Zaman Kazandıran Makyaj Seçenekleri

Zaman Kazandıran Makyaj Seçenekleri

Zaman Kazandıran Makyaj Seçenekleri

Yatakta biraz daha oyalanmakla uzun sürecek bir makyaj seansı arasında kaldığında hangisini tercih ediyorsun? Cevabın ilki olduğunu biliyoruz ama yine de sana vereceğimiz birkaç ipucuyla hem uykunu alıp, hem de güne birkaç dakika içerisinde hazırlanabilirsin.

Zaman Kazandıran Makyaj Seçenekleri

1. Makyaj çantanı temizle

Makyaj çantanı dayanamayıp aldığın ama kuflanmadığın malzemelerle doldurma. Yarattığın kalabalık, sana zaman kaybettiriyor. Sık kullandıklarına yer ver, kullanmadıklarını at.

2. Renkli nemlendirici sür

Böyiece cildini nemlendirirken pudra ya da bronzer kullanmana gerek kalmaz, birkaç makyaj adımını birden atlarsın. Güneş koruyucu özelliği olan bir ürün kullanarak faydayı arttırabilirsin.

3. Cımbızı daha az kullan

Çoğu dermatolog, çok fazla cımbız kullanmanın seni olduğundan yaslı göstereceğini söylüyor. Zorunlu bir durum olmadığı sürece kaşlarına dokunmamaya çalış. Böyiece hem doğallığını korumuş hem de zamandan kazanmış olacaksın.

4. Ojeni hızlı kurut

Uçuk pembe gibi açık tonları tercih et, fırçanın. ucundaki fazla ojeyi al ve ince iki kat hâlinde sür. Oje kurutucuyla sabitledikten sonra saç kurutma makinenden yardım al.

5. Kirpik kıvırıcı kullan

Birkaç saniyeni alacakbu işlemin ardından maskaranı sür. Kıvrık kirpikler gözlerini daha büyük göstereceğinden, eyeliner sürmek gibi makyaj adımlardan kurtulursun.

Jel Maniküre Dikkat

Eski bir bilimsel çalışma, jel manikürü kurutmak için kullanılan ultraviyole (UV) lambaların güvenli olduğu sonucuna varmıştı. Ancak Georgia Regents Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma, bu cihazların en kötülerinin, sekiz kullanım gibi kısa bir sürede cilt kanseri riskini yükseltebileceğini ortaya koydu. Jel manikürü yalnızca LED ışık kullanan kuaför salonlarında yaptır. Eğer UV lambalarda ısrarcıysan, oje sürdürmeden 30 faktörlü bir güneş kremi kullan.

Sosyal Alışveriş

Dünyanın önde gelen güzellik markalarından Avon, kadınların dij ital dünyadaki ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına yeni bir alışveriş deneyimi sunuyor. Sıradan bir internet alışverişinde olduğu gibi Avon, com. fideki güzellik ürünleri arasında geziniyorve seçtiğin ürünü sepetine ekliyorsun. Ancak ürünler sana kargo ile gönderilmiyor, seçtiğin Avon temsilcisi evine getiriyor. Her bir Avon temsilcisi de Avon. com ürüzerinden kendisine bir site açarak kendi güzellik vitrinini yaratıyor.

Online güzellik danışmanlığı yapan temsilcilerden istediğin yer ve zamanda alışveriş yapabiliyor, güzellik ve ürün tavsiyeleri alabiliyorsun.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir