Evcil kedi ve köpeklere sağlık sigortası

Evcil kedi ve köpeklere sağlık sigortası

Sigorta şirketleri evcil kedi ve köpeklere sağlık sigortası yapıyor. Sigortalarda anlaşmalı veterinerlerde limitler dahilinde tüm sağlık hizmetleri veriliyor. Ayrıca paketlerde yılda bir defa ücretsiz muayene, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği gibi hizmetler de var…

SİGORTA sektöründe evcil hayvan sigortası ürünü yaygınlaşmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda birkaç sigorta şirketi ile sınırlı kalan pet sigortası sektörde gittikçe yaygınlaşırken, poliçelerin içerikleri de zenginleşmeye başladı. Yıllık 250 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan pet sigortalarında can dostlarımızın acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği tedavilerin yanı sıra kayıp arama ilanı ve ödül teminatı, eveil hayvanın üçüncü şahıslara verebileceği zararların tazmini gibi çok sayıda risk de teminat altına alınıyor.

Sigorta şirketlerinin geçmişte tek paket halinde sundukları pet sigortalarında simdi pet sahibinin isteğine göre farklı hizmet ve uygulamalarda dahil ediliyor. Bu nedenle yıllık primi minimum 250 TL’den başlayan paketlerde istenen ek teminatlarla fiyatlar farklılaşıyor.

Ücretsiz Bakım Hizmeti

Pet sigorta paketlerinde son yıllarda özellikle eveil hayvanların yaşam kalitesini artıracak hizmetler de var. Çoğu sigorta şirketinin hazırladığı pet paketinde yılda bir kez veteriner muayenesi, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği ücretsiz olarak veriliyor. Yine paketlerde pet sahibinin vefatı veya sürekli sakatlık durumlarına karşı ferdi kaza sigortası da teminat altına alınıyor.

Magdeburger Sigorta, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliğiyle sahipsiz hayvanlara destek veriyor. Yine bu is birliği kapsamında Magdeburger Sigorta ve HAYTAP; hayvan hakları, sahipsiz evcil hayvanların korunması ve bakımı konularında da birlikte çalışmaya başladı.

Bunun yanı sıra Magdeburger; HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliğinin sponsorları arasında yer alırken, aynı zamanda anlanma kapsamında HAYTAP’ın hayvan hakları, sahipsiz evcil hayvanların korunması. emekli hayvanlar çiftliklerinin genişletilmesi ve sahipsiz hayvanların sağlık ihtiyaçları alanlarındaki projeleri için kurumsal destek de sağlayacak.

HAYTAP ile yaptıkları iş birliğinin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Magdeburger Sigorta yönetim Kurulu Baykan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar, “Dört ayaklı dostlarımızın sağlığını kendi sağlığımız kadar önemsiyoruz. Sevgisi dünyalara bedel evcil hayvanlarımızın acil sağlık ihtiyaçlarını geniş kapsamlı teminatlar ve isimlerine özel hazırlanan poliçeler ile güvence altına alıyoruz” dedi.

Magdeburger Sigorta Can Dostum Sigortası ile de aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki (5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olanlar hariç) kedi ve köpekler için trafik kazası, yüksekten düşme, zehirlenme, yanma, yabancı cisim yutma kavga gibi acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek tedavi hizmetlerini anlaşmalı veteriner hekimleri ile karşılıyor.

Bunun yanı sıra poliçe kapsamında hayvan sahiplerini de ferdi kaza sigortası ile güvence altına alıyor.

Magdeburger Sigorta Can Dostum Sigortasızım teminatlarına ilişkinse şu bilgiyi paylaşıyor; ‘Tam Güvence” kapsamında; Can dostumuzun acil durumlarda ihtiyaç duyulabileceği tedavi hizmetleri, anlaşmalı veteriner hekimler tarafından karşılanmak kaydıyla 10.000 TL’ye kadar teminat altına alınıyor. “Can Dostum Hediye Muayene ve Bakım kapsamında; anlaşmalı veterinerlerde muayene, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği hizmetleri yılda 1 kez ücretsiz veriliyor. ‘‘Kayıp ilanı ve Ödül” kapsamında; Cim dostlarımızı bulmak iğin kayıp arama ilanı ve ödül teminatı olarak 1.000 TL ödeme yapılıyor. “Evcil hayvanın 3’üncü şahıslara verebileceği zararlar” kapsamında; Can dostumuzun birine ya da başka birinin eşyasına zarar vermesi halinde oluşacak zararlar 10.000 TL’ye kadar karşılanıyor.

“Ferdi Kaza” kapsamında; Can dostumuzun sahibi de vefat ve sürekli sakatlık durumlarına karşı 10.000 TL’ye kadar teminat altına alınıyor”

kedi ve köpeklere sağlık sigortası
Kedi ve köpeklere sağlık sigortası

10 Yaşa Kadar Sigorta İmkanı

Anadolu Sigorta; altı aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi veya köpeklerin sağlık masrafları için uygun primlerle teminat sağlayan Patim Güvende Sigortası’nı sunuyor. Dileyen evcil hayvan sahipleri poliçeye “Pati Plus Teminatlını da ekleyerek acil durum dışındaki veteriner masrafları ve belirli hastalıklara yönelik tedavi giderleri için de ek güvence sağlayabiliyor. Hizmet ağındaki anlaşmalı veteriner kliniklerde poliçe kapsamında ayrıcalıklı hizmet sundukları bilgisi veren Anadolu Sigorta, bu hizmetlere ilişkinse şu bilgiyi paylaşıyor; “Yılda bir defa ücretsiz muayene, yılda bir defa ücretsiz tırnak kesimi, yılda bir defa ücretsiz göz ve kulak temizliği hizmeti sağlıyoruz. Ayrıca evcil hayvanlarımıza mikroçip takılması hizmetinde indirim, köpek eğitim hizmetinde yüzde 10-20 oranında indirim imkanı da sunuyoruz.” Anadolu Sigorta anlaşmalı veteriner listesini kendi internet sitesinde de paylaşıyor.

7/24 Danışmanlık Hizmeti Var

Allianz Türkiye, evcil hayvanlara özel “Sevimli Dostum Sigortasını çıkarttı. Sigorta kapsamında evcil dostlarımızın en hijyen ortamlarda sağlık hizmeti almasının amaçlandığına vurgu yapan Allianz Türkiye, bu kapsamda acil durum ve hastalıklarda genel sağlık harcamalarının karşılandığı bilgisi paylaşıyor. Ayrıca yılda bir kez anlaşmalı veteriner kliniklerinde ücretsiz veteriner hekim muayenesi, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği hizmetleri ile konaklama ve pansiyon hizmetlerinde yüzde 30 indirim imkanı sunduklarını bilgisi paylaşan Allianz Türkiye, diğer sağlanan hizmetlere ilişkinse şu bilgiyi veriyor;

“Acil sağlık sorunlarında ve yatarak tedavili hizmetlerde bekleme süresi olmaksızın tedavi imkanı, Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde geçerli muayene, ilaç, röntgen tahlil ve ameliyat harcamaları için kapsamlı sağlık hizmetleri, ihtiyaca göre farklı ümitlerde iki alternatif plan seçeneği sunuluyor.” Allianz Türkiye, “Sevimli Dostum Sigortası” kapsamında pet dostlarına 7/24 veteriner hekim danışma hattı ile kedi ve köpeğiniz için istediğiniz zaman danışmanlık hizmeti de sağlıyor.

Bu arada poliçede belirtilen Hukuksal Koruma teminatı ile sigortalı havyanın üçüncü şahıslara vereceği zararlar nedeniyle; sigortalı hayvanın ismi poliçede belirtilen sahibine açılabilecek dava durumlarında oluşacak dava dilekçe giderleri, temyiz, karar düzeltme giderleri ve avukat masraflarım da kapsıyor.

Allianz Türkiye, pet dostlarına kredi kartı ile ödemelerde dokuz taksit imkanı da sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Sigorta şirketlerinden kedi ve köpeklere özel pet sigorta paketleri

Metin DEMİREL / Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı
• Ücretsiz muayene-bakım da var

Aksigorta olarak Pati Sigortası ürünümüzle, 6 aydan büyük 10 yaştan küçük, tüm ırk ve cinsiyetteki kedi ve köpeklerin sağlığını teminat altına alıyoruz. Bu poliçe ile yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşabilecek göz tedavileri, trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri, böcek sokması, yanma, elektrik çarpması, sıcak havalarda ısı çarpması, donma, boğulma, yabancı cisim yutma ve batması sebebiyle oluşacak tedaviler ve zehirlenmeler, Pati Sigortasının güvencesi altına alınıyor.

Ayrıca Pati Sigortası, çok sık rastlanan, başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucunda oluşacak tedaviler için de teminat sunuyor. Değerli dostlarımız için Pati sigortası kapsamında anlaşmalı veterinerlerde yılda bir kez ücretsiz muayene ile birlikte tırnak kesimi ve göz-kulak temizliği hizmetleri de yer alıyor. Pati Sigortası, yıllık 250 TL primle, Aksigorta’nın geniş acente ağı ve Akbank kanalı aracılıyla hayvan severlere sunuyor. 5 bin TL’ye kadar acil durum teminatı sunan Pati Sigortası, üçüncü şahıslara verilen zararları da 3 bin TL’ye kadar karşılıyor.

ESİN ÇETİNEL / PARA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir