Yıpranmış Saçlara Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlara Bakım Önerileri

Yıpranmış saçlar için en iyi şampuan, yıpranmış saçlar için doğal maske, yıpranmış saçlar için ne yapmalı, yıpranmış saçlar için serum, yıpranmış saçlar için evde bakım, kuru ve yıpranmış saçlar için maske.

Çoğu kadının başı zaman zaman saçı ile derde girer. Ama durum içinden Çıkılamayacak kadar kötü görünüyorsa paniğe kapılma. Sorun ne kadar çetrefilli olsa da bu yöntemlerle çözebilirsin.

Hava kirliliği, dengesiz beslenme ve her gün işe giderken saçım şekillendirmek için kullandığın yoğun ısı sebebi ile saçın zarar görür. Buna bir de tatil dönüşü deniz ve güneşin yarattığı yıpranmayı ekle…

Bazen bu durumla, saçını biraz bakımla şımartarak kolayca başa çıkabilirsin. Ancak bazen sorun biraz daha ilerlemiş olabilir. Sen de bu durumdaysan panik yapma ve önerilerimizi uygula.

yipranmis saclara bakim

Durum ne kadar kötü? HASAR SEVİYESİ: 5/5

Saçın tel bulaşık fırçaları gibi görünüyorsa: Evet, biliyoruz. Saçının rengini açtırdın, sonra boyattın, sonra biraz daha açtırdın, sonra yeniden… Saç renginle oynamak her ne kadar eğlenceli olsa da, saçın şu an seninle aynı fikirde değil. Saç tellerin sert, kırılıyor, uçları kopmuş, tel tel ayrılmış, kuru… Saçma fön çektirmeden dışarı adım bile atamayacak durumdasın.

Şimdi derin bir nefes al: Merak etme, yaşayacaklar!

ÇÖZÜM:

> Kesim+Keratinli Şampuan+Serum

Öncelikle bir kuaförün yolunu tutup saçını omuz hizasında kestir. Böylece saçın, boyu kısalacağı için yapacağın bakıma daha kolay adapte olacak ve saç uçlarındaki kırıklardan da büyük ölçüde kurtulmuş olacaksın. Eğer bu boy senin için çok kısaysa, en azından beş, altı parmak kestirdiğinden emin ol. Sonraki adım, saçını kurtaracak keratinli bir şampuan ve saç kremi setinden yardım almak. Bakımını saç tellerini pürüzsüzleştirip daha az kırılmasına yardımcı olacak bir serumla bitir, dene 1: John Frieda Full Repair Ağırlık Yapmayan Onarıcı Sprey (t28)

HASAR SEVİYESİ: 5/4

Röflelerin yeşile dönüştüyse: Röfle, kullanılan boyaya ve açıcıya bağlı olarak bazı saçta farklı tepkiler verip zamanla yeşilimsi bir ton alabilir. Biraz sabır ve istikrarlı bir bakımla üstesinden gelebilirsin.

ÇÖZÜM:

> Boya + Renk Koruyucu Şampuan

Sakın yeşillerden kurtulmak için saçını kahverengiye boyamayı deneme! Yüksek olasılıkla boya birkaç gün içinde akar ve bu kez de saçın turuncumsu bir renge döner. Bunun yerine röflelerini dore tonlarında bir sarı ile yenilemesi için kuaförüne git. Bunu evde yapmayı deneme; hassas bir iş olduğu için bir profesyonele güvenmek daha akıllıca. Ardından limon özleri içeren, saçta çevresel faktörlerle meydana gelen renk bozukluklarını ortadan kaldırıp, saç renginin daha belirgin olmasını sağlayan bir şampuan kullan. dene (2): Organix Lemon Highlights Sarı Saçlar İçin Saç Bakım Şampuanı (t38, eczanelerde)

HASAR SEVİYESİ: 5/3

Platin rengine boyattığın saçın zayıfladıysa: Platin rengi güzel olduğu kadar zor bir tondur çünkü saçta yoğun miktarda açıcı kullanılarak elde edilir. Bu da saçı zayıflatıp cansızlaştırır. Daha gür ve kalın saç telleri için renginden vazgeçmene gerek yok.

ÇÖZÜM:

> Biyotinli Şampuan + Saç Kalınlaştırıcı Sprey

Öncelikle biyotinli bir şampuan kullan. Biyotin (diğer adlarıyla H Vitamini veya B7 Vitamini) hücre gelişiminde kilit bir görev oynuyor ve saç kalitesini arttırıyor. Saçını kurutmadan önce hacim verip ısıdan koruyacak kalınlaştırıcı bir sprey sık. Böylece hem saçın daha kaim görünecek hem de zaten kırılgan olan saç tellerini yüksek ısının zararlarından korumuş olacaksın, dene 3): Bumble&Bumble Kalınlaştırıcı Sprey (t75, Sephora mağazalarında.)

HASAR SEVİYESİ: 5/2

Saçın şekil veremeyeceğin kadar sertleşip kuruduysa: Kuru, sert ve asi saçlar kimsenin hoşuna gitmez. Bazen mevsimsel değişikliklerden, bazen fazla işlem görmekten kuruyup sertleşen saçının ihtiyacı olan tek şey var: Nem!

ÇÖZÜM:

> Nemlendirici Şampuan + Maske

Nemlendirici etkili bir şampuan kullan. Ancak muhtemelen bu tek başına yeterli olmayacak. Derin nemlendirici kompleks içeren haftalık bir maske, saçının neme doymasını sağlar. dene (4): Aveda Dry Remedy Nemlendirici Maske (fcll9, eczanelerde,)

HASAR SEVİYESİ: 5/1

Saçın mat ve cansız görünüyorsa: Saçın işlem görmemiş olabilir. Ya da şekillendirici ve fön makinelerinden uzak duruyor olabilirsin. Ama yine de zaman zaman saçın matlaşıp cansızlaşabilir. Çoğu zaman çevresel faktörlere, bazense hormonal değişikliklere bağlı gelişen bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsin.

ÇÖZÜM:

> Parlaklık Veren Şampuan + Günlük Bakım Yağı

Matlık sorununu ortadan kaldırmak için şampuan seçimini parlaklık veren bir üründen yana yap. Böylece saçın ihtiyacı olan ışıltıyı geri kazanır. Cansızlıktan kurtulmak içinse saçın doğal parlaklığını ve esnekliğini geri getirecek bir günlük bakım yağı kullanmayı alışkanlık hâline getir, dene <5): Gliss Oil Elixir Günlük Saç Bakım Yağı 019,90).
5 thoughts on “Yıpranmış Saçlara Bakım Önerileri

  1. Mutlaka katkısız keratin kullanmak gerekiyor. Kimyasal içeren ürünler hiç güvenli değil. ben liquit keratin tavsiye ediyorum. saçlarımı gerçekten yeniden yapılandırdı ve uzun zaman geçmesine rağmen halen canlılığını koruyor.

  2. Merhaba ben Zigavus’un zeytinyağı ekstraktlı şampuanını kullanıyorum çok memnunum. Saçlarım çok cansızdı evde yaptığım bakımlar işe yaramadı. Zaten aktardan alıp sürdüğüm yağları saçlarımdan arındırmak için defalarca şampuan yapınca bir etkisi kalmıyor, üzerine saçları daha da yıpratıyorsun. Zigavus’tan çok memnunum saçlarım her gün bakımlı duruyor. Eczanelerde satılıyor, tavsiye ederim.

  3. bende yeni likit keratin bakım seti aldım. adım adım seanasları varmış henüz başlayamadım kullanmaya ama

  4. Merhaba, arkadaşlar saçlarım fena halde yıpranıktı, saçımdan nefret eder durumdaydım, sağolsun bir işyerinde arkadaşımın tavsiyesiyle keratin iksir ve kerain dip bakım yağı aldım, şu an saçlarımda yıpranmadan eser kalmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir