramayacağımı düşündüm ve artık bunu unutmaya karar verdim.” Bir yıl boyunca da öyle yapmış. Bir sonraki kış, eşinin diyabet hastalığı sebebiyle birlikte doktora gitmişler. “Doktor eşime alışkanlıklarını değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ve tabii bana da” diyor. 2010 yılının Şubat ayında çift olarak daha sağlıklı olmaya karar vermişler; kocası diyabet için beslenme sınıfına yazılmış, Kim ise kilo verme programı grubuna, ilk amacını dokuz kilo vermek olarak belirlediğini söylüyor.

Yaşam Tarzı

Kim öncelikle porsiyonlarını değiştirmiş. “Akşam yemeğinde bir sepet ekmek yemeye alışmıştım ama bir tanede durmam gerektiğini öğrendim” diyor. Eşiyle birlikte dışardan pizza sipariş etmek yerine, evde ince hamura, sebzeli ve az yağlı pizzalar yapmaya başlamış. Bu değişimlerle üç ay içinde 10 kilo vermiş.

Ardından egzersiz DVD’leriyle haftada üç, dört gün egzersiz yapmaya başlamış. “Yürüyüş videolarıyla başladım, şimdi kardiyodan ağırlık egzersizine her türlü egzersizi yapabiliyorum. Ayrıca ailemle birlikte Wii dance oynayıp eğleniyoruz” diyor. Kim, hedefi olan 58 kiloya 12 Mart 2012’de ulaşmış (evet, tam tarihi hatırlıyor) ve sonra fazladan birkaç kilo daha verip 55 kiloda sabitlemiş.

Ödülü

Kim şimdi 38 beden ve “Dar elbiseler giymeye bayılıyorum” diyor. Alışveriş yapmak bir zamanlar onun için kâbus olsa da, şimdi bir şey denediğinde ağlama krizlerine girmeyeceğini biliyor. Bu enerjik hâliyle başa çıkmakta zorlanan Kim, “Son gittiğimiz tatilde herkes bana biraz yavaşlamamı söyledi. Hayatımda hiç bu kadar hızlı olmamıştım!” diyor.

Kim’in Tavsiyeleri

> Yine yap ama sahtesini yap.

“Favori yemeklerimden biri, pane harcı yerine mısır gevreği kullandığım fırında çıtır tavuk. Tadı tıpkı kızartılmış gibi!”

> Hep değiştir. “Her gün aynı şeyleri yapma. Hem zihnini hem de bedenini eğlendir.”

> Kendinin en iyi arkadaşı ol.

“Eğer tökezlersen, kendine haksızlık etme. Bir arkadaşınla konuşurmuş gibi kendinle de nazikçe ve sabırla konuş.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir