Evde Saç Boyamak İstiyorum

Evde Saç Boyamak İstiyorum

Evde Saç Boyamak

SAÇ RENGİNİZİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN EVDE SAATLERCE VAKİT HARCAMANIZA VE YÜKLÜ MİKTARDA ÜCRETLER ÖDEMENİZE GEREK YOK. İSTEDİĞİNİZ TONU KOLESTON İLE EVDE KENDİNİZ BOYAYARAK DA ELDE EDEBİLİRSİNİZ. EVİNİZİN KONFORUNDA KUAFÖRE GİTMEYE GEREK KALMADAN, DAHA KALICI RENKLER ELDE EDEREK, İSTEDİĞİNİZ RENGE KOLAYCA KAVUŞABİLİRSİNİZ.

SAÇLARINI İLK KEZ BOYAYACAKLAR İÇİN

Kalıcı saç boyasının üzerinize bulaşma ihtimaline karşın, lekelenmesini önemsemeyeceğiniz kıyafetler giymelisiniz. Daha sonra kutunun içindeki talimatları okuyarak bilgi edinmelisiniz, öncelikle saçlarınızı tarayın ve eldivenlerinizi giyin. Boyanızı karıştırdıktan sonra saçınızı bölümlere ayırın ve toka ile tutturun. Hazır olduğunuzda boyayı diplerinizden başlayarak, uçlarına kadar uygulayın. Dikkat etmeniz gereken nokta ise her saç teline boya sürdüğünüzden emin olmaktan geçiyor. Talimatlarda belirtilen süre kadar bekleyin ve su ile durulayın.

Evde Sac Boyamak

BOYAMA İŞLEMİNDEN ÖNCE TUTAM TESTİNİ UNUTMAYIN!

SAÇINIZDAN KESTİĞİNİZ BİR TUTAMA BOYA UYGULAYARAK 35-50 DAKİKA ARASI RENGİ KONTROL EDEREK BEKLEYİN. İSTEDİĞİNİZ RENGE ULAŞTIĞINIZ DAKİKAYI NOT EDİN, BÖYLECE BOYAYI UYGULADIĞINIZDA SAÇINIZDA NE KADAR BEKLETMENİZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR OLACAKSINIZ.

KUTUNUN ÜZERİNDEKİ SAYILARIN ANLAMI

Kutunun üzerindeki rakamlar, rengin açıklık seviyesini ifade eder. Örneğin, 2 en koyu renk (siyah), 12 ise en açık renktir (açık sarı). Yanında “/” işaretinden sonraki sayılar ise renk tonunu gösterir. 1,2,5 ve 8 soğuk renkler. 3 ve 4 sıcak tonlar, O ve 7 ise doğal tonlardır.

KUTU ÜZERİNDEKİ RENK TABLOSUNA BAKIN

Saçınızı boyadıktan sonra elde edeceğiniz saç rengi; doğal saç renginiz, şu anki saç renginiz ve ten renginizin kombinasyonuna göre belli olur. Yani, aynı renk farklı kişilerde değişkenlik gösterebilir. Kutunun üzerindeki renk-sonuç tablosunu kontrol ederek, seçtiğiniz rengin sizde nasıl duracağını daha iyi anlayabilirsiniz.

DOĞRU RENGİ SEÇİN

SİZE EN ÇOK YAKIŞACAK RENGİ SEÇERKEN TEN RENGİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALISINIZ. SOĞUKTEN RENGİNDEYSENİZ SOĞUK, SICAKTEN RENGİNE SAHİPSENİZ SICAKTONLARI SEÇMELİSİNİZ. HANGİ TEN RENGİNE SAHİP OLDUĞUNUZU BİLMİYORSANIZ, KÜÇÜK TESTLERLE BUNU KEŞFEDEBİLİRSİNİZ.

DAMAR TESTİ;

MAVİ RENKLİ DAMARLAR SOĞUKTEN RENGİNİN, YEŞİL RENKLİ DAMARLAR İSE SICAKTEN RENGİNE SAHİP OLDUĞUNUZUN GÖSTERGESİDİR.

BEYAZ KAĞIT TESTİ;

BEYAZ BİR KAĞIDI CİLDİNİZİN YANINDA TUTUN, EĞER KAĞIT PEMBEYE YAKIN TONLARI ÖNE ÇIKARIYORSA SOĞUK, SARIMSI RENKLERİ ORTAYA ÇIKARIYORSA SICAK RENKLİSİNİZ DEMEKTİR.

MÜCEVHER TESTİ;

ALTIN RENGİ TAKILARLA MI YOKSA GÜMÜŞ TAKILARLA MI DAHA İYİ GÖRÜNÜYORSUNUZ? CEVABINIZ GÜMÜŞ İSE SOĞUK, ALTIN İSE SICAK TEN RENGİNE SAHİPSİNİZ DEMEKTİR.

SAÇ RENGİNİZİN TONUNU KUTUNUN ÜZERİNDE GÖREMİYORSANIZ, O RENK MUHTEMELEN SİZİN İÇİN EN İYİ SEÇENEK DEĞİLDİR!

DÜZLEŞTİRME VEYA PERMA İŞLEMİ SONRASI

En iyi sonucu alabilmek için kimyasal işlemden 15 gün önce veya sonra saçlarınızı boyatmaksınız. Saçlarınızın yıpranmaması için üst üste işlemlerden kaçınmalısınız.

SONRAKİ BOYAMA TARİHİ

Saçlarınız devamlı güneş ve ısıyla şekillendirme gibi faktörlere maruz kalır. Çevresel sebeplere bağlı olarak saç renginizi yenilemek adına 4-6 haftada bir saçlarınızı boyamanızda fayda vardır. Ve tabii ki saçlarınız uzadıkça diplerinizdeki doğal renginiz görünmeye başlar, kötü görüntü olmaması adına uzama süresine göre tekrar boyamaksınız.

HARİKA RENGİNİZİ DEVAM ETTİRİN

Boyama işleminizi yaptıktan iki hafta sonra, Koles-ton 15. Gün Renk Aktifleştirici’yi kullanmalısınız. Böylece saçınıza pigment takviyesi yapılacak ve saç renginiz yeniden aktive olacak. Aynı zamanda Koleston’un Yeni Su Koruma Faktörü teknolojisi rengin suda değil, saçınızda kalmasıra yardımcı olacak. 1. ve 30. günlerde ise Yoğun Parlaklık Veren Bakım Kürü’nü kullanarak saçınıza bakım yapabilirsiniz. •
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir