Hanımlar, Yakıt Tasarruflu Kombi Modellerini İnceleyin

Hanımlar, Yakıt Tasarruflu Kombi Modellerini İnceleyin

Yakıt tasarrufu sağlayan, çevre dostu en son teknolojiye sahip kombi modelleri büyük ilgi görüyor. Peki, kombi alınırken nelere dikkat etmeli? Hangi tipler sizin için uygun? Hangisi tasarruf sağlıyor ve daha çevreci?

İşte yanıtlar…

Yakıt tasarrufu sağlayan en popüler kombi modelleri

KOMBÎ, en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Önümüzdeki dönemde de pazarın büyüme potansiyeli oldukça yüksek görülüyor. Kombi üreticisi ya da ithalatçısı birçok şirket pazarlama atağına hazırlanıyor. Hedefte, öncelikli olarak doğalgaz altyapı çalışmalarının yürütüldüğü iller var. Rekabet sadece bununla sınırlı değil elbette. Yakıt tasarrufu sağlayan ve çevre dostu ürünlere olan ilgi arttığı için üretici firmalar birbiri ardına bu tarz ürünler geliştiriyor. Isıtma ve soğutmada düşük karbon salimli, yakıt tasarrufu sağlayan inovatif cihazlara ilgi çok fazla. Bu gerçekten yola çıkan şirketler de sürekli yeni yatırımlar yapıp, son teknolojiye sahip kombi modellerini piyasaya sunuyorlar. Peki, kombi ve alınırken nelere dikkat etmeli? Hangi tipleri sizin için daha uygun? Hangisi tasarruf sağlıyor ve daha çevreci? İşte, bu soruların yanıtları ve önde gelen kombi ve klima markalarının en yeni modelleri…

kombi

DAIKIN
Klimada 50 yakıt tasarrufu

1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla Türkiye’de faaliyetini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularından Airfel’in yüzde 100 hissesini satın alarak sektörde iddialı bir adım attı.

Daikin Türkiye busün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamma sahip şirketlerinden biri. Çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri farklı ihtiyaçlara uygun son teknolojiyle üretilmiş ürünleri bulunuyor.

Daikin’in birçok klima modeli var. Bu klimalar inverter teknolojisi sayesinde düşük enerji kullanımı ve yüzde 50’ye varan eneıji tasarrufu sağlayabiliyor. Yumuşak başlangıç özelliği sayesinde ilk çalışmalarda çok daha az enerji kullanan ürünler inverter teknolojisi ile dengeli soğutma, enerji tasarrufu ve üstün konfor sağlıyor. N serisi klimaların satış fiyatları 2 bin 258 ile 4 bin 441 TL arasında değişiyor.

BAYMAK
Hollanda’dan ödüllü kombi

Almanya’nın “en iyi ürün” ödülüne sahip markalarından Brötje Heizung, yüksek eneıji tasarrufu sağlayan Novadens ve Novadens Extra ile bu kış evlerin yeni gözdesi olacak. Alman teknolojisine sahip Brötje Novadens serisi Premix yanma teknolojisi ve yüzde 109.1 verimliliği ile evlerde yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Eneıji tüketimi konusunda tutumlu olan seri aynı zamanda Cold Burner Door teknolojisi sayesinde ısı kayıplarına karşı maksimum verim de sağlıyor. Novadens Ekstra taşınabilir LCD ekranı ile kombinizi evinizin istediğiniz yerinden kontrol etmenizi sağlıyor. Özel yönetim paneli sayesinde oda sıcaklığına uygun otomatik termostat kontrolü sağlarken haftalık veya günlük programınızı da tek seferde yapmanıza imkan veriyor. Brötje Novadens serisi, Baymak güvencesiyle Türkiye genelinde tüm Brötje ve Orange Store bayilerinde üç yıl garanti ile satışa sunuluyor. Baymak Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Ender Çolak, firmanın 2013’ten bu yana yüzde yüz Hollanda teknolojisiyle üretim yaptığını ve 2016’nın ilk yarı sonuçlarına göre ciroda yüzde 17 büyüdüğünü söylüyor. Baymak’m Hollanda merkezli BDR Thermea grup şirketleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaştığını söyleyen Çolak, buna göre yılsonunda hedeflenen yüzde 15 büyüme rakamının çok rahat geçileceğini belirtiyor.

Çolak sözlerini şöyle sürdürüyor: “Baymak’ın cirosundaki payı ilk sıralarda olan kombide yüzde 8’lik, klimada ise yüzde 45’lik adetsel büyüme sağlandı. Yılın ikinci yarısında ürün gamımızı Hollanda teknolojisini yansıttığımız en yüksek enerji verimli ürünler ve büyük kapasiteli yoğuşmalı kazanlar ile güçlendirmeyi hedefliyoruz. Yılın son dört ayında toplam 10 milyon TL yatırım yaparak Türkiye genelindeki bayi ve lojistik ağımızı güçlendiriyoruz. Önümüzdeki yılın yatırım tutarı ise 50 milyon TL düzeyinde olacak. İhracatta da önemli yeni pazarlar kazanmaya başladık. Halen çokça ısıtma grubu ürünlerimizi sattığımız Almanya, Fransa, İsveç, Danimarka gibi ülkelerin yanında bu yıl Çin, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan ve Ukrayna’ya gerçekleştirilen kombi satışlarımızla yılsonun-da ihracatta yüzde 12 dolayında büyüme bekliyoruz.”

MITSUBISHI ELECTRIC
Hibrid iklimlendirme sistemi

Mitsubishi Electric, bir ilke imza atarak hibrid sistemleri iklimlendirme sektörüne kazandırdı. Şirket, “Hybrid City Multi Sistemler” ile yüksek eneıji tasarrufu ve ideal konforun yanı sıra kolay ve düşük maliyetli montaj avantajı sunuyor. Mekan ısıtmasında enerjinin su kullanılarak aktarıldığı, ısı geri  kazanındı, eşzamanlı ısıtma ve soğutmayı sadece iki borulu bir altyapı ile sunabilen dünyadaki ilk ve tek sistem olan “Mitsubishi Electric Hybrid City Multi Sistemler”, hem karbon saliminin hem de işletme giderlerinin azaltılmasında büyük katkı sağlıyor. Ayrıca düşük karbon salimli çevreci uygulamalarının kapsama alanı genişliyor.

Farklı talepler için bile eşzamanlı olarak en ideal iklimlendirmeyi sağlayabilen bu yeni teknoloji, Mitsubishi Electric’e özgü iki bo-rulu sistem sayesinde, tek bir sisteme bağlı iç ünitelerin aynı anda bir kısmında ısıtma yapılırken diğer kısmında soğutma yapılmasına olanak tanıyor. Geleneksel sistemlerin aksine, bu geçişlerin yapılması sırasında sistemin durmasına gerek kalmıyor. Böylece sistemin çalışma modunun değiştirilmesinden kaynaklanabilecek ısıtma ve soğutma kesintilerinin ve buna bağlı oluşabilecek kullanıcı memnuniyetsizliğin önüne geçilmiş oluyor. Bu yenilikçi, modern ısıtma ve soğutma çözümleri; ofis binaları, oteller, sağlık merkezleri, hastaneler, okullar, apartmanlar, alışveriş merkezleri ve diğer ticari binalar için rahatlıkla kullanılabiliyor.

ARÇELIK
Herkese uygun modelleri var

Arçelik’in altı farklı kombi modeli bulunuyor. Bunların satış fiyatları bin 272 TL ile 2 bin 274 TL arasında değişiyor. Satış fiyatı bin 560 TL olan DGK 26 HP LCD model kombinin maksimum ısıl gücü 31000 W. Bu modelin eneıji verimi üç yıldız. Elektronik ateşleme sistemine sahip olan bu cihazın eneıji tüketimi ise 165 W. Sıcak su hassasiyeti 1.0 °C ve oda termostatı ile çalışma özelliğine sahip. Tüm bunların yanı sıra arıza teşhis sistemi, emniyet termostatı, emniyet ventili, hava emiş emniyeti, alev sönme emniyeti, üç yollu vana blokaj sistemi, otomatik by-pass sistemi, pompa anti blokaj sistemi, donma emniyeti, arıza teşhis sistemi de mevcut.

DEMİRDÖKÜM
Yüksek verimli ürünler

Demirdöküm’ün altı farklı kombi modeli bulunuyor. Yüksek verimle çalışan kombiler ısı konforu ve doğalgaz tasarrufu sağlıyor. Nitromix Duvar Tipi Hermetik Yoğuşmalı kombi modeli dört yıldız verim sınıfında ve yüzde 108 verimle çalışıyor. Sessiz çalışma özelliğine sahip bu cihaz 24, 28 ve 35 kW kapasite seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Uzun ömürlü paslanmaz çelik premix eşanjörlü kombi sayesinde konforunuzdan taviz vermeden doğalgaz faturalarınızı düşürebiliyorsunuz. Demirdöküm kombilerin satış fiyatları bin 830 ile 3 bin 225 TL arasında değişiyor.

VAILLANT
Yüzde 107 yüksek verim

Vaillant’ın tam yoğuşmalı ve konvensiyonelde ikişer tane olmak üzere dört farklı modeli mevcut. Örneğin, ecoTEC Plus tam yoğuşmalı kombi modeli anında sıcak su, konforlu ısınma ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu cihaz yüzde 107’ye varan yüksek verimle doğalgaz tasarruf imkanı sunuyor. Ürün duşta suyun sıcaklığını sabit tutabilen aqua sensör teknolojisine sahip. Özetle bu cihaz hem doğalgaz hem elektrik tüketiminde tasarruflu. Cihaz 18.5, 24, 30 ve 35 kW ısıtma, 23, 28, 34 ve 37 kW sıcak su gücündeki seçenekleriyle her türlü ihtiyaca çözüm sunuyor. Vaillant kombilerin satış fiyatları model ve kapasitesine göre 497-820 euro arasmda değişiyor. Alman Vaillant, Türkiye’de Kasım 1992’de tümüyle yabancı sermaye ile kuruldu.

ALARKO CARRIER
Yakıttan tasarruf sağlıyor

Alarko Carrier’ın, herkese hitap eden farklı kombi modelleri var. En yeni modellerinden Alarko Seradens tam yoğuşmalı kombi, geleneksel kombi kazanlarına göre daha fazla yakıt tasarrufuyla dikkat çekiyor. Seradens Alar-ko’nun en çok tercih edilen kombisi Serena baz alınarak geliştirilmiş. En son teknoloji kullanılarak, yüksek kalitede üretilen Seradens, yüksek verim değerleri ve tasarruflu kullanımı ile standartları değiştiriyor. Yüzde 108’e ulaşan verime ve sadece 133 Watt enerji tüketimine sahip.

BUDERUS
ürün yelpazesi çok geniş

Alman markası Buderus kombiler, Türkiye’de 1994 yılından bu yana kullanılıyor. Markanın ürün yelpazesi oldukça geniş. Şirketin en yeni ürünlerinden biri olan Logamax U022, küçük boyutlan ve kullanıcılara sağladığı avantajlarla dikkat çekiyor. Modülasyonlu fanı ve 22 kW çıkış kapasitesi ile yeni Logamax U022, maksimum ısıtma ve sıcak su konforu sağlıyor.

Bu cihaz kompakt ölçüleri ile kolay ve esnak montaj imkanı da sunuyor. Yeni nesil geniş arka aydınlatmalı LCD ekran ve ayar tuşları bulunuyor. Cihazın donma koruması, pompa ve üç yollu vana blokaj koruması, hidrolik ünite ve arıza kodu gösterimi de var.

E.C.A
Montajı çok kolay

E.C.A.’mn konvansiyonel beş, yoğuşmalı iki olmak üzere toplam yedi farklı kombi modeli bulunuyor. Bu modellerden Proteus Plus Blu-e’nun kapasitesi 23,3 kW. Baca tipi ise hermetik. Çift eşanjörlü (uzun ömürlü, kireç tutmayan bakırdan üretilmiş) bu cihaz LCD ekrana sahip. Cihazda 14 farklı emniyet sistemi bulunuyor. Cihaz hata kodları gösterimi ile arıza tespit imkanına sahip. Bu cihaz opsiyonel olarak uyumlu oda kontrol üniteleri ile kullanım imkanı sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra kompakt boyutu ile montaj kolaylığı sunuyor.

FERROLİ
Beş farklı modeli var

Ferroli’inin yoğuşmalı üç, klasik iki olmak üzere beş farklı modeli bulunuyor. Bunlardan Divacondens F modeli 25.9 ve 29 kW’lık iki farklı kapasite seçeneği (50-30QC tesisat modelinde) ile satışa sunuluyor. Her iki kapasitede de hermetik model seçeneği var. Alüminyum malzemeden imal edilmiş yoğuşma eşanjörü (reküperatör) ile yüzde 103.5’lik yüksek verim (EN 677’ye göre), 2009/142 EEC gaz yakan cihazlar direktifine uygun olarak üretilmiş. Doğalgaz veya LPG ile kullanım ve dönüşüm imkanı var. Bu cihaz 15 farklı emniyet sistemi ile yüksek güvenlik standardına sahip.

AIRFEL
LCD donanımlı kombi

Airfel’in üçü yoğuşmalı üçü de hermetik olmak üzere toplam altı modeli bulunuyor. Bu kombilerin satış fiyatları model ve özeliklerine göre değişiyor. Örneğin Digifel Duo KM-1-24 CE modeli 23.8 kW (20.640 kcal/h) kapasiteye sahip. Bu modelin satış fiyatı bin 516 TL.

VIESSMANN
Küçük ve hafif

Viessmann’m altı farklı kombi modeli var. Bunlardan Vitopend 100 W WH1D, müstakil konutlarda yüksek verimli ve konforlu ısınma sağlıyor. Bakımı ve servisi oldukça kolay. Yapı parçalarının tümü ön taraftan kolayca sökülüp takılabiliyor.

Tam modülasyonlu kısmi ön karışımlı brülör sayesinde zararlı madde emisyonu düşük yanma özelliğine sahip. Hem sıcak su kullanırken, hem * de mahal ısıtmasında sürekli yüksek verim sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor. Dijital göstergeli kontrol paneli, entegre edilmiş bir arıza tespit sistemine sahip.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir