Hep Aynı Kahvaltılıkları Hazırlayanlar İçin Yaratıcılığınızı Konuşturacağınız Farklı Lezzetler

Hep Aynı Kahvaltılıkları Hazırlayanlar İçin Yaratıcılığınızı Konuşturacağınız Farklı Lezzetler

Yaratıcılığınızı Konuşturacağınız Farklı Lezzetler

Kahvaltının kesinlikle mutlulukla bir ilişkisi var. Kendiniz ya da sevdikleriniz için harika bir kahvaltı masası hazırlamak aslında sizin elinizde!  Eğer sürekli aynı kahvaltılıkları hatırlıyorsanız yenilik çanları çalıyor demektir. Aşağıda daha farklı kahvaltılık önerilerini görebilirsiniz.

  • Patates Çubukları

Patatesi haşlayarak püre kıvamına getirin. Sonrasında içine kuru ya da taze soğan, baharatlar ekleyin ve yumurtaya batırarak kızartın. Şimdiye kadar bu lezzeti keşfetmemiş olduğunuz için üzüleceksiniz. Yediden yetmişe herkesin severek tükettiği patates çubukları biraz uğraştırıyor olsa da en sevilen kahvaltılıklardan biridir.

  • Dilim Pizza

Kısa sürede pizza hamuru hazırlama konusunda yetenekliyseniz sabahları sıcak sıcak servis yapabileceğiniz dilim pizzalar da hazırlayabilirsiniz. Üzerine domates ve biber başta olmak üzere en sevdiğiniz sebzeleri ve peynir çeşitlerini ekleyebilirsiniz. Harika bir lezzet elde etmekle birlikte doyurucu bir tat olması da dilim pizza çeşitlerinin sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Çocuklar için de vazgeçilmezler arasında yer aldığını belirtelim.

Kahvaltılık
Kahvaltılıklar
  • Fırında Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı ekmek zaten bilinen ve sevilen bir lezzettir. Bu lezzeti fırında yapabilir ve çok daha hafif olmasını sağlayabilirsiniz. Kızartma işlemi olmadığı için daha kısa sürede servise hazır hale geldiğini ve kokusunun da daha güzel olduğunu söyleyebiliriz. Fırında yumurtalı ekmek de çok yağlı olmaz ve doyurucu olan kahvaltılıklardan biridir. Misafirleriniz geldiğinde de kahvaltıda tercih edebileceğiniz bir lezzet!

  • Açık Tost

Tost çeşitlerini kahvaltıda tüketmekten sıkıldıysanız açık tostu deneyebilirsiniz. Bir dilim ekmeğin üzerine istediğiniz malzemeleri koyarak fırında pişirin. Üzerine ise ketçap gibi sos çeşitlerinden ekleme gibi bir seçeneğiniz bulunuyor. Bu sayede damak tadınıza uygun, iştahları kabartan bir lezzet yakalamış olacaksınız.

Farklı Lezzetler
Farklı Lezzetler
  • Balon Bazlama

Pratik şekilde hazırlanan hamuru sayesinde sabahları rahatlıkla tercih edebileceğiniz balon bazlama sizin için de vazgeçilmezlerden biri olabilir. Tavada kısa sürede pişebiliyor olması da kolay hazırlanmasını sağlıyor. Eğer daha farklı tariflere göz atmak isterseniz Yemek.com’un kahvaltılık tarifleri çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Tamamı daha önce denenmiş olan bu tariflerde malzeme listesi de bulunuyor. Hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi çeşitli püf noktalara da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir