İş Arkadaşınla Öğle Yemeği

İş Arkadaşınla Öğle Yemeği

İŞ ARKADAŞLARINLA ÖĞLE YEMEĞİ

İş arkadaşlarını sağlıklı seçimlerinle etkileme isteği duyman oldukça normal. Öğle yemeğini onlarla birlikte yeme fikri de kafanı karıştırabilir. Moda sektöründe çalışan ve 40 beden olan Ezgi’nin kilosunda yo-yo diyetleri nedeniyle dalgalanmalar olmuş. Bazı günler kaçamak yapmak istese de, iş arkadaşlarının önünde koca bir hamburgeri götürme fikri soğuk terler dökmesine neden oluyor (özellikle de ultra sağlıklı beslenen patronunun önünde).

İş Arkadaşınla Öğle Yemeği

Madalyonun diğer yüzünde bulunan 26 yaşındaki Gizem ise oldukça ince bir vücuda sahip. Öyle ki pek çok insan yeme bozukluğu olup olmadığını soruyor. “Patronumun ve iş arkadaşlarımın sağlıklı beslendiğimi görmelerini istiyorum. Bu yüzden onların yanındayken normalde yediğimden daha çok yemeye çalışıyorum” diyor.

Diyetisyen Anel Kirsten’a göre her kadının kendine has bir metabolizması, aktivite seviyesi ve hayat tarzı var.

Bu nedenle herkes farklı miktarlarda yemek yiyor. Kendini yan masada oturan iş arkadaşınla kıyaslamayı bırakmalısın. Sonuçta onun metabolizması seninkinden çok farklı olabilir. Öyle olmasa da, kahvaltıda fazla yemiş veya akşam yemeğe gidecek olduğundan daha hafif ve küçük porsiyonlu bir öğle yemeği tercih etmiş olabilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir