Berlin’de Erdemoğlu fırtınası

Berlin’de Erdemoğlu fırtınası

HEMEN klişe bir başlık olarak nitelendirmeyin. Orada hem podyumda hem kuliste bulunan, o anki coşkuyu, ilgiyi, alkışları, sonrasında Alman basınında yorumları birebir okuyan biri olarak söylüyorum bunu. İlk gününden itibaren birlikte çalıştığım tasarımcı Emre Erdemoğlu, Mercedes Benz Fashion Week Berlin İlkbahar/Yaz 2016 kapsamında “Penguin” adını verdiği, yeşil ve pembenin, mor ile buluştuğu 2016 Yaz koleksiyonunu gerçekten muhteşem bir defile ile tanıttı.

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödül sahibi olan Erdemoğlu’nun 2016 İlkbahar/Y az Koleksiyonu’nda ağırlıklı olarak sezonun trendleri olan print baskılı teknolojik kumaşlar, file ceketler ve deri detaylar ön plana çıkıyor. Parça boya şort takımlar, deri ceketler ve print detaylı çorapların dikkat çektiği koleksiyon 120 parçadan oluşuyor.

Erdemoğlu

EN İYİ ÜÇ DEFİLEDEN BİRİSİYDİ

Vogue İtalya ve Deri Tanıtım Grubu işbirliğinde gerçekleşen önemli bir projeye de imza atan ve aynı proje kapsamında Ocak ayında İtalya’da koleksiyon lansmamnı gerçekleştiren tasarımcının muhteşem defilesini Alman basınından ve cemiyetinden önemli isimler izledi.

Bir klasik oldu, iki sezondur defilelerinde tek kadın model olarak kapanışı ben yapıyorum. Berlin moda haftasında ise beraber karar vererek bir değişiklik, bir ekleme yaptık. Bu sefer podyuma koleksiyonun ortasında çıkmam kararlaştırıldı ve ilk olarak fileden bir tişört üzerine “Penguin” baskılı sweatshirt altına ise pembe bikini altı giyerek çıktım. Kapanışı ise bikini üzerine fileden yapılmış bir trençkot ile yaptım.

Defilenin koreografisini Öner Evez üstlenirken, müziklerinde Oben Budak imzası vardı. Koleksiyon ayakkabılarını Puma ile çalışan Erdemoğlu çok zor bir platform olan Berlin Moda Haftası’nda bol bol övgü aldı. Burada ilk defa koleksiyon sergilemesine rağmen dünya basım tarafından etkinliğin en iyi üç defilesi arasında gösterildi.

DEVAMI GELECEK

ilk günden itibaren Emre’ye çok inanırım. Dünya çapında başarılarının devam edeceğini düşünüyorum.

Berlin Moda Haftası’mn benim için güzel bir anısı vardır. Daha önce bir kaç Alman tasarımcının defilesine çıkmıştım; ilk defa Berlin’de bir Türk tasarımcının defilesine çıktım. Hep birlikte Türkiye’yi temsil etmemiz çok gurur verici oldu.

Emre, bu haklı gururu defile sonrası basma Berlin’in en güzel caddesi olan Französischestrasse’de bulunan Titanic Hotel’de bir davet vererek kutladı.

Çok ödüllü modacı

Modacı Emre Erdemoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü mezunu. Kariyerini yüksek lisans eğitimiyle sağlamlaştıran tasarımcı, bir süre Haliç Üniversitesi’nde eğitim verdi, birçok üniversitede seminer ve söyleşilere katıldı. İlk koleksiyonu “Sandık Lekesi” ile EİB Moda Tasarımı Yarışması’nda ikincilik ödülü aldı. İlk defilesini İtalya’da gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen markalarına danışmanlık yaptı. Yurtiçi ve dışında çeşitli fuar ve organizasyonlarda yer aldı. “Pitti Imagine Uomo” erkek moda fuarında son dört sezondur koleksiyonlarını sergiliyor. 2009’da “Emre Erdemoğlu” markasını kurdu.

Tülin Şahin / Para

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir