1. Ana sayfa
  2. /
  3. Kadın Giyim
  4. /
  5. 2015-2016 Sonbahar/Kış Sezonu Bayan...

2015-2016 Sonbahar/Kış Sezonu Bayan Giyim ModasıModa her sene ve sık sık kendini dolaylı yoldan tekrarlasa da, bazı sezonlarda yeni bir aşka düştüğü de olabiliyor.

2015-2016 Sonbahar/Kış sezonunun farklı detaylarını, gözde parçalarını, ilham kaynaklarını incdemeye aldık.

SÜET ETKİSİ

Yeni koleksiyonlarda karşımıza en çok çıkan doku, kuşkusuz ki süet! 1970’lerden günümüze hızlı bir giriş yapan süet parçalar, tabadan kahvenin tonlarına, lacivertten siyaha ve beje kadar farklı renklerde hayatımıza dahil oluyor.

Özellikle Jason Wu, Ralph Lauren, Miu Miu önderliğinde bohem esintisini derinden yaşıyoruz. Süete en yakışan detayın püsküller olduğu da bir gerçek. Spor-şık tarzı olanlar için şahane bir ikili! Örgü kazaklarla, denimlerle, takılarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.Üstelik süeti bu sezon sadece kıyafetlerde değil, diz üstü çizmelerde ve bootie’lerde de çokça göreceğiz… Ayrıca 1970’lerde çekilen ‘Getaway’ filminde Ali MacGravv’un giydiği efsane süet trençkota bu sezon her yerde rastlamak mümkün. Kısa çizmelerle rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Daha elegan bir görünüm içinse stiletto’yu devreye sokun.

Siyah ve beyaz. Ayrılmaz bir ıkılı olduğu aşikar ama bu sezon farklı bir şekilde ve birden çok desenle, modaya yön vermeye niyetliler. Çizgi, elmas, zebra ve Rorschach motifleri modaya derinden yansıyor. Op Art akımıyla da bir yandan illüzyon halinde. 1960’lı yıllardan gelen Op Art akımını, 2013 yılında Marc Jacobs’ın desenlerinde de görmüştük. Bu sezondaki favorimiz Pucci.

Pek çok markanın tasarımındaki derinlik ezber bozarken, özellikle Emilio Pucci’nin tasarımları aklımıza kazınıyor. Bu ‘rahat ve şık’ olmanın kestirme yolu olan trendi her anınıza kolayca uydurabilirsiniz. Grafik desenleri düz renklerle ya da aynı desenlerle tamamlayabilirsiniz. Yeniliklere açık olmakta fayda var. Klasik siyah-beyaz birlikteliğinden bu kez vazgeçin ve farklılık yaratın!Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir