Yeni yılı sıra dışı bir yerde karşılamak

Yeni yılı sıra dışı bir yerde karşılamak

Yeni yılda gidilecek yerler için sizlere birkaç öneri sunuyoruz. Muhteşem yılbaşı aktiviteleri ile her yıl dünyanın tüm ülkelerinden ziyaretçi çeken bu yerleri mutlaka görmelisiniz. Yılbaşını güzel bir tatil ve eğlence ile geçirebileceğiniz yerleri araştırdık.

Yeni yıla farklı bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Yeni yılı sıra dışı bir yerde karşılamak istiyorsanız önerilerimize göz atın.

Masal diyarında yılbaşı kutlaması

Yılbaşı ruhu diye bir şey varsa kuşkusuz ki o ruhu en iyi yansıtan şehirlerden bir tanesi de Brugge.

Brugge

Bir masal diyarını andıran kent öylesine büyüleyici ki şehirde gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupasını anlatan tarihi bir film platosunda gibi hissediyorsunuz. Yılbaşının gelmesiyle birlikte şehrin bu büyüleyici atmosferi katbekat güzelleşiyor. Yılbaşı hazırlıklarıyla birlikte şehrin her yeri ışıl ışıl bir görünüme bürünürken, Brugge ile özdeşleşen özgün mimariye sahip iki katlı evler, kilise çanları, meydandaki nostaljik faytonlar, el yapımı oyuncak dükkanları, çikolatacılar, taşlı yollar, kanallar, şatolar ve taş köprüler daha da masalsı bir görünüme kavuşuyor. Şehrin her yerini saran yılbaşı süslemeleri ve ışıklandırmalar, aynı zamanda romantik bir ortam da yaratıyor. Sevgilinizle birlikte geçireceğiniz bir yılbaşı tatili için ideal bir adres olan Brugge’de yeni yılı çikolata kokuları eşliğinde karşılayabilirsiniz.

Yeni yılı Kızıl Meydan’da karşılamak…

kizil meydan moskova yilbasi

Eğer bir Moskova gezisi planlıyorsanız, kuşkusuz ki yılbaşı bunun için en ideal zamanlardan bir tanesi. Yılbaşı öncesi ve yılbaşı gecesinde şehir öylesine hareketli ki, yeni yılın en güzel manzaraları ve en coşkulu eğlenceleri sizi bekliyor. Moskova’da yılbaşı kutlaması denilince akıllara tabii ki Kızıl Meydan geliyor. Moskova halkının geleneksel olarak yılbaşı gecelerinde toplandığı Kızıl Meydan’da yer alan Kremlin Sarayı çevresindeki muhteşem havai fişek gösterileri ve gece yarısının gelişini haber veren çanlar ile Moskova, yeni yılın dünyada en görkemli karşılandığı yerlerin başında geliyor. Her sene yılbaşında turist akınına uğrayan şehirde geçireceğiniz yılbaşı gecesi biraz üşütse de unutulmaz bir anı olacaktır.

Işıl ışıl bir Akdeniz şehri

Nice

Fransa’nın önemli bir turizm kenti olan Nice, keyifli bir yılbaşı geçirmek için alternatif olabilecek adreslerden bir tanesi. Şehir, yılbaşı zamanı rengarenk bir görünüme bürünüyor. Bir Akdeniz şehri de olan Nice’in en bilinen yeri olan Massena Meydanı, aynı zamanda şehrin en kalabalık noktası. Meydan, etrafını çevreleyen güzel yapılarla dikkat çekiyor. Yılbaşı zamanı ışıklandırılan meydan ziyaretçilerine görsel olarak muhteşem bir atmosfer sunarken, kurulan Noel pazarları da turistlerin ilgisini çekiyor. Yılbaşında saatler gece yarısına yaklaşırken havai fişek gösterileriyle birlikte kutlama, dans ve eğlencelere sahne olan meydanda yılbaşı ruhunu doyasıya yaşayabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir