Bu sergi kaçmaz

Bu sergi kaçmaz

Todev Vakfı ve Brand İletişim’in beraber yürüttüğü “Fark Yok, Sevgi Var” fotoğraf sergisi Zorlu PSM ev sahipliğinde iş sanat ve medya dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleşti. Sanat, medya ve iş dünyasını bir araya getiren sergide sergilenen fotoğraflar, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimlerince otizmli çocuklar tarafından çekildi. Çekilen fotoğraflar 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Zorlu PSM’de sergilendi. Proje Yönetmeni Ahmet Yılmaz projenin amacını, “Otizmli çocukların gizli yeteneklerinin eğitimle her geçen gün ortaya çıkıyor. İçlerinde gizledikleri başarıları ortaya çıkartan özel çocuklara bu proje ile fayda sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmak” olarak açıkladı. Sergi, 5 Nisandan sonra ÎGA (İstanbul Yeni Havalimanı) ev sahipliğinde bir hafta boyunca iç ve dış hatlarda sergilenecek.

İstanbul Film Festivali 40 yaşında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ilk kez 1982’de bir sinema haftası olarak düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 40. yaşını kutluyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen festival, 1 Nisan-29 Haziran tarihlerinde izleyicisiyle buluşuyor. Dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden sinemamızın yeni yapımlarına, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlerden klasiklere ve yeni keşiflere, aralarında efsane yönetmenlerden iz bırakan başyapıtların ve kült filmlerin de bulunduğu zengin programıyla bu yıl pandemi şartlarını da gözetmeye devam ederek Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına yayılıyor. 1 Nisan’da festivalin online gösterim platformu Filmonline.iksv. org’da başlıyor.

Nisan ve Mayıs ayları boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü yeni filmler gösterime girecek. Festivalin Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması 20-29 Mayıs’ta online ve pandemi koşullarına bağlı olarak sinema salonlarında gerçekleştirilecek. Festivalin Uluslararası Yarışma ile Galalar bölümlerindeki filmler, Haziran ayında hem açık hava mekânlarda hem de sinema salonlarıyla online platformda festival takipçileri ile buluşacak.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir