Erkek Mantığı

Erkek Mantığı

Görüştüğüm erkeği sarhoşken aradım ve utanç verici şekilde ona nasıl âşık olduğumu anlattım. Ne yapmalıyım?

Öncelikle tebrikler, bu tür rezaletlere daha çok erkekler imza atar ama alkol herkes için alkol tabii ki. Eğer bu adamdan gerçekten hoşlanıyorsan, hemen ertesi gün ara ve durumu açıkla. “Kusura bakma, sanırım dün gece biraz saçmaladım, ama bir daha tekila içmeyeceğim” gibi bir cümle kur ve sonrasında (burası çok önemli) konuyu hemen değiştir. Sakın dün gece neler söylediğini ya da onun ne düşündüğünü sorma. Konuyu ne kadar deşersen, bu olay onun akimda o kadar uzun süre kalacaktır.

erkek mantigi

Sevgilimle aynı evde yaşamaya başladık ve televizyonda ne izleyeceğimiz konusunda sürekli kavga hâlindeyiz. O maç izlemeyi seviyor, bense dizileri. Bu konuda nasıl uyum yakalarız?

Senin bu saatten sonra bir futbol tutkunu olman imkânsız. Bir erkekten de maçı bırakıp dizi izlemesini istemenin “Artık ayrılmamız gerek” demekten çokbir farkı yok. Ancak birlikte izlediğiniz bazı programları keşfedebilirsiniz. Onun dışında önerim, birinizin izleyeceği programı bilgisayardan izlemesi, diğerininse televizyonun karşısına kurulması. Dizileri bilgisayardan izlemek daha kolay olduğuna göre, burada fedakârlık sana düşüyor. Televizyonu ona bırak ve dizini bilgisayardan izle. Bu soruyu gerçek bir futbol manyağına sorduğun için biraz taraflı cevap vermiş olabilirim. Artık kusura bakma.

Yıllardır görüşmediğim eski erkek arkadaşım iş yerinde aldığım terfiyle ilgili beni tebrik etti ve öğlen yemeğine çıkmayı teklif etti. Şu anda evliyim. Ne yapmalıyım?

Bu, senin durumu dürüstçe nasıl yorumladığına bağlı. Eğer bu ‘buluşmanın’, nasıl olduğunu anlamadan iki şişe şarabın devrilip eski günlerin yâd edildiği bir hâle geleceğine inanıyorsan, hiç bulaşma. Ancak bu adamın gerçekten seni tebrik etmek için böyle bir teklif yaptığını ve kötü bir niyeti olmadığını düşünüyorsan, neden olmasın? Tabii, yemek sırasında karşı tarafa vereceğin mesaj da önemli. Bu konuda kesin karar vermek için şöyle düşün: Aynı yemeğe eşinle birlikte katılmak seni ya da onu rahatsız eder miydi? Cevap hayırsa, afiyet olsun.

Fatih Büyükbayrak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir