Kadın bakımlı olmalı kocası için süslenmeli

Kadın bakımlı olmalı kocası için süslenmeli

– Kadın bakımlı olmalı, tamam; ama ne olur “Kadın kocası için süslenmeli…” demeyin! Neden kendimi kocama beğendirmek zorunda olayım ki?

– Sözlerin yine feminizm kokuyor Şirinciğim. Çünkü feminist kadınlar koca için süslenmeyi bir zillet kabul ederler. Çok kadının “Ay hiç de onun zevkine göre giyinemem. Ben ne yaparsam kendim için yaparım.” dediğini duydum.

Şunu unutma, ateşli feministlerin buz gibi bir aile hayatı olur. Feminizmin ateşi, kadınların kadınlığını yaktı, küle çevirdi. Kadının fıtratında zaten süslenme ve kendini beğendirme ihtiyacı var. Feminizm bu ihtiyacı evin dışına yönlendirdi fakat eşe karşı süşlenmeyi bir gurur meselesi hâline getirdi. Kadın dışarıda süslenince kendi için süslenmiş oluyor fakat nedense evde süslenince ezik oluyor… Bir tuhaflık yok mu sence?

Kadın bakımlı olmalı

– Var gibi görünüyor.

– Erkekler için görünüş değerlidir. Bu yüzden erkek, göze hitap eden unsurları karısında görmek ister. Bir de günümüzde evin dişındaki kadınlar çok bakımlı oldukları için erkekler de evde eşlerini bakımlı görmek istiyorlar.

– Ama evde bakımlı olmak çok zor. Ben evimde eşofmanlarımı çekip, rahat iş yapmak istiyorum. Bir kadının evde işleri hiç bitmiyor ki: yemek hazırlığı, arkasından mutfağın toplanması, bulaşık, çamaşır… Rahat olacağım kıyafetlerin içinde olmak istemekte haksız mıyım?

– Haklısın. Her gün giyinip süslenip eşin için hazırlanıp onu beklemek sana zor gelebilir ama bu her gün kocanı eşofmanlarla paspal bir şekilde karşılamanı da gerektirmez. En azından haftanın birkaç günü eşin için giyinip süslenip onu öyle karşılamalısın. Dışarısı, erkek için, süslü kadınlarla dolu çok cazip bir dünya. Kapıdan çıkan koca, kurdun ağzındaki koç gibidir; tutmazsan, çekmezsen, kapmazsan, kurtlar onu yutacak. Adamı evde tutmak mümkün olmadığına göre, elde tutmak için gayret etmek gerekiyor.

– Bunda haklısınız. Bir arkadaşımın kocası birkaç sene önce ısrarla ondan saçını kısa kestirmesini istemişti. Fakat arkadaşım uzun saç sevdiği için saçım kestirmedi. Mesele bir müddet sonra kapandı. Geçenlerde baktım, saçını kısacık kestirmiş. Geçen ay kocasını İnternet’ten bir kadınla sohbet ederken yakalamış. Ortada saç mevzu yok ama o ertesi günü gidip saçlarını kısacık kestirmiş.

– Erkeklerin şekil zevklerinde takıntısı olabilir. Bunlardan biri de saç meselesidir. Kimine kısa saç, kimine uzun saç, kimine de sarı saç cazip gelir.

– Benim ağabeyimde sarı saç takıntısı var. “Nerde sarı saçlı bir kadm görsem gözüm takılıyor.” diyor. İş dünyasında, etrafında pek çok sarı saçlı kadm var. Karısından bir yıldan beri saçlarını sarıya boyatmasını istiyor ve zaafı olduğunu söylüyor. Fakat karısı “Ben sana güveniyorum, başka kadınlara bakmazsın.” diyor, saçını sarıya boyatmıyor, kendine yakışmayacağını düşünüyor. Geçenlerde ağabeyim bana şöyle dedi: “Karım bana çok güveniyor ama ben kendime hiç güvenmiyorum.”

– Sence eşi doğru mu davranıyor?

– Kadının tarafından bakarsak o da haklı, sarı saçı sevmiyor. Fakat erkeğin tarafından bakarsak eşine karşı haksızlık ediyor, gibi duruyor. Aslında bakımsız bir kadm değil.

– Bakımlı olacağım diye de erkeğin sevmediği şeyi yapmamak gerekir. Mesela erkeklerin çoğu aşırı makyajı ve aşırı takıyı sevmiyor, uzun tırnaklardan da hoşlanmıyorlarmış.

– Uzun tırnaklarla saldırırlar diye korkuyor olabilirler.

– Olabilir. Görüşmenin sonunda haftanın ana fikrini söyleyelim: Kadm temiz ve bakımlı olmalı, kocası için giyinip süslenmelidir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir