Dikkatleri Üzerinize Çekecek Göz Makyajı

Dikkatleri Üzerinize Çekecek Göz Makyajı

Çerçeve

Alçak tavan bir odayı daha küçük gösterir, düz kaşların da gözleriniz üzerinde benzer bir etkisi bulunuyor. Göz bölgesini genişletmek için, kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve cımbızla hafif kavisli şekil verin. Kaş renginin de gözleri daha açık gösteren bir etkisi bulunuyor. Koyu renkli kaşa sahip olanlar jel formundaki kaş rimelini doğal renginden bir ton daha açık kullanabilir. Açık renk kaşlılar ise doğal renginden iki ton daha koyu olacak şekilde fırçayla pudra formları tercih etmeli.

İç kısımlarda parıltı

Bir tutam doğru yerleştirilmiş parıltı aslında gözlerinizin spot ışığıdır. Gözlerinizi daha da açığa çıkarmayı sağlıyor. Siyah kalemle dengeleyin ve şakaklara doğru çizin.

TAM TERSİ İÇİN

Herkes kocaman göz sevecek değil ya… İşte bu yüzden aşağıda sıraladığımız üç teknik gözlerinizi daha küçük göstermede yardımcı olabiliyor.

> 1. Alt çizgi: Alt kirpiklerinizin hemen üstüne yapacağınız ince, siyah bir çizgi gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterebiliyor.

> 2. Likit eyeliner: Likit eyeliner’lar tarafından oluşturulan kalın ve net çizgiler gözlerinizi daha küçük gösterebiliyor. Eğer az bir miktar küçülmesini istiyorsanız eyeliner’ınızın arkasındaki süngerle o keskin çizgiyi yumuşatabilirsiniz. Bir diğer opsiyon da eyeliner çizgisinin-üzerine far sürerek dağıtmak.

> 3. Derin ve mat gölgeler: Göz kapaklarında kullandığınız renkler çok yoğun olduğunda gözler ortadan kaybolabiliyor. Göz kapağının ortasına biraz parıltılı dokunuş eklerseniz gözleriniz daha parlak ve iri gözükür.

Deran Çetinsaraç
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.