Kombine Saç Problemi mi Yaşıyorsunuz?

Kombine Saç Problemi mi Yaşıyorsunuz?

YALNİZ DEĞİLSİNİZ, PEK ÇOK KİŞİ İKİ TİP SAC PROBLEMİNİ BİR ARADA YAŞIYOR. ÖNEMLİ OLAN SORUNU BİLMEK VE BUNA YÖNELİK BİR BAKİM RUTİNİ OLUŞTURMAK. SONRASINDA SAĞLIKLI, İPEKSİ VE PARLAK SAÇLARINIZI ORTAYA ÇIKARABİLİRSİNİZ.

Saçlarınız çabuk yağlanırken aynı zamanda uçları kuru mu görünüyor? Spor sonrası terleme, yıkama ve kurutma saçlarınızı dizginlenemez bir hale mi getiriyor? Hemen endişeye kapılmayın, her bir saç problemini tek tek ele alın ve rutininizi bu şekilde oluşturun.

Hasarlı, kuru görünüm & elektriklenme

HIIT antrenmanı, spinning veya sıcak yoga gibi ağır dersler esnasında aşırı terleme, saçlarınızın alt katmanlarında yağ birikmesine neden oluyor. Özellikle, nemin fazla olduğu ense bölümü yağlanıyor. Saçlarınızı boyatıyorsanız ve açık havada yürüyüş-koşu yapıyorsanız da saçlarınız doğrudan güneşe maruz kalabiliyor. Kuruyan saçlar da elektrikleniyor.

Çözüm: Yağlı saç derisiyle mücadele için bu derslere girmeden önce kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Batiste Florol kuru şampuanı derse girmeden önce saçlarınıza sıkın.

Elektriklenme problemi için de (2) John Frieda Frizz Ease bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Yağlı saç derisi & kuru uçlar

Çok fazla egzersiz yapıyorsanız, o kadar terlersiniz. Aslında terlemek saç sağlığına olumsuz etki yapmaz. Bu etkiyi saçları fazla yıkamak yapıyor. Çok yıkanan saçlar daha fazla yağ üretiyor, bu da yağlı saç derisine neden olabiliyor. Bu yağlar ne yazık ki saç uçlarına kadar inmeyince tezat bir durum oluşuyor. Yani saç derisi aşırı yağlanırken saç uçları kuru, nemsiz kalabiliyor.

Çözüm: Yağ dengesini sağlayan şampuanları tercih etmeniz çok önemli.

Phyto Densio dolgunlaştırıcı şampuanı (t65) denemenizde fayda var. Haftada bir maskeyle bakım uygulamalısınız.

Duş almadan önce Kerastase Besleyici Aromatik konsantre hem saç derisine hem de saç uçlarına uygulayın. Beş dakika beklettikten sonra ikisini de iyice durulayın.

Kabuklu kafa derisi & kuru uçlar

Herkesin kafa derisinde aslında mantar bulunuyor ve saçlar sık yıkanmıyorsa bu mantar kepeklenmeye neden oluyor.

Bu mantarlar da yağ ve ölü cilt hücrelerinden besleniyor. Kafa derisi üzerindeki gözenekler yağdan ve ölü hücrelerden dolayı engellendiği için sebum, yağ bezlerinden uçlara doğru ilerleyemiyor, bu nedenle de saçlar kuruyor.

Çözüm: Kepek oluşumunu engellemek için piritiyon çinko içerikli kepek karşıtı şampuanlar kullanmalısınız.

(5) Bioderma Node DS+ şampuanı deneyin. Küçük, dairesel hareketlerle kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Sık saç yıkamak aynı zamanda saçınızda hassasiyete de neden oluyorsa bu durumda

(6) Ducray Sensinol sık kullanım şampuanım (t-55} da tercih edebilirsiniz. Bu şampuan dolaşımı artırıyor ve iyileşmeyi hızlandırıyor.

Saç uçlarınıza banyodan sonra Nuxe Huile Prodigeuse kuru yağını da sürebilirsiniz.

Deran Çetinsaraç
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir